09921014341

بازسازی منزل توسط گروه معماری آرامو دیزاین

استقبال روز افزون از بازسازی منزل و آپارتمان می تواند نشان از آگاهی و بصیرت مردم و کارفرمایان نسبت به فضای زندگی و احساس تعلق به فضا باشد و می تواند نوید بخش آینده ای بهتر با بهروزی بیشتر و کیفیت مطلوبتر از فضای زندگی باشد.

در این نوشتار به برخی از سوالات در زمینه بازسازی منزل می پردازیم و راهکارهای لازم را ارائه می دهم.

• روند اجرای پروژه توسط گروه معماری آرامو دیزاین
• در چه شریطی بازسازی منزل گزینه ی مناسبی است؟
• چرا باید خانه ام را بازسازی کنم؟
• بازسازی منزل شامل طراحی دکوراسیون هم می شود؟
• چه نکاتی را قبل از باسازی باید بدانیم
• دغدغه های مشتریان از بازسازی منزل
• هزینه بازسازی

نمونه هایی از دکوراسیون داخلی

 

برشی از فیلم های قبل و بعد از پروژه های اجرایی توسط گروه معماری آرامو دیزاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روند اجرای بازسازی منزل در شرکت معماری آرامو دیزاین

زمانیکه یکه پروژه نیاز به بازسازی داشته باشد باید دقت شود که معمولا این پروژه از سن بالایی برخوردار است و در بخش هایی از پروژه نیاز به تعمیر و تعویض و یا بهسازی داریم. بنابراین جهت بازسازی منزل خود حتما موارد زیر را در نظر بگیرید.

 

 • اصلاح و باز طراحی پلان و تعریف فضاهای جدید مثل لاندری روم، کلازت روم و..
 • تعویض و تعمیر لوله های آب گرم و سرد و فاضلاب
 • تعویض و یا تعمیر سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • تعویض پنجره ها
 • بازسازی سرویس های بهداشتی با طراحی جدید
 • تعویض کابینت های آشپزخانه
 • تعویض دربهای اتاقی و ورودی
روند اجرای روژه بازسازی منزل توسط گروه معماری آرامو دیزاین
 
 

اصلاح و باز طراحی پلان و تعریف فضاهای جدید مثل لاندری روم، کلازت روم و . . .

نقشه های قدیمی با توجه به تعریف فضایی خوب معمولا فاقد فضای لاندری روم، واک این کلازت و غیره هستند که در زمان بازسازی لازم است ابتدا نیازها بررسی و متناسب با خواسته های کارفرما نقشه ها آماده شود و بعد از آماده شدن نقشه و در دست داشتن آنها به راحتی بتوانیم زیر ساخت های بعدی را برای این فضاها اجرا کنیم.

لاندری روم فضایی است برای شستشو، خشک کردن و اتو کشدن لباس ها که معمولا باید از فضای لازم برای نگهداری لباس های کثیف برخوردار باشد که برای زیبایی این فضا بهتر است فضاهای مخفی برای نگهداری آنها طراحی و اجرا گردد.

واک این کلوزت فضایی است برای خانه های لوکس که در بازسازی های امروزه بسیار مورد استقبال قرار می گیرد دراین فضا با کمد های زیادی که در آن اجرا می شود می توانید لباس هایتان را نگهداری کنید و با طراحی آینه در واک این کلوزت می توانید تعویض لباس در این فضا را بهتر انجام دهید در واقع واک این کلوت به معنای فضایی است که بتوانید درآن قدم بزنید و از کمد ها و قفسه های موجود درآن استفاده کنید.

تعویض و تعمیر لوله های آب گرم و سرد و فاضلاب

با توجه به پروژه های صورت گرفته و تجربیات گروه معماری آرامو دیزاین پروژه های بازسازی نیاز به تعویض لوله کشی مجدد چه به لحاظ فرسوده بودن لوله های قدیمی یا به لحاظ تغییر فضایی که در نقشه های جدید به وجود می آید دارند که امری است حیاتی و می تواند آسودگی خاطر شما را بعد از دیزاین مجدد و هزینه های صورت گرفته به همراه داشته باشد.

تعویض و یا تعمیر سیستم گرمایشی و سرمایشی

با توجه به سیستم های جدید تهویه سرمایشی و گرمایشی معمولا کارفرماها نیاز به امکانات جدید را هم به لحاظ تامین آسایش بیشتر و هم به لحاظ سیو انرژی بیشتر حس می کنند و راغب استفاده از این امکانات هستند.

