دکوراسیون داخلی رستوران

امروزه با توجه به اینکه رستوران جز یکی از مکان های تفریحی به حساب می آید ایجاد تجربه ای متفاوت می تواند انگیزه ای برای مراجعه مکررمشتری به رستوران باشد که این به نوعی می تواند به بازاریابی و کسب موفقیت رستوران کمک نماید. در این راستا باید بدانیم که امروزه رقابت بر سر غذای سالم و خوب نیست بلکه یکی از المان های جذب مشتری حتما دیزاین و دکوراسیون رستوران، رستوران سنتی، فست فود و کافی شاپ می باشد.

ایجاد تجربه های جذاب و دلنشین در فضای رستوران که منجر به تحریک حس کنجکاوی و پاسخ هایی دور از ذهن گردد یاد و خاطره آن را درذهن نگه داشته و می تواند سوژه ای برای صحبت در فضاهای جمعی باشد واین صحبت مقدمه ای برای معرفی برند و رستوران شما باشد.

هر چقدر بتوانید در طراحی و دکوراسیون رستوران به ایجاد یک اتفاق به روز و شگفت انگیز دست پیدا کنید نتیجه مطلوب و موفق تری را از طراحی دکوراسیون رستوران خواهید گرفت.

خلق فضای متفاوت در لابی، نوعی دیگر از پذیریش، استفاده از متریال های خاص و متفاوت و . . . می توانند به خلق تجربه ای متفاوت در فضای رستوران بینجامد و هم مشتری از بودن دراین مکان لذت ببرد و هم سود حاصل از این بودن نصیب شما شود.

اما برای شروع و اقدام به طراحی رستوران همواره باید یک سری از اصول و معیارهای خاص طراحی دکوراسیون رستوران را بدانیم و در گام بعدی به خلق تجربه ای تازه و متفاوت بیاندیشیم.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران، رستوران سنتی، فست فود هرکدام تفاوت هایی دارند که متناسب با هدف شکل گیری آن صورت میگیرد در این راستا انتخاب متریال، نورپردازی و چیدمان هرکدام به صورت متفاوت انجام می شود دراین نوشتار به برخی از این تفاوت ها و طراحی ویژه هر کدام می پردازیم.

طراحی دکوراسیون رستوران
طراحی دکوراسیون رستوران
طراحی دکوراسیون رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

معمولا مخاطبین رستوران علاوه بر خانواده ها که با هدف جمع شدن و دورهم نشینی ها انجام می شود، می تواند مکانی جهت  قرارملاقات های  کاری و برخی جشن های کوچک  بزرگ بسته به مقیاس رستوران باشد بنابراین طراحی و چیدمان متناسب با هر گروه می تواند به شاخص بودن برند شما کمک نماید.

در گام بعدی طراحی دکوراسیون رستوران انتخاب سبک طراحی که همگام با نوع غذا آن رستوران انتخاب می شود می تواند خطوط کلی طراحی رستوران را بیان نماید که انتخاب متریال، مصالح، رنگ و نورپردازی و غیره را شامل می شود.

در نورپردازی رستوران از نوع محیطی آن استفاده می شود و نور یکدست البته باز متناسب با سبک طراحی بر کل فضا حاکم است و استفاده از نورهای متمرکز نیز انکار ناپذیر است.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی

رستوران های سنتی که امروزه طرفداران زیادی نیز دارد همواره به دنبال ایجاد فضایی دلنشین، آرام منطبق با اصول زیبایی شناسی حسی که شامل درگیر کردن حواس پنج گانه بعنوان مثال استفاده از صدای آب در این فضا و شنیدن موسیقی گوشنواز آب و یا اختصاص فضاهایی جهت نگهداری گل و گیاه به صورت چشمگیر و استفاده از رایحه مطبوع آنها همچنین در گیر نمودن سایر حواس مثل حس بصری با ایجاد فضاهاو مناظر جذاب و زیبا و به کارگیری مصالح با بافت های گوناگون جهت ارضای حس لامسه می تواند تاثیر گذار باشد.  

موارد فوق بر ایجاد فضایی دلنشین و آرام کمک می کند که می تواند پذیرای تمام کسانی باشد که به دنبال گذران ساعاتی آرام و دور از تنش های فراوان دنیای شلوغ و آلودگیهای صوتی، بصری، هوایی و . . . هستند.

در طراحی موفق دکوراسیون رستوران سنتی پیشنهاد میگردد از اصول زیبایی شناسی حسی استفاده نمایید تا بتوانید فضایی متناسب با نیاز مشتریان خود خلق نمایید.

چیدمان مبلمان راحت برای نشست های لذتبخش می تواند به جذب زیبایی های محیط کمک نموده و ساعاتی خوش را بهمراه داشته باشد.

به کارگیری اکسسوریهای سنتی به ایجاد حال و هوای مطلوب تر فضا کمک می کند و پیشنهاد میگردد حتما از این المانها استفاده شود.

سبکها ایرانی و مراکشی در طراحی دکوراسیون این نوع رستوران می تواند پاسخ مناسبی باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی فست فود

دکوراسیون فست فود ها با توجه به نوع نیازی که امروزه در بسیاری از خانواده ها با توجه به وقت کم برای آماده کردن غذا در منزل دارند بیشتر مورد اهمیت قرار گرفته است و طراحی جذاب و حرفه ای یک فست فود می تواند معیار و نشانی از تمیز و سالم بودن محیط و همچنین یک مزیت رقابتی برای فست فود محسوب شود .

ازآنجایی که میزان بودن افراد در این فضاها نسبت به رستوران کمتر است بنابراین به کارگیری رنگ های شاد و جذاب می تواند به تحریک اشتها و دعوت کنندگی بهتر منجر گردد.

استفاده از نشیمن های کم جا و بهینه در طراحی فست فود و البته متناسب با سبک طراحی می تواند یکی از المان های طراحی مناسب فضا محسوب گردد.

استفاده از سبک های مدرن، سبک صنعتی و پست مدرن می توانند در طراحی دکوراسیون فست فود مناسب باشد.

استفاده از متریال بتن و سقف اکسپوز در طراحی این فضاها بسیار رایج است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *