طراحی داخلی خانه

انواع دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون به معنای نظم، چیدمان و آراستن است. منظور از چیدمان، خلق فضایی زیبا و لوکس با هدف ایجاد آسایش و آرامش می‌باشد. امروزه طراحی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. با این وجود همچنان خیلی از افراد بر این باورند که چیدمان و دکوراسیون کار بسیار ساده‌ای می‌باشد. در حالیکه طراحی و دکوراسیون یک کار اصولی و علمی می‌باشد.
گروه معماری آرامو دیزاین با علم بر زیبایی‌شناسی، اصول معماری و چیدمان بهترین طراحی و دکوراسیون را بر اساس سبک و متراژ منزلتان در اختیارتان قرار می‌دهد.

____________________________ پروژه‌های اجرایی گروه معماری آرامو دیزاین ___________________________

 
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

 
 1. شناخت طراحی دکوراسیون داخلی درست و حرفه ای
 2. شناخت هدف طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
 3. شناخت طراح و شرکت موفق در دکوراسیون داخلی
 4. ضرورت طراحی دکوراسیون داخلی
 5. چیدمان اصولی در دکوراسیون داخلی
 6. ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون منزل – دکوراسیون تی وی روم
 7. رعایت حریم ها و تفکیک فضایی مناسب در طراحی و دکوراسیون داخلی
 8. انتخاب درست متریال در دکوراسیون داخلی منزل
 9. انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی منزل
 10. نورپردازی در دکوراسیون منزل
 11. راهکارهای دکوراسیون برای دلبازتر شدن منزل
 • شناخت طراحی دکوراسیون داخلی درست و حرفه ای

بدون شک با شنیدن عبارت دکوراسیون داخلی در ذهن به دنبال منزل یا محیط کاری لوکس و زیبا هستیم که با رعایت اصول معماری و زیبایی شناسی بتواند فضایی آرام که آسایش محیطی را فراهم کرده است به همراه داشته باشد.
یک دکوراسیون منزل موفق می‌بایست فضایی زیبا و لوکس را خلق نماید و همچنین این فضا از آرامش و آسایش کافی برای زندگی مناسب برخوردار باشد حال باید بدانیم که آسایش محیطی چگونه فراهم خواهد شد.
گروه معماری آرامو دیزاین با علم بر این موارد می تواند بهترین طراحی دکوراسیون داخلی را برای شما به همراه داشته باشد.
شناخت و رعایت اصول زیبایی شناسی از مهمترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی می باشد که می‌تواند تاثیرات بسیار چشمگیری در فضای داخلی داشته باشد و کیفیت فضایی منزلتان را افزایش دهد.

یکی از راه‌های شناخت بهتر شرکت موفق در زمینه طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی مشاهده‌ی پروژه های آن شرکت می باشد.

____________________________ برخی از پروژه های اجرایی گروه معماری آرامو دیزاین ___________________________

 
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

نظم در دکوراسیون داخلی

برای ایجاد آسایش در دکوراسیون داخلی باید از المان‌های آزار دهنده دوری کنیم و در صورت مواجه با این موارد در پروژه بتوانیم با ترفندهای طراحی دکوراسیون داخلی آنها را رفع کنیم. یکی از راهکارهایی که گروه معماری آرامو دیزاین در صورت وجود صدای مزاحم پیشنهاد می‌کند استفاده از پنجره های دوجداره، عایق‌های صوتی و . . . است. از آنجایی که آلودگی صوتی یکی از مشکلات دنیای مدرن است بنابراین رفع این مشکل در دکوراسیون داخلی منزل بسیار مهم است.
از دیگر موارد می‌توان به آلودگی بصری که همان آشفتگی بصری می باشد اشاره کرد که به زبان ساده شامل ناهماهنگی های بصری و نازیبایی است که به دلیل طراحی نادرست  می‌تواند در پروژه اتفاق بیافتد.
به عنوان مثال اگر هارمونی در دکوراسیون داخلی ایجاد نشود پروژه دچار بی نظمی و آشفتگی بصری می شود و به اصطلاح از انسجام خارج می‌شود چنین پروژه هایی بعد از مدتی کوتاه آزاردهنده خواهند شد و کاربر فضا بدون اطلاع از مشکل موجود درفضا به دنبال تعویض دکوراسیون منزل خواهد شد بدون تشیخص درست و ریشه یابی نتیجه‌ای جز هزینه‌های چندباره را دربر نخواهد داشت.

با رعایت اصول زیبایی شناسی و هارمونی در فضا به بهترین دکوراسیون داخلی منزل دست پیدا کنید.
 • شناخت هدف طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی در مقیاسی بزرگتر از دکوراسیون داخلی صورت می گیرد و اگر بخواهیم یک تعریف آکادمیک داشته باشیم باید عنوان کنیم که طراحی داخلی موضوعی است مبتنی بر علم که با اصول و نتایج علمی می تواند کیفیت فضایی یک منزل یا محیط کار را بالا ببرد و دکوراسیون داخلی را به صورت کامل در بر دارد.
از اهداف طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی طبق گفته ی فرانسیس د. ک. چینگ: بهبود عملکرد، غنابخشی به اصول زیبایی شناسی و اصلاح روانشناختی فضاها داخلی می باشد.
گروه معماری آرامو دیزاین با  رعایت این اصول و اهداف بهترین دکوراسیون داخلی منزل را در جهت ارتقای لایف استایل کاربر و فضا ایجاد می کند.
اگر این اهداف در طراحی و دکوراسیون داخلی رعایت شود می تواند به بهبود لایف استایل کاربر فضا کمک نماید و آنرا ارتقا بخشد.

____________________________ روند اجرای پروژه سعادت آباد توسط گروه معماری آرامو دیزاین ___________________________

 
Previous slide
Next slide

گام های مهم در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی، در گام اول می بایست رویاهای خود را لیست کنید انتظاراتی که از یک دکوراسیون داخلی خوب دارید در این مرحله بدون کم و کاست و بدون فیلتر کردن رویاپردازی کنید و طراح خود را از این رویاها مطلع سازید چرا که مرحله ی فیلتر کردن در زمان خود که در ادامه توضیح می دهیم اتفاق خواهد افتاد.در گام بعدی یک طراح حرفه ای باید پتانسیل ها و امکانات موجود فضا را به طور کامل ثبت نماید و همچنین محدودیت های فضایی که در روند طراحی می توانند تاثیر گذار باشند و در انتها با توجه به محدودیت ها می بایست حالات ممکن طراحی دکوراسیون داخلی را بررسی و ثبت نمود و با این روند به بهینه ترین حالت ممکن از طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار رسید.

