بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا

بررسی روند بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا نمک‌آبرود

ویلا نمک آبرود برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا، در این مرحله یعنی بعد از سفت کاری و چیدمان فضاها و حتی جانمایی در و پنجره و پله‌ی طبقه بالا به دفتر معماری آرامو دیزاین واگذار شد.
قبل از اینکه بپردازیم به دکوراسیون ویلا، باید یادآور شویم که بهترین مرحله برای طراحی و دکوراسیون داخلی ویلا بعد از سفت کاری (ستون گذاری و کف طبقات) می‌باشد.
چون در این مرحله دست طراح برای یک طراحی عالی چه از نظر تعریف فضایی و عرصه بندی‌ها و چه از لحاظ دکوراسیون و چیدمان مبلمان باز است و همچنین از نظر مالی و اقتصادی به این دلیل که از دوباره کاری‌ها جلوگیری می‌شود مقرون به صرفه خواهد شد و در نهایت نتیجه بسیار عالی و طراحی و اجرای بینظیری را شادهد خواهیم بود.
اما در این مرحله هم بهترین طرح و اجرای ممکن توسط آرامو دیزاین برای دکوراسیون ویلا صورت گرفت که گام به گام به این مراحل می
پردازیم.
دکوراسیون ویلا در این پروژه شامل طراحی و اجرای تی وی وال، آشپزخانه ، طراحی و اجرای پله ، دیوارها و دیوار شومینه بود همچنین تجهیز و اجرای نورپردازی و محوطه سازی را هم شامل شد.

  • دکور تی وی ( تی وی وال )

برای طراحی این پروژه دو فضای تی وی و غذاخوری که در مجاورت آشپزخانه قرار می‌گیرد در طبقه اول لحاظ شد.
برای دکوراسیون تی وی وال یک مشکل بزرگ داشتیم که با سبک انتخاب شده دکوراسیون ویلا همخوانی نداشت.
سبک پروژه نئو کلاسیک انتخاب شد.
برای سبک نئو کلاسیک نیاز به قرینه بودن طراحی داریم و یکی از اصول مهم این سبک تقارن است که متاسفانه دیوار انتخاب شده برای دکوراسیون تی وی وال در یک سمت ستون داشت که در طراحی متقارن مشکل ایجاد می‌کرد.

در گام اول اجرای دکوراسیون ویلا برای سمت دیگر تی وی وال هم ستون کاذب ایجاد کردیم و به این شکل سنگ زیبای بوک مچ که برای دکوراسیون ویلای نمک ابرود خریداری شده بود روی آن اجرا شد.
و فاینال تی وی وال پروژه که در این دکوراسیون حسابی می‌درخشید.

  • طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه و صبحانه خوری در طبقه دوم ویلا

در این پروژه دو آشپزخانه یکی در طبقه‌ی اول ویلا و دیگری به صورت یک صبحانه خوری در طبقه ی دوم که فضای خصوصی خواب‌ها را شامل می‌شد داشتیم.
که سبک نئوکلاسیک برای هر دو فضا یعنی آشپزخانه و صبحانه خوری در دکوراسیون ویلا انتخاب شد و از کابینت پلی اورتان برای اجرای کابینت آشپزخانه استفاده کردیم که با سبک کلی ویلا هارمونی داشته باشد.

صبحانه خوری ویلا برای سرو صبحانه، شستشو و گرم کردن های جزئی تجهیز شد و با میز صبخانه خوری که در این فضا قرار گرفت اتمسفر فضا کامل شد همچنین با ویوی جذاب فضای سبز زیبایی دو چندانی به دکوراسیون ویلا بخشید.

یکی از شاخصه‌های این ویلا طراحی واجرای پله‌های منحنی در دکوراسیون ویلا بود که با چوب راش اجرا شد و با حداقل تزئینات به لوکس‌تر شدن دکوراسیون ویلا کمک کرد.

لوستر بالای پله‌ها با نورپردازی این المان زیبا، کاربردی و دکوراتیو، جذابیت خیره کننده‌ای به دکوراسیون ویلا بخشید راه رفتن روی پله‌ی چوبی نیمدایره حس قدم زدن در کاخ‌های زیبا را تداعی می‌کرد.