سیستم های هوشمند امروزی نیز می توانند به راحتی در حین کار بازسازی انجام شوند و آسایش محیطی کارفرما را دو چندان نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

تعویض پنجره ها

تعویض پنجره ها از اقدامات ضروری در بازسازی ساختمان می باشد با تعویض پنجره ها قدیمی می توانید از مزایای زیر برخوردار باشید

– عایق صوت
– عایق حرارت و برودت
– کاهش ورود گرد و غبار
– زیبایی پنجره

حال می توانید با توجه به بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید از پنجره های UPVC  و یا پروفیل های آلومینیوم استفاده کنید.

 

 

   بازسازی پروژه فردوس

بازسازی سرویس های بهداشتی با طراحی جدید

از دیگر فضاهایی که نیاز به بازسازی و بعد از آن دیزاین دارد سرویس بهداشتی است که بعد از بازسازی می تواند به سبک دلخواه کارفرما دیزاین شود.

تعویض کابینت های آشپزخانه

با توجه به قدیمی شدن متریال و طراحی آشپزخانه معمولا کارفما ها درخواست بازسازی و باز طراحی آشپزخانه و تعویض کابینت ها را دارند که با طراحی جدید می تواند تنوع و آسایش و همچنین زیبایی منزل را بیشتر و فضایی لوکس به همراه داشته باشد.

 

تعویض دربهای اتاقی و ورودی

تعویض دربهای اتاق ها و درب ورودی نیز از اقدمات لازم حین بازسازی می باشد.

بررسی راهکارهای موجود برای کاهش صداهای مزاحم در طراحی داخلی توسط مدیر طراحی شرکت آرامو دیزاین

 

نمونه از پروژه اجرایی توسط گروه معماری آرامو دیزاین

پروژه : بازسازی منزل

متراژ: 85 متر مربع

بازسازی منزل فوق در شرایطی به ما واگذار شد که به لحاظ کیفیت فضایی شراطی مطلوبی نداشت.

چند نمونه از عکس های قبل از بازسازی

 

تصاویر مربوط به آشپزخانه و پذیرایی

همانطور که در تصاویر می بینیم فضا به لحاظ بصری شلوغ جلوه می کند و دلایلی که این کوچک بودن را تاکید می کنند به قرار زیر است:

 • رنگ نامناسب فضا

در فضاهای کوچک حتی الامکان می بایست از رنگ های روشن و خنثی استفاده کرد.

 • آرک موجود در بالای کانتر آشپزخانه

این امر باعث کوچک شدن سقف و به تناسب آن کوچک دیده شدن فضای داخلی می شود.

 • استفاده از پرده های کوتاه و طرح دار

در خانه های کوچک  می بایست از پرده های بلند از سقف تا کف استفاده شود و نکته ی دوم اینکه سبک پرده کلاسیک می باشد که به هیچ عنوان مناسب این فضا نیست.

 • استفاده از مبلمان کلاسیک

استفاده از این سبک مبلمان برای فضاهای کوچک و به ویژه منازلی که دو فضای نشیمن ( تی وی روم) و پذیرایی را با هم دغام می کنند اصلا پیشنهاد نمی شود.

 • فرش پر نقش و نگار

استفاده از سه المان پرده ، مبلمان و فرش که هر سه مورد طرح دار باشد اشتباه است و آشفتگی بصری را بهمراه خواهد داشت همیشه تلاش کنید از یک المان طرح دار و مابقی ساده در فضاهای کوچک به کارگیرید.

 • کابینت مدرن و مبلمان کلاسیک

استفاده از دو سبک به شکل کاملا مجزا در یک فضا باعث می شود شاهد فضایی بدون انسجام باشیم.

پیشنهادات گروه معماری آرامو دیزاین و فیلم و عکسهای پروژه

برای طراحی کابینت و اجرای آن از رنگ سفید و در کنار آن برای جلوگیری از بی روح شدن فضا از رنگ گرم چوب استفاده شد.

کابینت ها را تا سقف ادامه دادیم و به جای کانتر از میز غذا خوری برای تفکیک دو فضای نشیمن و آشپزخانه استفاده شد.

استفاده از فلاور باکس با تعبیه ی فضایی برای آن برای زیبا شدن آشپزخانه به جای استفاده از اکسسوریهای متنوع و شلوغ
انتخاب پرده بلند و ساده به بلندتر دیده شدن سقف کمک کرد.

همچنین چیدمان و انتخاب مبلمان مدرن باعث دلباز تر شدن فضا شد.

رنگ سفید در بازسازی این پروژه توانست فضای بزرگتری را به لحاظ بصری خلق کند.

 

 

 

 

 

 

 

در چه شریطی بازسازی منزل گزینه ی مناسبی است؟

درصورت وجود متراژ مناسب جهت زندگی بهترین گزینه بازسازی منزل می باشد که هم به نوسازی منزل فعلی کمک می نماید هم در صورت طراحی و اجرای مناسب تنوع و زیبایی بصری و حسی را بهمراه خواهد داشت.

همانطور که جمله معروف خانه خاطره می سازد بیان می کند هر خانه ای مملو از خاطرات تلخ و شیرین می باشد که گذر زمان یادآوری آنها را دلنشین و در شکل گیری هویت انسان کمک می نماید و حفظ آنها کیفیت زندگی انسان را بهبود می بخشد در این راستا گروه تخصصی معماری آرامو دیزاین این تضمین را می دهد با آگاهی از این دغدغه به حق کارفرمایان خود فضای فعلی زندگی آنها را به بهترین و بهینه ترین شکل ممکن و با رعایت اصول روانشناسی و زیبایی شناسی معماری به فضایی لوکس و لاکچری جهت زندگی بهتر تبدیل نماید.

بازسازی

البته وجود متراژ لازم یکی از موارد لازم است از موارد دیگر می باید به اتسحکام بنا و شرایط سازه ای آن توجه نمود که این امر توسط کارشناسان حرفه ای صورت میگیرد. به ویژه در فضاهایی که نیاز به تخریب برخی از دیواره ها یا سقف و غیره وجود دارد.

همانطور که جمله معروف خانه خاطره می سازد بیان می کند هر خانه ای مملو از خاطرات تلخ و شیرین می باشد که گذر زمان یادآوری آنها را دلنشین و به شکل گیری هویت انسان کمک می نماید و حفظ آنها کیفیت زندگی انسان را بهبود می بخشد.بنابراین اگر منزل فعلی از شرایط مطلوبی به لحاظ متراژ و سازه برخوردار است بهتر است با بازسازی و باز طراحی منزل فعلی خود آن را به فضایی لوکس و جذاب تبدیل نمایید.

بازسازی منزل برای خانه های کوچک

در آپارتمانهایی که از فضای مناسبی برخوردار نیستند بازسازی و باز طراحی بسیار مهم، تاثیر گذار و الزامی می باشد در آپارتمانهای کوچک، فقدان فضای لازم باعث عدم آسایش و شلوغ شدن بیش از حد در فضا می شود. بنابراین در این فضاها می باید با به کارگیری روشهای خلاقانه و استفاده از وسایل چند منظوره فضایی مطلوب و بهینه طراحی شود تا علاوه بر پاسخگویی به نیازهای افراد خانه، محیطی دلنشین و لوکس را تامین نماید.

استفاده از طراحی انعطاف پذیر برای آپارتمانهای کوچک می تواند راهگشا باشد.

طراحی انعطاف­­پذیر به فضاها امکان استفاده های متفاوت را می دهد بعنوان مثال در اتاق خواب می توان با استفاده از تخت خوابهای تاشو دیواری از یک فضای کوچک هنگام خواب بعنوان اتاق خواب و در تایم های دیگر بعنوان اتاق کار و غیره استفاده نمود.

یا در آشپزخانه های کوچک با امتداد کابینت تا سقف یا تعبیه غذاخوری کوچک از خرید و چیدمان میز غذاخوری خودداری نمود.

چرا باید خانه ام را بازسازی کنم؟

با توجه به تجربیات و مشاهدات منازل قدیمی تر از فضاهای مناسب تری برخوردار بودند و اصول معماری به اندازه آپارتمانهای امروزی فدای مسائل مالی نمی شدند و سلسله مراتب فضایی به مراتب بهتر رعایت میشد که آسایش زندگی را به همراه داشت.

از موارد دیگر می توان به احساس تعلق در سلسله مراتب نیازهای آبراهام مازلو اشاره کرد، خانه ای که در آن زندگی کرده اید برای شما فقط یک فضا نیست بلکه مکانی است با تمام وجود بودن در آن را حس و تجربه کرده اید.

بازسازی منزل تجربه ای نو و منحصر بع فرد به شما می دهد و اگر توسط تیم قوی و آگاه به علم زیبایی شناسی ، روانشناسی رنگ و اصول معماری انجام شود علاوه بر زیبایی شناسی، بهینه سازی فضا و تحقق رویاهایتان که منجر به تغییر و بهبود سبک زندگی می شود را به دنبال خواهد داشت.