 • ضرورت طراحی دکوراسیون داخلی

 • وجود برخی فضای بلااستفاده تحت عنوان فضای پرت که می توان با خلاقیت و و همچنین رعایت اصول معماری بصورت بهینه از آنها استفاده نمود گروه تخصصی معماری آرامو دیزاین با گردآوری تیم جوان و خلاق و مسلط به دانش روز معماری می تواند با بکار گیری توان ایده پردازی و راهکارهای خلاقانه شما را در طراحی فضاهای پرت راهنمایی نماید و آنها را به فضاهای جذاب و کاربردی تبدیل نماید.
 • عدم وجود برخی فضاهای لازم که در بسیاری از پلان های اولیه معماری امروزه طراحی نشده اند و مورد غفلت قرار گرفته اند مانند طراحی و تعبیه جاکفشی در فضای ورودی ، طراحی فضایی جهت استفاده از گل و گیاه در خانه که به تنهایی نقش بسزایی در طراوت و سرزندگی و زیبایی بصری فضا می توانند داشته باشند و موارد دیگر که بعضا وجود آنها فضاهای بسیار مفید را به دنبال خواهد داشت.
 • عدم استفاده از هر گونه تزئینات و به طور کلی فقدان هنر و المانهای هنری در کف و جداره ها و سقف که باعث بی روح شدن منزل می شود و بعنوان نقدی بزرگ بر معماری مدرن وارد شده است و سبک پست مدرن درصدد اصلاح آن برآمده است در این راستا گروه معماری آرامو دیزاین مجری بازسازی و دکوراسیون داخلی با تخصص و علم بر سبک های معماری و آشنا به فلسفه و جهانبینی آنها همواره تلاش می کند در طراحی خود این موارد را رعایت و به خلق فضایی مناسب زندگی و برای بهبود کیفیت زندگی خلق نماید.
 • عدم شناخت وبه کار گیری رنگ و اصول رنگشناسی در طراحی اکثر منازل امروزی با توجه به اینکه طبق تحقیات رنگ های تاثیر فیزیکی و روانی بسزایی بر ذهن آدمی می گذارید که تنها با شناخت و به کارگیری درست رنگ ها می توان کیفیت زندگی را ازایش داد پیشنهاد می گردد در رابطه با رنگشناسی و بکارگیری آن در منازل خود از مشاوره تخصصی گروه معماری آرامو دیزاین استفاده نمایید.
 • عدم استفاده از اصول زیبایی شناسی در هیچ یک از بخش های منزل و به پیرو آن عدم درگیری حواس پنجگانه که از اصول اساسی زیبایی شناسی می باشد.
 • چیدمان اصولی در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی منزل برای داشتن یک چیدمان اصولی باید به نقشه و پلان پروژه و نوع فعالیت های کاربر پروژه اشراف کامل داشته باشیم چرا که شناخت درست از پلان و فعالیت ها می تواند خطوط درست را ایجاد کند و بهترین چیدمان را منجر شود.

جهت دسترسی به پلان منزل دو رویکرد وجود دارد.

 • درصورت درست بودن روابط فضایی و داشتن یک نقشه و جانمایی متناسب با فعالیت ها، تنها کافی است که پلان موجود را برداشت و با ترسیم آن در نرم افزارهای مربوطه به بهینه ترین حالت ممکن دست یابیم. در این مرحله آلترناتیوهای متفاوتی از چیدمان فضایی آماده می شود که هرکدام نقاط ضعف و قوت خود را خواهند داشت و با اولویت بندی نقاط ضعف و قوت پلان ها، نقشه ای که با لایف استایل کاربر نزدیکی بیشتری داشته باشد و کیفیت فضایی مناسبی را هم به همراه داشته باشد انتخاب خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیزی روند طراحی پلان و آلترناتیوهای طراحی شده توسط گروه معماری آرامو دیزاین را ببینید

یکی از مزیت‌های این اقدام این است که کاربر چیدمان‌های مختلف را می بیند و با دید باز بهترین آنها را انتخاب می‌کند انتخابی که کمترین پرتی فضایی و بیشترین ارزش فضایی را خواهد داشت.

 در صورتیکه پلان موجود از جانمایی مناسبی برخوردار نباشد یا اینکه تغییر سبک زندگی و متناسب با آنها  فعالیت هایی که در پروژه کم یا زیاد خواهند شد، نیاز به تغییر پلان را الزام آور می کند در این حالت ابتدا پلان موجود برداشت می گردد سپس با توجه به فعالیت های جدید خانواده آلترناتیو های متناسب طراحی می گردد که با انتخاب نقشه بهینه پروژه سراغ چیدمان آن خواهیم رفت در واقع این حالت در دو مرحله صورت خواهد گرفت تا بهترین نتیجه را ممکن سازد.بعد از انتخاب پلان بهینه که بتواند ماکزیمم فضاهای مورد نیاز ما را بهم همراه داشته باشد حالا می توانیم به چیدمان درست مبلمان داخلی دست پیدا کنیم.یک چیدمان خوب می بایست معیارهای لازم را داشته باشد و چیدمان هر بخش از فضا تعاریف مختص به خود را خواهد داشت.

در ادامه این مقاله به چیدمان دو فضای پرکاربرد در دکوراسیون منزل می پردازیم.

____________________________ دکوراسیون داخلی منزل ___________________________

 • ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون منزل – دکوراسیون تی وی روم

چیدمان حول یک نقطه که به ایجاد نقطه کانونی منجر می گردد می تواند یک فضای مناسبی را برای دورهم نشینی و گفتگوهای خانوادگی ایجاد نماید یعنی با یک چیدمان مناسب به راحتی می توانیم فعالیت مفید دورهم نشنی و گفتگو با اعضای خانواده را ممکن نماییم.
راه‌های ایجاد نقاط کانونی در دکوراسیون منزل زیاد است که در این مقاله به دو مورد که با شومینه و تلویزیون ایجاد می‌شوند اشاره خواهیم کرد.
همانطور که در بالاتر اشاره شد نوع چیدمان علاوه بر پلان و جانمایی فضاها به نوع فعالیتی که به دنبال آن هستید نیز بستگی دارد حال اگر به دنبال ایجاد فضایی مناسب برای دورهم نشینی و مصاحبت با خانواده هستید نقاط کانونی و نوع چیدمان آنها می‌توانند شما را به هدفتان نزدیک کنند.
بهترین چیدمان برای ایجاد فضای گفتگو، چیدمان u  شکل است که اعضا خانواده به صورت نیم دایره یا u  کنار هم می نشینند و با ارتباط بصری به گفتگو می‌پردازند.
از دیگر نقاط کانونی می‌توان به نقطه‌ی کانونی که به واسطه‌ی شومینه ایجاد می‌شود اشاره کرد. با توجه به نوع چیدمان حول شومینه سه حالت مختلف فضایی خواهیم داشت که هر کدام برای فعالیتی خاص مناسب هستند.

از دیگر نقاط کانونی می‌توان به نقطه ی کانونی که به واسطه ی شومینه ایجاد می شود اشاره کرد. با توجه به نوع چیدمان حول شومینه سه حالت مختلف فضایی خواهیم داشت که هر کدام برای فعالیتی خاص مناسب هستند.
و نوع سوم چیدمان حول شومینه بیار مشابه نقطه کانونی تلویزیون است که با چیدمان مبلمان چند نفره حول شومینه می توانیم به خلق فضای گفتگو و دور هم نشینی کمک نماییم.

در حالت اول تصور کنید شومینه در مرکز با دو صندلی  که در این حالت می توان گفت فضایی خلق کرده ایم که به تعامل دونفره میانجامد و مناسب گفتگوهای دونفره می باشد.
این چیدمان یکی از مناسترین نوع چیدمان ها است که به لحاظ روانشناسی هم می تواند تاثیرات مفیدی به همراه داشته باشد. لزوما این فضاهای دو نفره به زوج و همسران اختصاص ندارد و می تواند فضای مناسبی برای گفتگوهای دو نفره بین مادر – پسر ، پدر- دختر و سایر اعضای خانواده باشد.
موضوع مهم دیگر اینکه الزاما برای ایجاد چیدمان فضای دو نفره نیاز به شومینه نیست و این اتفاق به واسطه ی موضوعات دیگر هم میتواند میسر گردد.

چیدمان نوع دوم که می تواند همجوار شومینه  اتفاق بیفتد وجود یک صندلی در کنار شومینه می باشد که این فضا برای خلوت های فردی بسیار مناسب است و آرامش را تحقق می بخشد همچنین می تواند فضای مناسبی برای مطالعه باشد.
 • رعایت حریم ها و تفکیک فضایی مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی

بسیاری از منازل امروزی از روابط فضایی و پلانی مناسبی برخوردار نیستند در بسیاری از پروژه ها حریم های خصوصی مثل اتاق های خواب به پذیرایی باز می شوند یا حتی سرویس های بهداشتی بدون فیلتر به پذیرایی مشرف هستند در این حالت که یکی از بدترین اتفاقات معماری است می بایست با کمک طراحی داخلی  و یا در مقیاس کوچکتر با راهکارهای دکوراسیون داخلی و اصول چیدمان این مشکل را برطرف نمود.

در حالت اول اگر امکان تغییر فضایی و جابه جایی دیوارهای موجود با تخریب و بازسازی امکان پذیر باشد بسیار بهتر است که از این گزینه استفاده نماییم. اما اگر به هر دلیلی امکان جابجایی دیوار ها وجود نداشته باشد می بایست تا حد امکان با پارتیشن های جدا کننده که در چیدمان جدید اضافه خواهد شد این مشکلات را جوابگو باشیم. انتخاب درست این جداکننده ها علاوه بر زیبایی که به فضا می دهند می توانند المان مناسبی برای تفکیک فضایی در دکوراسیون منزل  باشند.

 • انتخاب درست متریال در دکوراسیون داخلی منزل

برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی موفق در منزل یا محیط کار به متریال های متفاوتی نیاز است و تنوع متریال در بازار بسیار زیاد است بنابراین انتخاب درست از میان دنیای متفاوت متریال های موجود دربازار نیاز به یک نقشه و تصمیم از پیش تعیین شده دارد چرا که اگر بدون نقشه و طرح قبلی وارد بازارهای متنوع متریال شویم مطمئنا وسوسه زیبایی متریال و اکسسورهای متفاوتی خواهیم شد که بعد از ورود به منزل هیچ هماهنگی با هم نخواهند داشت و در واقع دلسردی و دورریختن پول را به همراه خواهد داشت.

داشتن یک نقشه و انجام طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی شما را به سمت متریالی هدایت خواهد کرد که به زیبایی، انسجام و هماهنگی منزلتان کمک می کند و نتیجه لذتبخشی را منجر می شود. به عبارتی دیگر تهیه طرح های مناسب توسط یک تیم قوی می تواند هم متریال زیبا را به منزلتان بیاورد و هم تجربه زندگی در یک فضای دلنشین، لوکس و جذاب را برایتان فراهم نماید.

از دیگر پیشنهاداتی که برای انتخاب درست و مناسب متریال در دکوراسیون منزل توصیه میگردد اجتناب از به کارگیری چندین متریال در یک فضا می باشد استفاده از چند متریال متفاوت در یک فضا نتهنا فضایی زیبا و جذاب به همراه ندارد بلکه به آشفتگی بصری فضا می انجامد و این اتفاقی است که بسیاری از کارفرمایان برای دوری از آن به سمت طراحان موفق می روند و از آنها کمک میگیرند.

همچنین در انتخاب متریال دقت کنید که برای فضاهای کوچک از متریال و کاغذ دیواری های پر نقش و نگار و همچنین با بافت های برجسته استفاده نکنید چون به لحاظ بصری کوچک کردن فضای شما را نتیجه می دهند. بنابراین اگر منزل شما از مساحت زیادی برخوردار نیست بهتر است متریال ساده و با رنگ روشن به کارگیرید تا بتوانید از زندگی در فضایی دلبازتر و زیباتر لذت ببرید.

حال اگر منزل ما از مساحت خوبی برخودار است و ترجیح می دهید از یک کاغذ دیواری با طرح خاصی استفاده کنید حتما در انتخاب مبلمان و فرش از طرح های ساده تر استفاده کنید و در این زمینه حتما از طراح خود کمک بگیرید.

از دیگر ویژگی های متریال که می تواند به تصمیم گیری درست در انتخاب نوع آنها کمک کند خاصیت عایق بودن متریال است به این ترتیب که اگر می خواهید فضای شما عایق صوت باشد از متریال برجسته و نرم استفاده کنید به عنوان مثال در فضاهای اداری یا حتی در منازل برای آکوستیک بودن فضا از متریال موکت یا فرش به جای سنگ و یا سرامیک استفاده کنید. این متریال جاذب بهتری نسبت به متریال صیقلی برای صوت هستند و می توانند به عایق بودن محیط کمک کنند

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون منزل از دیگر اتفاقات مهم طراحی دکوراسیون داخلی منزل می باشد انتخاب رنگ مناسب به فاکتورهای زیادی بستگی دارد انتخاب رنگ در دکوراسیون منزل می بایست بر اساس علم روانشناسی رنگ ها صورت گیرد.

بحث رنگ در دکوراسیون منزل بسیار تاثیر گذار است و می تواند در حال و هوای منزل و فضایی که طراحی می شود نقش بسزایی ایفا می کند.

در روانشناسی رنگ ها هر رنگی حس خاصی را تحریک می کند  به هنوان مثال رنگ قرمز، حس هیجان را تحریک می کند یا رنگ آبی حسی از آرامش را القا می کند که آگاهی از این ویژگیها می تواند به خلق فضایی موفق تر و حرفه ای تر کمک کند.

از دیگر ویژگیهای رنگ ها که در دکوراسیون منزل تاثیر گذار است گرم و سرد بودن رنگ ها است  به عنوان مثال رنگ های قرمز، زرد و نارنجی از دسته رنگ های گرم محسوب می شوند این رنگ ها  در دکوراسیون منزل از یک طرف باعث به وجود آمدن حس صمیمیت می شود و فضایی گرم را منتج می شود از طرف دیگر به دلیل تمایل به جلو نشستن باعث کوچک تر شدن فضایی که در آن استفاده می شوند می گردد.

رنگ های آبی، سبز و رنگ های هم خانواده این رنگ ها به رنگ های سرد معروف هستند که القا کننده حس آرامش هستند و اگر در فضایی استفاده شود آن فضا را آرامشبخش القا میکند اما باید مراقب باشیم که استفاده زیاد از این رنگ ها باعث ایجاد فضایی سرد و کسالت آور نشوند.

از دیگر ویژگیهای رنگ های سرد تمایل آنها به عقب نشستن آنها است و اگر در فضایی از رنگ های سرد استفاده شود فضا را بزرگتر نشان می دهد بنابراین اگر مساحت فضایی کوچک باشد به کارگیری رنگ های سرد می تواند انتخاب مناسبی باشد.

توضیحات مدیریت شرکت آرامو دیزاین در ارتباط با انتخاب رنگ یا کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

Previous slide
Next slide
 • نورپردازی در دکوراسیون منزل

به طور کلی سه نوع نورپردازی در دکوراسیون داخلی می‌تواند صورت گیرد که هر کدام ویژگی خاصی دارند و می‌توانند اتفاق منحصر به فردی را رقم بزنند.

نورپردازی عمومی در دکوراسیون داخلی:

اولین و عمومی‌ترین نوع نورپردازی است که روشنایی یکدستی برای دیده شدن آبجکت‌ها در دکوراسیون داخلی ایجاد می‌کند این نورپردازی شناخت کلی فضا را به دنبال دارد و برای روشنایی هر فضایی الزامی است این نوع نورپردازی در فضای راهرو بسیار مهم است.

نورپردازی موضعی در دکوراسیون داخلی:

این نوع نورپردازی برای این است که بتوانیم سطح مشخصی را نورپردازی و در واقع نوربیشتری از نورعمومی را به آن بتابانیم یک مثال ساده می‌تواند نورپردازی میز ناهارخوری باشد که معمولا به وسیله ی چراغ های آویز روی سطح میز را روشن می‌کنیم. در واقع هدف این نورپردازی دیدن جزئیات بیشتری از سطح مورد نظر در دکوراسیون منزل است. همچنین استفاده از نورپردازی موضعی برای میز کار در محیط‌های کار یا روی میز کار در اتاق کار منزلتان می‌تواند به افزایش کیفیت فضایی کمک نماید.

نورپردازی تاکیدی در دکوراسیون منزل:

این نوع از نورپردازی برای تاکید و دیده شدن بیشتر اکسسوری و آبجکت‌های تزئینی در دکوراسیون منزل اتفاق می‌افتد که به آن نورپردازی دکوراتیو هم می‌گویند. همیشه در دکوراسیون منزل آبجکت‌هایی هستند که دارای ارزش بسیار بالایی هستند یا شاید نمایانگر هویت خانوادگی در دکوراسیون منزل باشند حال برای تاکید این اشیا می‌توان از نورپردازی تاکیدی استفاده کرد و جلوه ی بیشتری به آن بخشید.

جهت طراحی سقف، قاب ساده نور مخفی و هالوژن به همراه لوستر مدرن و مناسب فضا در مرکز فضای نشیمن نورپردازی مناسب را بهمراه داشت.

 • راهکارهای دکوراسیون برای دلبازتر شدن منزل

اگر بخواهیم دکوراسیون منزل دلبازتری داشته باشیم باید از راهکارهای زیر استفاده کنیم که می توانند تاثیر بسیار چشمگیری را داشته باشند.

 • در چیدمان منزل از مبلمان با فرم ساده و مدرن در دکوراسیون داخلی استفاده کنید و از شلوغ شدن فضا به واسطه استفاده زیاد اکسسوری به وجود می آید دوری کنید. علاوه بر فرم ساده مبلمان، رنگ های روشن و ترجیحا بدون نقش و نگار در دکوراسیون منزل به کار بگیرید.
 • در فضاهای کوچک حتی الامکان از کاغذ دیواری استفاده نکنید در صورت الزام از کاغذ دیواری تلاش کنید بدون طرح باشند و رنگ روشن و سرد آنها به کار رود چون وجود بافت و طرح در جداره ها باعث کوچکتر دیده شدن فضا می شود.
 • از رنگ های روشن، خنثی سرد برای دیزاین دیوارها، سقف و کف استفاده کنید تا با بازتاب بیشتر نور بتوانید زندگی در فضای دلباز تری را تجربه کنید.
 • در نورپردازی تلاش کنید از نور عمومی خوبی برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید تا چشم بتواند وسعت بیشتری را القا کنند.
 • از پرده های سبک و ساده و با رنگ روشن در دکوراسیون منزل استفاده کنید و اجازه بدهید که نور طبیعی بیشتری به داخل منزلتان راه یابد.
 • به هیچ عنوان از چند آبجکت با طرح و نقش و نگار شلوغ استفاده نکنید به عنوان مثال استفاده همزمان کاغذ دیواری، مبلمان و فرش های پر نقش و نگار باعث آشفتگی بصری می شوند و فضای شلوغ و نازیبایی را به همراه خواهند داشت.
 • در یک فضا چند متریال متفاوت را به کار نگیرید به عنوان مثال به کارگیری پوشش آجری برای یک دیوار، کاغذ دیواری برای دیوار دیگر، پوشش سنگ یا چوب در یک دیوار نه تنها اتفاق خوبی به دنبال نخواهد داشت که باعث آشفتگی بصری خواهد شد.
 • از سبک مدرن و مینیمال برای دکوراسیون داخلی منزل که در ادامه توضیح داده شده است استفاده کنید.
 • عنصر آیینه برای دکوراسیون منزل کوچک می تواند انتخاب بسیار مفیدی باشد آینه با ایجاد عمق بیشتر در فضا به بزرگتر شدن فضا کمک می کند همچنین با بازتاب نور می تواند دلبازشدن فضا را ممکن نماید.

جهت طراحی سقف، قاب ساده نور مخفی و هالوژن به همراه لوستر مدرن و مناسب فضا در مرکز فضای نشیمن نورپردازی مناسب را بهمراه داشت.

نکاتی که در طراحی و دکوراسیون ویلا باید به آن توجه کنیم.

طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به چه نکاتی باید دقت کنیم.

• سبک دلخواه
• المان های طراحی

انتخاب سبک دلخواه شما

برای طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل بهتر است یک سبک را انتخاب کنید تا بتوانید در چهارچوب همان سبک دکوراسیون داخلی منزلتان را پیش ببرید.

اگر سبک ها را نمی شناسید کافیست با کمی مطالعه یا کمک از یک طراح و دیزاینر داخلی و همچنین دیدن تصاویر مربوط به سبک ها اطلاعات خودتان را بالا ببرید تا بتوانید یک فضای زیبا و لوکس خلق نمایید.

شرکت معماری آرامو دیزاین چند سبک پرطرفدار را برایتان آماده کرده است که می توانید با خواندن مقاله و دیدن تصاویر هر سبک انتخاب حرفه ای تری از سبک خود داشته باشید.
 

دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک

سبک معماری کلاسیک یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی می‌باشد که طرفدان بسیاری دارد. سبک معماری کلاسیک مربوط به دوره ماقبل مدرن می‌باشد در چنین دوره‌ای نظام ارزشگذاری و اخلاقی و تمام نهادها و ساخت‌های سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی مبتنی بر انگاره خدامحورانه ای از عالم و آدم بود و معماری این دوره با نگاه سنتی و بر اساس تفکرات ذهنی و روحانی شکل می‌گرفت.
سبک کلاسیک یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی می‌باشد که طرفداران بسیاری دارد. سبک معماری کلاسیک مربوط به دوره ماقبل مدرن می‌باشد در چنین دوره‌ای نظام ارزشگذاری و اخلاقی و تمام نهادها و ساخت‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی مبتنی بر انگاره خدا محورانه‌ای از عالم و آدم بود و معماری این دوره با نگاه سنتی و بر اساس تفکرات ذهنی و روحانی شکل می‌گرفت.
ادامه مطلب…

طراحی کلاسیک

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن

سبک های معماری متفاوت در دوره‌های مختلف بر اساس پشتوانه فکری و فلسفی همان دوره شکل می‌گرفت و آگاهی از این اصول فکری و فلسفه هر سبک می‌تواند به درک درست ، استفاده مناسب و کاربردی آن کمک نماید اما متاسفانه در ایران استفاده شکلی و سطحی سبک معماری مدرن و بدون خرد و آگاهی از فلسفه آن سالها رایج بوده است گروه معماری آرامو دیزاین در این مطلب قصد دارد به صورت مختصر فلسفه سبک معماری مدرن را بازگو نماید تا بتوانیم با علم بر این اصول استفاده این سبک را کاربردی و اصولی نماییم.
ادامه مطلب …