  • طراحی و اجرای شومینه در دکوراسیون ویلا

نقطه کانونی طبقه بالای ویلا که هال خصوصی ویلا را در خود جای داده بود به شومینه اختصاص داده شده بود شومینه‌ای بسیار زیبا با پنجره‌های در دو طرف آن که هم بارش زیبای برف و باران را نشان می داد و هم شعله‌های بینظیر آتش را می‌توانست در کنار خود داشت باشد و با ایجاد حس تضاد در فضا، زیبایی آن را چندین برابر می‌کرد.
برای اجرای شومینه سنگ اسلبی که در تی وی وال استفاده شده بود را در نظر گرفتیم و با برش‌های زیبای سنگ دیوار شومینه در دکوراسیون ویلا به زیبایی درخشید و از طرفی با استفاده‌ی همان سنگ پرتی متریال کم و به لحاظ مالی، دکوراسیون ویلا اقتصادی‌تر شد.

در پایان اجرای دکوراسیون ویلا نمک آبرود با طراحی و اجرای عناصر زیبای پروژه و همچنین اضافه کردن المان‌هایی مثل آینه کاری، فضایی را خلق کرد که کارفرمای عزیز پروژه جناب آقای اکبری بتوانند در ایام تعطیلی و برای تفریح از این فضا نهایت استفاده را ببرند و لذت بودن و زندگی کردن در این ویلا را تجربه کنند.

– ایده های طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک

دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک به دلیل نیاز به بزرگتر دیده شدن و دلباز بودن فضایی نیاز بیشتری به راهکارهای طراحی دارند و این راهکارها نیاز به تفکر و اشتیاق تیم طراحی برای خلق یک فضای لوکس و جذاب دارد
یکی از نیازهای ضروری هر کارفرما، داشتن فضایی است که حیاط داشته باشد و بتواند بخشی از آسمان را سهم خود کند به قول جمله ی یکی از بزرگان هر کس حیاط بزرگتری داشته باشد سهم شتری از آسمان را خواهد داشت.

دکوراسیون ویلا را مدرن طراحی کنید

یکی از سبکهایی که در فضاهای کوچک نتیجه ی بسیار مناسبی را به همراه دارد سبک مدرن است. در سبک مدرن از رنگهای روشن و خنثی استفاده می کنیم که این ویژگی خود باعث بازتاب بیشتر نور شده و فضای داخلی بزرگتری را بهمراه خواهد داشت.

یکی دیگر از ویژگیهای سبک مدرن به کارگیری مبلمان و آبجکتهای چند منظوره و کاربردی میباشد و این ویژگی ما را به سمت مبل های تخت شو و یا تخت خوابهای تاشو هدایت می کند و فضای بهینه تری خلق خواهد شد.

از جداره های شفاف در طراحی ویلا استفاده کنید.

منظور از جداره های شفاف می تواند پنجره های بزرگ و سراسری باشد که این پنجره ها هم می توانند نور طبیعی بیشتری را به داخل فضا دعوت کنند و وجود نور در یک فضا باعث روشن تر شدن و بزرگتر دیده شدن فضا به لحاظ بصری می شود.

وجود نور طبیعی و استفاده درست نورپردازی دردکوراسیون داخلی ویلا باعث می شود زندگی در فضایی غنی، آرامشبخش و زیباتری را تجربه کنیم.

– اجرای دکوراسیون ویلاهای کوچک

اجرای پروژه های کوچک که با ایده ها و راهکارهای طراحی به فضایی لوکس و جذاب تبدیل می شوند نیاز به دقت و ظرافت بسیار زیادی دارد و شاید تنها گروه هایی موفق به اجرای این راهکارها شوند که از شوق و اشتیاق بالای کاربرخوردار باشند و عاشقانه منتظر خلق ایده های نو و فضاهای لوکس باشند.

– جانمایی فضاها در دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک

جانمایی فضایی و خلق فضا از مهمترین موارد در طراحی یک پلان محسوب می شوند.
طراحی درست و حرفه ای پلان در ویلای کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند به خلق فضاهایی بینجامد که به زیبایی و کیفیت مناسب فضا کمک نماید.
طراحی درست سیرکولاسیون و فضاهای رفت و آمد، درصد مناسب فضای بسته، باز و نیمه باز در پلان از مواردی است که یک طراح حرفه ای می بایست به دانش آن مسلط بود و در پلان پیاده نماید.

– چیدمان در ویلاهای کوچک

در ویلاهای کوچک بهتر است از مبلمان مدرن در چیدمان استفاده شود اگر دید مزاحم ندارید پیشنهاد می شود از پرده های ساده و حتی از پنجره های بدون پرده استفاده شود تا بتوانید از حداکثر نور طبیعی در این فضاها استفاده نمایید.
از شلوغ کردن فضا دور کنید و تلاش کنید فضایی ساده و لوکس داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *