بازسازی و دکوراسیون خانه ویلایی قدیمی

نکات مهم در رابطه با بازسازی و دکوراسیون خانه ویلایی قدیمی

 • انتخاب طراح و شرکت معتبر معماری، مهندسی و بازسازی

یکی از معیارهای مهم  در زمینه انتخاب طراح و شرکت برای بازسازی و دکوراسیون خانه ویلایی قدیمی  بدون شک کیفیت علمی و اجرایی رزومه ی کاری آن طراح و شرکت می باشد.

به این معنی که همانطور که شرکت های به اصطلاح تازه کار به دلیل عدم تجربه کافی می توانند بار مالی پروژه را زیاد کند، شرکت های با سابقه ی کاری بالا که صرفا کار اجرا انجام می دهند و برای طراحی فضا اهمیت زیادی قائل نیستند نمی توانند فضایی معمارانه با کیفیت فضایی مناسب ارائه نمایند و ارزش افزوده ای که به واسطه ی طراحی باید در پروژه ی شما ایجاد شود نادیده می گیرند چون علم این کار را در اختیار ندارند. همچنین این شرکت ها  سال ها ست که کارهای تکراری و روتین در بازسازی خانه را انجام می دهند و اتفاقات خلاقانه در طراحی آنها به چشم نمی خورد.

بنابراین در زمان تحقیق و بررسی شرکتی که می خواهید پروژه خانه ویلایی خود را به آنها بسپارید به نکته زیر دقت کنید.

طراح و شرکت مورد نظر نمونه کارهای حرفه ای، موفق و برپایه علم طراحی ، معیار های زیبایی شناسی و معماری داشته باشد. و علاقه داشته باشد که برای طراحی فضای شما وقت گذاشته و بتواند چرایی تمام انتخاب ها را کاملا توضیح دهد.

 • تهیه نقشه و پلان مناسب با کیفیت فضایی مفید و طراحی به روز

بعد از برداشت اولیه و بررسی نقشه ی موجود خانه ی ویلایی می بایست نیازهای شما با رعایت اصول طراحی و زیبایی شناسی در نقشه های جدید و پیشنهادی لحاظ شود و فضاهایی که باید کم یا اضافه شوند و همچنین تغییر مساحت داشته باشند در نقشه های جدید طراحی و جانمایی گردند تا بتوانیم به یک پلان یا نقشه ی منسجم و طراحی شده دست پیدا کنیم.

امروزه در اکثر پلان ها که بازطراحی می شوند الحاق چند فضا مثل فضای لاندری، کلوزت و وجود فضای کار، بازی و فضای سبز بیشتر به چشم می خورد که با توجه به فضای شما و اولویت های زندگی می تواند چند یا همه ی آنها در نقشه های جدید لحاظ گردد.

 • فضای لاندری

فضای لاندری یا رختشور خانه  به فضایی گفته می شود که در مکانی خارج از آشپزخانه جانمایی می شود و فعالیت هایی نظیر شستشوی لباس، خشک کردن و اتو کشیدن لباس در آن صورت می گیرد بنابراین یک لاندری مناسب فضایی است که بخش های زیر را داشته باشد.

 • لباس شویی و خشک کن
 • میز کار و میز اتو
 • کشو و کمد برای نگهداری لباس و مواد شوینده
 • و یک سینک کوچک

 • فضای کلوزت

کلوزت می تواند در بخش ورودی با عنوان کلوزت مهمان قرار گیرد که برای تعویض لباس مهمان طراحی و اجرا می گردد و همچنین فضایی برای نگهداری و چیدمان لباس ها که معمولا در اتاق خواب جانمایی می شود و با صراحی مناسب می تواند فضایی بسیار مناسب برای ایجاد نظم و نگهداری مطلوب لباس ها فراهم نماید.

 • اتاق کار

طراحی و اجرای یک فضای کار و در صورت امکان اتاق کار می تواند به آسایش بیشتر کمک نماید به ویژه با توجه به شرایط سخت کرونا و تقاضای بیشتر دورکاری بعد از این دوران.