طراحی به سبک مدرن
طراحی به سبک مدرن

دکوراسیون داخلی منزل به سبک معاصر

اصولا این سبک با سبک مدرن اشتباه گرفته می‌شود اما باید بدانیم در این سبک از رنگ‌های مکمل و فرم‌های خاص در مبلمان و صندلی و دکور می‌توان استفاده کرد این سبک پویا و داینامیک است یعنی در حال تغییر می‌باشد و می‌تواند بسیاری از سبک‌ها را در خود جا دهد.
معاصر از نظر لغوی  به آن چه که در زمان حال وجود دارد معنی می‌شود. از اینرو در سبک دکوراسیون معاصر نیز از وسایل و عناصری که در زمان حال وجود دارد، برای دکوراسیون استفاده می‌شود.
اصولا این سبک با سبک مدرن اشتباه گرفته می‌شود اما باید بدانیم در این سبک از رنگ‌های مکمل و فرم‌های خاص در مبلمان و صندلی و دکور می‌توان استفاده کرد این سبک پویا و داینامیک است یعنی در حال تغییر می باشد و می‌تواند بسیاری از سبک‌ها را در خود جا دهد.
ادامه مطلب…

سبک معاصر در طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مینیمال

معماری مینیمالیسم جنبشی در اواخر قرن بیستم است که در منابع زیادی به ساده گرایی و کمینه گرایی از آن یاد می‌شود ساده گرایی با مفهوم حذف المان‌های اضافه و غیر ضروری که در نهایت منجر به خلوص و زیبایی و کمال می‌­شود. در سبک مینیمال به هر چیزی بنگرید همان چیزی است که روبه‌­روی شماست درواقع هیچ فلسفه‌ای پشت آن نیست.
در سبک مینیمال به عملکردی بودن فضا و استفاده بهینه از فضا اهمیت بسزایی داده می‌شود.
ادامه مطلب…

سبک مینیمال در طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی

معماری ایرانی و شاهکارهایی که با این معماری اتفاق است آنقدر غنی است که با امروزی کردن سبک ایرانی، متناسب با آپارتمانها ما نیز بتواند همان آرامش و زیبایی شناسی منحصر به فرد خودش را ارائه نماید.
در این نوشتار ابتدا به خود سبک معماری ایرانی و مزیت های این سبک می­پردازیم و همزمان با آن تلاش میکنیم با معرفی المانهای این سبک و استفاده و به کارگیری از آنها در آپارتمانهای امروزی خود به راحتی بتوانید حس این سبک را به منازل خود بیاورید.
معماری ایرانی و شاهکارهایی که با این معماری اتفاق است آنقدر غنی است که با امروزی کردن سبک ایرانی، متناسب با آپارتمان‌ها ما نیز بتواند همان آرامش و زیبایی شناسی منحصر به فرد خودش را ارائه نماید. در این نوشتار ابتدا به خود سبک معماری ایرانی و مزیت‌های این سبک می­پردازیم و همزمان با آن تلاش می‌کنیم با معرفی المان‌های این سبک و استفاده و به کارگیری از آنها در آپارتمان‌های امروزی خود به راحتی بتوانید حس این سبک را به منازل خود بیاورید.

ادامه مطلب …

طراحی داخلی به سبک ایرانی

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مراکشی

بحث رنگ در مراکش خیلی بیشتر از اینها اهمیت دارد تا آنجا که شهری به نام شفشان به رنگ آبی می باشد و دلیلی که برای رنگ آمیزی یک شهر به رنگ آبی دارند این است که معتقدند آبی یادآور آسمان و آبی دریا است و بیشتر از آن دلیل مذهبی پشت آن است که قوی تر از دلیل تزئینی آن می باشد به عقیده آنها آبی یادآور قدرت خدا می باشد.لوسترهای برنجی و پرده های ابریشمی و کوسن های با رنگ های شاد می تواند حس معماری و قرارگیری در فضای مراکشی را تداعی نماید.
مراکش یکی از کشورهای آفریقا می‌باشد که در شمال غربی آن واقع شده است این کشور فرهنگ‌های زیادی را در خود جای داده است و معماری داخلی آن متاثر از همین تنوع فرهنگی از عرب و بربر و مهاجران اروپایی می‌باشد. از ویژگی‌های معماری به سبک مراکشی شکوه، رمانتیک و فانتزی بودن آن است و از سبک‌های عربی و آفریقایی الهام گرفته است البته در برخی منابع مراکش را برگرفته از سبک ایرانی می‌دانند که المان‌های استفاده شده در این سبک به جهت تشابه به سبک ایرانی گواه این مطلب است.
ادامه مطلب…

طراحی داخلی به سبک مراکشی

بعد از آشنایی و انتخاب سبک متناسب با منزل خود نگاهی به چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل فعلی خود بیاندازید و در سه گام به شکل زیر لیست هایی را آماده نمایید.

موارد موجود

علاقمندیها و رویاهای خودتان از دکوراسیون داخلی منزل

و دکوراسیون داخلی ممکن یعنی علاقمندیها و رویاها را متناسب با فضای موجود متناسب کنیم به گونه ای که در فضای ما امکان پذیر باشد.

آرامو دیزاین گام به گام طراحی دکوراسیون منزل را در مقاله چگونه خانه ام را طراحی کنم برایتان آماده کرده است که می تواند در این زمینه کمکتان کند.

 

گروه معماری آرامو دیزاین

المان های طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی

المان های تاثیر گذار در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل که می توانید از موجودیهای منزل استفاده کنید با اینکه متناسب با دیزاین جدید آنها را تهیه کنید.

 • اکسسوری
 •  مبلمان
 •  پرده
 • فرش
 • تابلو
 • لوستر
 • نورپردازی

اکسسوری  در دکوراسیون داخلی منزل

شاید اکسسوری در طراحی داخلی از الزامات نباشد اما به عنوان یک مکمل بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل می تواند گرما و صمیمیت فوق العاده ای به فضای شما ببخشد و بدون شک در کیفیت فضایی و معرفی هویت فضایی شما موثر باشد.

اکسسوری ها در دکوراسیون داخلی منزل به دو دسته:

 • اکسسوری عملکردی که می تواند نقشی کاربردی علاوه بر دکوراتیو بودن خود داشته باشد از آن دسته می توان به پرده، فرش، کوسن ها و . . . اشاره کرد.
 • اکسسورهای دکوراتیو و تزئینی که فقط به عنوان یک المان تزئینی می توانند در دکوراسیون داخلی منزلتان حضور داشته باشند.

علاوه بر آن اکسسوریهای هنری می توانند ارزش و اصالت  دکوراسیون داخلی منزل شما را بالا برده و کیفیت فضایی شما را ارتقا بدهند.

وجود عناصر هنری می تواند یک موضوع با ارزش برای گفتگوی با مهمان ها  قرارگیرد.

توضیحات مدیریت شرکت آرامو دیزاین در ارتباط با چیدمان اکسسوری در دکوراسیون داخلی

 

اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل چه کار می تواند بکند.

 اکسسوری به عنوان هماهنگ کننده دکوراسیون داخلی:

انتخاب یک اکسسوری می تواند به ایجاد ریتم و همچنین ایجاد هارمونی در فضا کمک کند به عنوان مثال اگر رنگ بخشی از دیوار یا عنصری از دکوراسیون داخلی منزلتان به رنگی خاص باشد به راحتی می توانید با انتخاب یک کوسن یا تابلو با همان رنگ، هارمونی بینظیری در فضا ایجاد کنید و از بودن در منزلتان لذت ببرید.

علاوه بر آن استفاده از گلدان های زیبا و با فرم های خاص هم می تواند جلوه ی بنظیری به دکوراسیون شما ببخشد و هم اینکه با قراردادن گل های طبیعی در این گلدان ها می توانید لطافت فضایی منزلتان را هزاران بار بیشتر نمایید.
بنابراین می توان نتیجه گرفت که وجود اکسسوری در دکوراسیون می تواند به عنوان یک تکمیل کننده مناسب دکوراسیون داخلی منزلتان محسوب شود و با انتخاب درست و متناسب با دیزاین منزلتان روح ، زیبایی و لطافت ویژه ای به آن بیفزایند.
 

مبلمان

یکی از مسائل مهم در دکوراسیون داخلی منزل مبلمان منزل است که مدل های مختلف آن در محیط منزل بسیار تاثیرگذار است. مدل مبلمان یکی از فاکتورهای مهم در چیدمان آن است. به گونه ای که مدل مبلمان و سبک انتخابی شما در چیدمان منزل به شما کمک می کند. البته لازم به ذکر است مواردی مانند رنگ بندی، طرح های به کار رفته و پارچه از عواملی است که در چیدمان تاثیرگذار است و باید در هنگام خرید به آن دقت کنید. محل قرارگیری مبلمان و سلیقه افراد از عوامل مهم در انتخاب مبلمان است. برای اینکه محیط زیبا و منحصر به فردی داشته باشیم باید میان تمام وسایلی که با مبلمان در ارتباط است هماهنگی و هارمونی ایجاد کنیم. در اتاق های خانه معمولا از مبل های راحتی استفاده می شود که در این حالت بهتر است تا از دکوری ها و آویز های مدرن استفاده شود.  محیط های مختلف منزل مثه آشچزخانه، نهارخوری و اتاق خواب، مبلمان خاص خود را میطلبد.

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل از سبک آن تبعیت می کند در سبک کلاسیک از مبلمان های منبت کاری و بزرگ با پارچه های فاخر استفاده می شود.

در سبک مدرن ،مبلمان ساده ال شکل با هندسه مربع و مستطیل کاربرد دارد. در سبک معاصر از مبلمان با طرح های امروزی تر و به صورت منحنی استفاده می شود.

پرده

مدل پرده ای که برای قسمت های مختلف منزلتان انتخاب می کنید متفاوت است بنابراین اگر به دنبال تغییرات اصولی و زیبایی منزلتان هستید در انتخاب پرده دقت داشته باشید. طرح های مختلفی از جمله سنتی، مدرن و کلاسیک برای پرده ها وجود دارند که شما با توجه به سبک مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزلتان می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین توجه به سایر وسایل می تواند به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک کند. برای مثال اگر می خواهید دکوراسیون سالن پذیرایی یا آشچزخانه عالی به نظر برسد می توانید با توجه به رنگ و طرح مبلمان، کاغذ دیواری و وسایل موجود در آشپزخانه ست کنید. استفاده از رنگ های متضاد در انتخاب پرده نیز در مواردی زیبایی خیره کننده ای به خانه شما می دهد.

پرده های مناسب سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی منزل معمولا والان های پرکار و پارچه های طرح دار را به همراه دارند.

در سبک مدرن و مینیمال از تورها و حریر های ساده استفاده می شود.

نکته حائز اهمیت در انتخاب پرده به غیر از درنظر گفتن سبک عبور نور و دعوت نور طبیعی به داخل منازل است و پیشنهاد گروه معماری آرامو دیزاین استفاده از پرده هایی است که در کنار زیبایی ، جذابیت بصری و هارمونی با سبک بتواند نور طبیعی را داخل فضا بیاورد.

فرش

با توجه به قیمت های نسبتا بالای فرش های مرغوب، انتخاب یک فرش می تواند یه انتخاب دائمی و یا طولانی مدت باشد. بنابراین برای خرید یک فرش مناسب باید دقت لازم را به خرج بدیم. لازم به ذکره فرش ها در دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بسیاری دارند به طوریکه اگر با دقت و بر اساس وسایل منزلتان انتخاب کنید زیبایی بسیاری را برای منزلتان به ارمغان می آورند. اما اگر در انتخاب خود دقت نداشته باشید، یک فرش نامناسب می تواند تمام جلوه منزلتان را از بین ببرد. لازم به ذکره در منازلی که مساحت کمی دارند استفاده از فرش های کوچک برای بزرگتر شدن فضا مناسب نیستند. انتخاب فرش با سایز مناسب در دکوراسیون داخلی منزل بسیار تاثیرگذار است.

یکی از فرش هایی که تقریبا با همه ی سبک ها همخوانی دارد فرش وینتیج است.

فرش وینتیج یا کهنه نما به نوعی از فرش گفته می شود که با روش های خاصی، ظاهری کهنه و قدیمی پیدا می کنندو چون یادآور فرش های سنتی با قدمت بالا و ارزشمند است طرفداران زیادی دارد.

تابلو

تابلو در دکوراسیون داخلی منزل یک عنصر اصلی برای یک طراح است. انواع تابلوهای دکوراتیو برای تکمیل رنگ و وزن فضای داخلی منزلتان انتخاب مناسبی است که می تواند زیبایی خیره کننده ای به منزلتان ببخشد. برای تکمیل طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل استفاده از انواع اکسووری ها و تابلوها که متناسب با فضای طراحی شده شما باشد الزامی است. در واقع این عناصر باعث جلوه بخشی به منزلتان می شود. تابلو ها در بیشتر موارد برای ایجاد کنتراست در رنگ هایی که در فضای داخلی استفاده شده است مناسب هستند.

انواع مختلف تابلوها با توجه به رنگبندی و نوع چینششان می توانند فضای منحصر به فردی را ایجاد کنند. در انتخاب تابلو هم همانند دیگر اکسسوری ها باید به رنگ بندی منزل سبک طراحی منزل دقت کنید. با دقت به موارد ذکر شده شما می توانید یک انتخاب درست داشته باشید. نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید نوع چینش تابلو می باشد برای این امر لازم است به عناصر موجود در منزل دقت داشته باشید.

تابلو ها از المان های بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل هستند.

بسیاری از تابلوها به جهت آنکه یک اثر هنری محسوب می شوند علاوه بر ارزش خود، اعتبار فضای شمار را افزایش می دهند.

استفاده از تابلوه های چند تیکه در دکوراسیون داخلی مدرن و استفاده هاز تابلوهای بزرگ و با نقاشی های نفیس همچنین با قاب های چوبی منتبت کاری مناسب دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک هستند.

تابلو

تابلو در دکوراسیون داخلی منزل یک عنصر اصلی برای یک طراح است. انواع تابلوهای دکوراتیو برای تکمیل رنگ و وزن فضای داخلی منزلتان انتخاب مناسبی است که می تواند زیبایی خیره کننده ای به منزلتان ببخشد. برای تکمیل طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل استفاده از انواع اکسووری ها و تابلوها که متناسب با فضای طراحی شده شما باشد الزامی است. در واقع این عناصر باعث جلوه بخشی به منزلتان می شود. تابلو ها در بیشتر موارد برای ایجاد کنتراست در رنگ هایی که در فضای داخلی استفاده شده است مناسب هستند.

انواع مختلف تابلوها با توجه به رنگبندی و نوع چینششان می توانند فضای منحصر به فردی را ایجاد کنند. در انتخاب تابلو هم همانند دیگر اکسسوری ها باید به رنگ بندی منزل سبک طراحی منزل دقت کنید. با دقت به موارد ذکر شده شما می توانید یک انتخاب درست داشته باشید. نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید نوع چینش تابلو می باشد برای این امر لازم است به عناصر موجود در منزل دقت داشته باشید.