مورد دیگری که بازسازی منزل را الزام آور می کند بالفعل کردن ارزش بالقوه آن است شما می توانید با بازسازی و بازطراحی خانه خود قیمت آن را افزایش دهید.

بازسازی منزل شامل طراحی دکوراسیون هم می شود؟

برای اینکه به بهترین نتیجه ممکن برسید همواره باید در هر کاری یک برنامه از پیش تعیین شده داشته باشیم حال در مورد بازسازی به دلیل حجم و تنوع بالای کار داشتن نقشه راه الزامی می باشد که این نقشه می تواند شامل پلان های دو بعدی با هدف مشخص نمودن فضاها، نقشه های سه بعدی (تری دی) جهت تصور کامل فضا قبل از ساخت و ویرایش هایی که لازم است همچنین زمانبندی و بودجه بندی می باشد که طراحی دو بعدی و سه بعدی به دلیل اینکه تاثیر گذار در دو آیتم دیگر هستند به مراتب مهمتر می باشند و مهم تر آنکه با طراحی شما می توانید فضای رویایی تان را قبل از اجرا مشاهده نمایید و در صورت تایید نهایی طبق همان طرح اجرا صورت گیرد.

طراحی داخلی

از دیگر اهداف طراحی که الزام آن را زیاد می کند بهینه سازی فضاهای کوچک و تامین آرامش و آسایش مطلوب شرایط روحی و فرهنگی شماست که اگر در مرحله طراحی تامین نشد ویرایش آن بسیار ساده تر از زمانی است که بعد از ساخت به این نتیجه برسیم.

همچنین طراحی اشتباهات اجرایی را کاهش می دهد و به این صورت درهزینه بازسازی نیز صرفه جویی خواهیم داشت.

چه نکاتی را قبل از باسازی باید بدانیم

قبل از بازسازی زمان بگذارید و با طراحان و شرکت های مختلف صحبت کنید و از خط فکری طراح خود آگاه شوید نمونه کاراهایی که انجام داده اند می تواند به شما کمک نماید طراح و مجری بسیار تاثیر گذار هستند و انتخاب درست در این مرحله می تواند از بسیاری از دغدغه هایی که مردم را از این کار باز می دارد جلوگیری بعمل آورد باید طراحی و دکوراسیون داخلی خانه ای که قرار است هزینه کنید و زمان بگذارید و چند سالی حداقل در آن زندگی کنید می تواند در رفتار شما در خلق و خوی شما همچنین در کل زندگی شما تاثیر بسزایی داشته باشد بنابراین در این مرحله دقت کامل بفرمایید.

یک طراح موفق و حرفه ای می باید به مباحث نظری معماری و طراحی و تاثیر آن بر روح و روان انسان آگاه باشد.

هدفش را از طراحی بر مبنای نیازهای مشتری شفاف بیان کند و در همان راستا اقدام نماید.

با متریال و مصالح آشنایی داشته باشد و بتواند تیمی و با به کار گیری تخصص های مختلف پروژه را اجرا نماید.

دغدغه های مشتریان از بازسازی منزل

یکی از دغدغه های اکثر کارفرمایان عدم زمانبندی درست و عدم تحویل پروژه در زمان تعیین شده در قرارداد می باشد که عدم رضایت مشتری را به دنبال خواهد داشت.

شاید برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده باشد که جهت انجام کار بازسازی یا خدمات مشابه برنامه زمانی درنظر گرفته باشید اما متاسفانه با تاخیر زیاد پروژه مواجه شده باشید.این مسائل متاسفانه بسیار دیده می شود که باید مراقب وعدهایی نظیر انجام پروژه زود هنگام باشیم تا از این موارد جلوگیری بعمل آید.

از دیگر دغدغه های کارفرمایان اضافه شدن هزینه باسازی بعد از اتمام کار می باشد که عدم مدیریت مناسب پروژه را نشان می دهد.

هزینه بازسازی

بسیاری از مردم با آنکه می دانند نیاز اساسی به بازسازی و تغییراتی در منزل دارند به دلیل نگرانی از هزینه های بازسازی از آن اجتناب می کنند. مطالعه مقاله “ارتقا کیفیت زندگی و زیبایی شناسی با طراحی دکوراسیون داخلی منزلوچگونه خانه ام را طراحی کنم برای عزیزانی که به هر دلیلی نمی خواهند هزینه ای برای منزل خود داشته باشند و بیشتر دنبال راهکارهایی برای بهبود وضعیت فعلی هستند راهکارهای سودمندی ارائه می کند.