برای طراحی این فضا در نقشه های جدید حتی می توانید از میزهایی که تاشو هستند و نیاز به فضای زیادی ندارند استفاده کنید و یا با راهکارهای خلاقانه که طراح در نقشه های شما لحاظ می کند می توانید به این فضای کاربردی دست پیدا کنید.

 • فضای سبز

وجود فضای سبز از اتفاقات بسیار مهم در طراحی داخلی محسوب می شود و به شدت طراحی و اجرای فضای سبز پیشنهاد می گردد چون به لحاظ روحی و روانی می تواند بسیار مفید باشد و به پرورش خلاقیت کمک نماید.

حتی اگر متراژ لازم برای ایجاد فضای سبز نداشتید از گیاهان و گل های آپارتمانی غافل نشوید که علاوه بر زیبایی بصری می تواند به بهبود کیفیت فضایی و علاوه بر آن به تهویه فضای زندگی شما کمک نماید.

 • تاسیسات برقی / لوله کشی و تهویه مناسب در فضا

بعد از طراحی کم کم وارد فاز اجرا می شویم یکی از مواردی که در بازسازی خانه های ویلایی بسیار به چشم می خورد مستهلک شدن سیم ها و کابل های برق می باشد که نیاز به تعویض دارند علاوه بر آن نورپردازی جدید نیاز به سیم کشی مجدد را الزامی میکند که بهتر است این اقدامات در نقشه های برق دیده شود و همزمان با اجرا پیش نیازهای نورپردازی لحاظ گردد.

پوسیدگی لوله های قدیمی از چالش های دیگر خانه های ویلایی است که در حین بازسازی می بایست حتما عوض شود و از متریال و مصالح به روز استفاده گردد.

 • تعویض پنجره ها و درب های سرویس

استفاده از پنجره های دو جداره و عایق upvc  و آلومینومی می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای پنجره های قدیمی باشد که علاوه بر زیبایی می توانند عایق مناسبی برای صوت، گرد و خاک و همچنین گزینه ی مناسبی برای جلوگیری از اتلاف انرژی محسوب گردند.

 • تعویض کف و سقف بر اساس طراحی

متناسب با طراحی و مساحت خانه ی ویلایی شما و نیاز خود پروژه تعویض سقف و کف پروژه از اقدامات الزامی خواهد بود که برای اجرای آنها می توانید از سازه های سبک کناف استفاده کنید البته انتخاب نوع متریال کاملا به طراحی و بودجه ی شما بستگی دارد.

 • تعویض شیرآلات و استفاده از شیرآلات توکار

اگر علاوه بر بازسازی به داشتن فضایی لوکس و لاکچری اهمیت می دهید استفاده از شیرآلات توکار در فضای سرویس بهداشتی می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

شیرآلات توکار با برند های مختلف موجود در بازار می توانند جایگزین بهتری برای شیرآلات روکار باشند.

 • انتخاب رنگ

مناسب برای طراحی و دکوراسیون داخلی از عوامل بسیار مهم است که اگر درست و حرفه ای انتخاب نشود می تواند نتایج منفی در درازمدت داشته باشد.

افراط در استفاده از رنگ های گرم یا سرد همچنین انتخاب کاغذ دیواری یا اجرای پارچه کوبی های شلوغ و بافت دار می تواند منجر به اغتشاش بصری گردد که باید از آن دوری نمایید.

انتخاب درست و اصولی رنگ در مبحث رنگ شناسی توضح داده شده است که می توانید برای اطلاع بیشتر به این مقاله مراجعه نمایید.

 • تعویض کبینت ها و طراحی آنها بر اساس نیاز روز کارفرما و منطبق با معیار زیبایی شناسی

یکی دیگر از الزامات بازسازی خانه های ویلایی قدیمی تعویض کابینت های آشپزخانه می باشد که در بازطراحی می توانید دیزاین حرفه ای تر و مناسب تری داشته باشید.

انتخاب نوع کابینت و متریال آن، نوع چیدمان کابینت و انتخاب درست رنگ کابینت همواره از دغدغه های مشتریان محسوب می شود که برای مشاوره می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *