09921014341
انتخاب صفحه
طراحی اداری
یکی از سوالاتی بسیار رایج این است که آیا استفاده از دکوراسیون  open office  برای دیزاین و چیدمان اداری مناسب تر است و کارمندان از راندمان بیشتری برخوردار خواهند شد یا استفاده از پلان بسته در دکوراسیون اداری؟

در پاسخ به این سوال باید به نکات زیر اشاره کنیم در واقع شرایط پروژه و نوع فعالیت هر سازمان می تواند تعیین کننده نوع استفاده ( پلان باز open office  و یا پلان بسته ) باشد.

نوع کار و فعالیت سازمان

  • فعالیت های گروهی (Team work)

یکی از اصلی ترین مشخصه های انتخاب پلان باز دکوراسیون   open office  در یک پروژه اداری توجه به نوع فعالیتی است که در فضای اداری انجام می شود با این معنا که اگر کار تعریف شده در فضای اداری به صورت کارگروهی باشد و کارکنان نیاز به همکاری و به اشتراک گذاری ایده ها دارند یعنی تعامل زیادی دارند برای اجرای کار و فعالیت بهتر است از طراحی  open office  برای دکوراسیون اداری استفاده کنیم و مطمئن باشیم که انتخاب درستی صورت گرفته است و می تواند در راندمان کاری پرسنل تاثیر بسزایی داشته باشد.

همچنین در دکوراسیون open office انرژی بیشتری در فضا حاکم خواهد بود و دسترسی افراد به یکدیگر برای اشتراک فعالیت و یا نتیجه ی فعالیت بسیار راحتر صورت خواهد گرفت.

  • فعالیت های انفرادی با تمرکز بالا

درصورتیکه سازمان شما نیاز به فعالیت هایی دارد که تمرکز بالایی را نیازمند باشد و صدا و جمعی بودن چیدمان موجب حواس پرتی کارکنان می شود که این مغایر با تعاریفی است که از کار یا فعالیت در فضای اداری شما صورت گرفته است پیشنهاد میگردد که به سمت دکوراسیون  open office  نروید و از پلان بسته با جداره های آکوستیک برای دکوراسیون اداری استفاده کنید.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که انتخاب پلان باز ( open office) یا پلان بسته کاملا بر اساس شرایط و نوع فعالیتی است که در سازمان اتفاق می افتد.

جهت مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون اداری open office می توانید با شماره های 09921014341 و 02122094380 تماس حاصل فرمائید.

طراحی اداری

استفاده بهینه از فضا و جانمایی تعداد بیشتری از پرسنل در فضای اداری

یکی دیگر از دلایل استفاده از پلان باز ( open office  ) در دکوراسیون اداری استفاده بیشتر و مفیدتر از فضا می باشد به این شکل که در دکوراسیون open office دیوار ها حذف و فضا به شکل کاملا باز و فلت چیدمان می گردد و به این شکل می توان حداکثر استفاده از فضا را داشت که امروزه اکثر سازمان ها برای بخش پرسنلی که نیاز کمتری به سلولی بودن فضا دارد از این نوع دکوراسیون اداری برای سازمان بهره میگیرند.

یکی از نقدهایی که به دکوراسیون open office   می شود عدم وجود حریم شخصی در این نوع چیدمان است که امروزه با تفکیک هایی از فضای سبز، طراحی ورک استیشن هایی با طلق های جدا کننده توانسته اند پاسخگوی این مشکل بشوند استفاده از راهکارهای خلاقانه در جوابگویی به این مشکل می تواند به بهبود کیفیت فضایی و افزایش راندمان کمک نماید.

طراحی اداری

در طراحی و دکوراسیون  open office باید به فضاهایی مثل اتاق کنفرانس و فضاهایی که نیاز به حریم های قویتری دارند توجه شود و این فضاها بسته به نوع سازمان با دیوار های شفاف یا غیر شفاف طراحی و اجرا گردد تا بتوانند از سکوت بشتری در فضا استفاده کنند. بنابراین طراحی بخش هایی از دکوراسیون اداری با جداره های صلب مغایرتی با دکوراسیون اداری open office  ندارد و می تواند در کنار دکوراسیون اداری open office ، فضایی کارا تر و مفیدتر را برای سازمان خلق نماید.

در پایان

می توان نتیجه گرفت که بهترین انتخاب با توجه به نوع فعالیت و کار هر سازمان می تواند متفاوت باشد و اگر طراح شناخت و آگاهی کامل از نوع فعالیت شرکت نداشته باشد و صرفا با مشاهده ی تصاویری در سرچ گوگل اقدام به انتخاب  دکوراسیون بسته یا open office  می نمایند متاسفانه ضررهای مالی زیادی به سازمان خواهند زد.

جهت مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون اداری open office می توانید با شماره های 09921014341 و 02122094380 تماس حاصل فرمائید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
با ما تماس بگیرید