تابلو ها از المان های بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل هستند.

بسیاری از تابلوها به جهت آنکه یک اثر هنری محسوب می شوند علاوه بر ارزش خود، اعتبار فضای شمار را افزایش می دهند.

استفاده از تابلوه های چند تیکه در دکوراسیون داخلی مدرن و استفاده هاز تابلوهای بزرگ و با نقاشی های نفیس همچنین با قاب های چوبی منتبت کاری مناسب دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک هستند.

نکات مهم در دکوراسیون داخلی

منزل – ورودی

ورودی اولین فضای هر خانه است که میزبان و یا مهمان در بدو ورود به آن می رسد و بدون شک یکی از تاثیر گذارترین فضاهای هر خانه محسوب می شود.

برای زیباتر شدن و لوکس به نظر رسیدن این فضا بهتر است راهکارها زیر را در نظر بگیرید.

جانمایی کمد لباس مهمان منطبق با سبک دیزاین دکوراسیون اخلی منزل می تواند به تمیز بودن و تعریف یک فضای لوکس با در نظر گرفتن آسایش مهمان کمک کند.

استفاده از آینه در این فضا علاوه بر کاربرد آن، خلق فضایی دلباز را ممکن می سازد و به بزرگتر شدن فضای شما کمک می نماید.

 

استفاده از گل های تازه به دلیل طراوتی که به فضا می بخشد بسیار پیشنهاد می گردد.

در صورتیکه فضای ورودی شما کوچک است حتما از رنگ های روشن و یا رنگ های خنثی و سرد استفاده کنید چون رنگ های سرد تمایل به عقب نشستن دارند و فضایی بزرگتر به لحاظ بصری را خلق می کنند.

نکات مهم در دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه به دلیل وجود کمد و کابینت های زیادی که دارد می تواند با توجه به نوع دیزاین این کابینت ها و طراحی آن یکی از فضاهای لوکس به حساب آید خلاقیت در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه می تواند از آن فضایی چشم گیر بسازد.

و با توجه به اینکه دکوراسیون داخلی منزل می بایست از هارمونی و انسجام کلی برخوردار باشد معمولا از رنگ کابینت ها در سایر فضا ها استفاده می شود بنابران انتخاب درست و طراحی حرفه ای این فضا بسیار مهم است.

نکات مهم در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

تلاش کنید از حداکثر نور طبیعی استفاده کنید و تا آنجائیکه می توانید نور خورشید را به دکوراسیون داخلی منزلتان الحاق نمایید.

وجود قاب طبیعی پنجره حس پویایی فضای شما را بیشتر می کند و داشتن یک قاب طبیعی، مانند تابلویی زنده رنگ های متفاوت و متناسب هر فصل، فرم های متفاوت و حال و هوایی زنده را در دکوراسیون منزلتان مسر می نمایید.

اما اگر به هر دلیلی وجود پنجره در فضای داخلی منزلتان کم است سعی کنید با آینه های دکوراتیو و جذاب هم دکوراسیون داخلی منزلتان را لوکس کنید و هم از طریق بازتاب نور فضایی دلباز تر خلق نماید.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق خواب

امروزه یکی از دغدغه های مراجعین ما کمبود کمدهای لباس در اتاق خواب می باشد این مشکل با کمی خلاقیت و استفاده از جداره های مختلف اتاق خواب می تواند راهگشا باشد.

از کمدهای دکوراتیو برای ایجاد نظم و زیبایی بصری در  طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی اتاق خوابتان استفاده نمایید.

نورپردازی مناسب در اتاق خواب  علاوه بر زیبایی می تواند خلق فضایی رمانتیک و رویایی را خلق نماید حتما از هر سه نوع نورپردازی، نورپردازی محیطی برای روشن نمودن کلی فضا، نورپردازی موضعی جهت روشن نمودن بخش های پرکاربردتر اتاق خواب و نورپردازی دکوراتیو برای تاکید و زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب استفاده نمایید.
 

طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی واحد مسکونی به سبک مدرن

طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل فوق زمانی به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار شد که به لحاظ معماری داخلی وضعیت نامناسبی داشت و کارفرمای پروژه تنها را ه ممکن را تعویض واحد مسکونی و خرید ملک جدید می دانست در این میان گروه معماری آرامو دیزاین مجری و طراح حرفه ای دکوراسیون داخلی طی مشاوه اولیه و با تکیه بر توان علمی و زیبایی شناسی خود تغییر و بهبود فضا را امکان پذیر دانست و به دنبال آن با انجام تحلیل و بررسی نیاز کارفرما توانست فضایی مطلوب با هدف ارتقا کیفیت زندگی ارائه و اجرا کند که استقبال مالک را بهمراه داشت.

مشتریآقای احمدزاده
تاریخ تکمیل27 فروردین 1397
مهارت ها3D Max, Plan, Interior Design
وبسایتaramodesign.com

در واقع در این پروژه توانستیم به حس تعلق، حس مکان و خاطرات شیرین سال های اولیه زندگی احترام بگذاریم.
طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی پروژه فوق به سبک تلفیقی صورت گرفت و در طراحی نشیمن خانه که فضای بسیار مهم جهت دور هم نشینی و گفتگوهای خانوادگی و افزایش حس صمیمیت محسوب می شود از رنگ روشن و لکه های نارنجی و زرد که به گرمای هر چه بیشتر فضا کمک می کند استفاده شد و و با تعبیه کتابخانه ای دکوراتیو علاوه بر زیبایی، فعالیت مطالعه را سامان بخشید و با پیشنهاد مبلمان راحتی فضایی دلنشین برای اعضای خانواده ایجاد نمود.

طراحی کابینت آشپزخانه

در طراحی کابینت آشپزخانه با مد نظر قراردادن تمام جزئیات، دسترسی به این فضا را ساده تر و با طراحی و اجرای قاب سفید کابینت ام دی اف بر جداره آن، فضایی مطلوب به لحاظ زیبایی شناسی و عملکردی فراهم نمودیم و با کنتراست رنگی و استفاده از رنگ قهوه ای و بافت چوب زیبایی آن را دو چندان کرد.

طراحی داخلی
در این مقاله طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن و نئوکلاسیک را برای فضاهای مسکونی بررسی می کنیم.

 

از آنجایی که منازل مسکونی کوچک امکان تفکیک فضایی مناسب و تعریف شده و دکوراسیون داخلی متناسب با فعالیت های آن فضا را برای شما فراهم نمی کند، بنابراین طراحی و دکوراسیون داخلی به شکل تخصصی می تواند گزینه ی مناسبی برای ایجاد محیطی زیبا و دلنشین باشد. امروزه گرایش کارفرمایان برای طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منازل به سمت یکی از سبک های مدرن و کلاسیک یا نئوکلاسیک است.

در این مقاله علاوه بر بیان روش هایی برای رفع نقاط ضعف مکان های کوچک، دو نمونه اجرایی از حالت فوق را به دو سبک مدرن و نئوکلاسیک بررسی می کنیم.

بازسازی و دکوراسیون داخلی پروژه کرج به سبک نئو کلاسیک

پلان پروژه فوق دارای هندسه مستطیل شکلی بود که عرض آن نسبت به ابعاد طول فضا کم بود در این فضا به دلیل عدم امکان تفکیک پذیرایی و تی وی روم تلاش کردیم تلفیق مناسبی از هر دو فضا را طراحی کنیم.