به طور کلی هزینه بازسازی با توجه به حجم کار و خدمات می تواند بازه قیمتی متفاوتی داشته باشد و و همچنین در صورت ثابت بودن حجم کار باز با توجه به انتخاب نوع و کیفیت متریال متفاوت است.

برای اطلاع از برآورد هزینه دقیق پروژه خود میتوانید با شماره های 02122094380 – 09921014341 تماس بگیرید.

در این راستا گروه تخصصی معماری آرامو دیزاین این تضمین را می دهد با آگاهی از این دغدغه به حق کارفرمایان خود فضای فعلی زندگی آنها را به بهترین و بهینه ترین شکل ممکن و با رعایت اصول روانشناسی و زیبایی شناسی معماری به فضایی لوکس و لاکچری جهت زندگی بهتر تبدیل نماید.

طراحی داخلی

طراحی داخلی دکتر نصرالله زاده

دیزاین داخلی

دیزاین داخلی پروژه ازگل

بازسازی و بازطراحی منزل آقای رستمی

بازسازی و بازطراحی منزل آقای رستمی

طراحی داخلی مسکونی

طراحی داخلی – لاهیجان

طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی و اجرای پروژه کرج

طراحی ورودی آشپزخانه

طراحی ورودی آشپزخانه

 

 

دکوراسیون اداری شرکت فیتکو

دکوراسیون اداری شرکت فیتکو

دکوراسیون اداری خلاق

دکوراسیون اداری خلاق

دکوراسیون داخلی شرکت آراز شیمی جلفا

دکوراسیون داخلی شرکت نفت جی ارس

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

اجرای شرکت ایساتیس

اجرای شرکت ایساتیس

طراحی نما اداری

طراحی نما اداری

پروژه اداری یزد

پروژه اداری یزد

دکوراسیون اداری دیدگاه سوم

دکوراسیون اداری دیدگاه سوم

طراحی اکسپوز اداری

طراحی اکسپوز اداری

نمونه های روز طراحی داخلی

 

 

مقالات مرتبط  

 

بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی

بسیاری از افراد با گذشت زمان و قدیمی شدن چهره منزل خواهان تنوع و به روز شدن متریال خانه می باشند که برخی از این موارد جنبه عملکردی دارد والزام آن کاملا به دلیل عدم کارایی …

طراحی روف گاردن

یکی از شاخصه های معماری مدرن طراحی سقف یا بام مسطح می باشد که لوکوربوزیه انتقال بخشی از حیاط یا فضای سبز را به بام برای آن در نظر گرفت و از این طریق بخشی از کمبود فضای باز به عنوان حیاط جبران گردد که امروزه با توجه به ساخت ساختمان های چند طبقه و کمبود فضای باز استفاده از روف گاردن به وفور دیده می شود.

زیبایی شناسی در دکوراسیون داخلی

به گفته­ ی ابراهام مازلو روانشناس انسانگرای آمریکایی، زیبایی برخی بیماریهای روانی را درمان می­کند چرا که برخی از افراد با دیدن زشتی، بیمار می­شوند و با بودن در محیطی زیبا درمان می­یابند از جمله زمینه هایی که زیبایی را در خود جای داده است معماری و هنر است.

فنگ شویی

فنگ شویی هنر باستانی چین می باشد و ترجمه­ی لغوی آن باد و آب است با این مفهوم که هر چیزی در اطراف ما از انرژی فعال برخوردار است حتی اشیا بی­جان مثل میز و صندلی و ساختمان اداری دارای انرژی سیال هستند.

چگونه خانه ام را طراحی کنم؟

 آپارتمانهای امروزی بدون توجه به سلسله مراتب فضایی و نیاز فضایی هر شخص، زندگی را به حد سکونت و خانه را به مسکن ( سرپناهی) صرف تنزل داده است که همواره دنبال بهانه ای هستیم …

 

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

استفاده و طراحی درست نور در فضاهای داخلی می تواند به ایجاد فضایی غنی تر، آرامشبخش تر، زیباتر و با آسایش بیشتر فراهم نماید و تغییرات نور طبیعی در ساعات مختلف روز و فصول متفاوت اثر روحی و روانی انکار ناپذیری بر انسان دارد که متاسفانه نور پردازی مصنوعی ظرافت های نور طبیعی را ندارد و در تمام ساعات و فصول سال یکنواخت می باشد.

Call Now Buttonتماس با ما