طراحی دکوراسیون یک اتاق نشیمن بستگی به میزان فضای موجود و اندازه یک خانه دارد . در صورتی که یک فضای جداگانه برای میهمانانمان را دارا هستیم میتوانیم فضایی خصوصی و صمیمی را برای خود ایجاد کنیم؛ مثلا میتوانیم از عکسهای خانوادگی خود برای تزئین اتاق نشیمن مان استفاده کنیم یا از مبلمانی راحت تر برای استراحت استفاده نماییم . ولی اگر یک سالن کوچک در اختیار داریم و امکان طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن به شکل خصوصی ممکن نیست می بایست به فضای موجود جنبه رسمی نیز بدهیم.

نقاط ضعف

 •  نور کم فضا به دلیل انتخاب رنگ های تیره
 •  آشفتگی بصری به دلیل عدم اختصاص فضای مجزا برای هر المان
 • نصب تابلو در ارتفاع بالاتر از حد استاندارد
 •  نصب تلویزیون در ارتفاع نامناسب
 • سیم های آویزان که جلوه ی نامناسبی برای فضا ایجاد می کند.
 • عرض کم فضا
 •  جانمایی میز نهارخوری در مسافتی دور از آشپزخانه و پشت مبلمان مهمان

پیشنهاد گروه معماری آرامو دیزاین

پروژه فوق به دلیل کوچک بودن فضای پذیرایی دکوراسیون داخلی می بایست به نحوی طراحی شود که علاوه بر راحت  بودن فضا  بتواند جنبه ی رسمی برای پذیرایی مهمان را داشته باشد.

همانگونه که اشاره شد اتاق نشیمن مکانی برای پذیرایی از مهمانان نیز هست، بنابراین بهترین کار این است که حتی الامکان از رنگ های جیغ دوری کنیم چرا که ممکن است بعضی از مهمانان خود را آزرده کنیم و به جای آن از رنگ های اولیه همچون سفید، کرم، خاکستری، قهوه ای و بژ استفاده کرده­ایم. این نمونه رنگ ها انتخاب بسیار مناسبی می باشند چرا که با تمامی فضاها می توانند هماهنگ شوند.

طراحی فضای موجود با توجه به خواست، زمان و بودجه کارفرما

همچنین در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی می توان از دیوار پوش های آینه ای در فضاهای مختلف استفاده نمود. از آینه کاری میتوان در طراحی فضاهای مختلف از یک ساختمان از جمله ، نشیمن، پذیرایی، راه پله های داخلی، ورودی خانه، بالای شومینه ها و … استفاده کرد.کوچک بودن و کم عرض بودن فضای پذیرایی در این پروژه دلیلی بود برای استفاده از آینه که هم به بزرگنمایی بصری و عمق دادن به فضای نشیمن کمک کرده باشیم و هم اینکه بتوانیم فضایی جذاب و لوکس برای کارفرما ایجاد کنیم.

انتخاب ما در این پروژه آینه های پازلی بود به دلیل اینکه علاوه بر کمک به بزرگنمایی فضای نشیمن قصد بر این داشتیم که به زیبا سازی و تزئین فضا نیز توجه کرده باشیم زیرا فضای کوچک نشیمنی که در اختیار داشتیم امکان نصب تابلو های لوکس و کلاسیک  را فراهم نمیکرد و ما از آینه ها برای این امر بعنوان جایگزین استفاده کردیم. آینه ها علاوه بر بزرگتر جلوه دادن و عمق دادن به فضا ،با کم ترین هزینه، آرامش و بهبود حالات روحی افراد ساکن در فضا را میسر می کنند.و در آخراستفاده از گل و گیاه آپارتمانی هم نه تنها به زیبایی طراحی اتاق نشیمن کمک میکند بلکه باعث پخش انرژی مثبت در محیط می شود. ما در این پروژه از گیاهانی همچون برگ انجیری و فیکوس استفاده نمودیم که جزو گیاهان مناسب آپارتمانی می باشند .

جهت طراحی سقف، قاب ساده نور مخفی و هالوژن به همراه لوستر مدرن و مناسب فضا در مرکز فضای نشیمن نورپردازی مناسب را بهمراه داشت.

 

 

روند اجرای طراحی داخلی ویلا

 

 

 

سخن پایانی

گروه معماری آرامو دیزاین با بازتاب طراحی خواسته های کارفرما بر منزل مسکونی موجود توانست فضای مطلوبی با کیفیت زیبایی شناسی ، عملکردی وبهبود روانشناسی فضا ایجاد نماید که با رضایت کامل کارفرما همراه بود. گروه معماری آرامو دیزاین به شما کمک می کند تا منزل مسکونی کوچک خود را به بهترین شکل دیزاین کنید

17 Comments

  • سلام زهرای عزیز:
   بستگی به طراحی و حجم کارتون داره ولی اگر کار بازسازی نداشته باشید و فقط دکوراسیون داخلی باشه حدود یک ماه رو می تونید براش در نظر بگیرید.

 • سلام خسته نباشید.
  من دیوار اتاقم صورتی رنگه به نظر شما از چه رنگی میتونم برای سرویس خوابم استفده کنم که اتاقم یکنواخت نشه؟

  • سلام شیمای عزیز:
   انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی به فاکتورهای زیادی بستگی داره از جمله سن کاربر، متراژ اتاق خواب و میزان مبلمانی که می خواهید استفاده بشه برای مشاوره تخصصی تر با شماره ۰۹۹۲۱۰۱۴۳۴۱ تماس بگیرید.

 • سلام خیلی ممنون از گروه خوبتون.
  آشپزخونه من 12 متره به نظرتون استفاده از جزیره آشپزخونه میتونه انتخاب درستی باشه برای دکوراسیون آشپزخانه من باشه؟

  • سلام دوست خوبم
   اگر طول آشپزخونه یعنی دهانه ورودی آشپزخونه نسبت به عمقش زیادتر باشه بله می تونه خوب باشه اما اگر هندسی ی مربعی یا نزدیک به مربع داشته باشه مناسب نیست

 • سلام میخاستم ببینم رنج قیمت چند میشه
  میخاستم
  درب ورودی خونه رو ضو سرقت کنم
  دستشویی رو جا ب جا کنم و روشویی با سرامیک ها عوض کنم
  سرامیک میان کابینت و کف آشپزخونه رو عوض و کف حال و اتاق خواب رو سرامیک کنم
  کابینت ها رو عوض کنم
  پنجره ها و در تراس رو دو جداره کنم
  و سکوی داخل حمام رو بردارم و سرامیک هاش رو عوض کنم
  و سه تا از دیوار های اتاق رو بلکا بزنم و کنار کاری و نور پردازی کنم
  برای دستشویی روشویی و کمد بدون پایه و آشپزخونه گاز رو میزی میخام بذارم
  در اتاق خواب رو هم عوض کنم و سقف توی راه رو هم کمی نم داره درستش کنم

  • سلام دوست عزیز
   لطفا شماره تماس بفرمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

   با احترام- آرامو دیزاین

 • سلام
  خونه ای که خریدم ، در یک گوشه از سالن پذیراییه چهل متری ، یک سکو با ارتفاع یک و نیم و طول دو و نیم و عرض یک و نیم وجود داره که خیلی زشت شده . چطور میتونم این سکو رو تزیین کنم تا زیبا به نظر بیاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *