بازسازی منزل

بازسازی منزل

گروه معماری آرامو دیزاین با دانش تخصصی طراحی و کادر مجرب اجرایی و همچنین شناخت بازار و اشراف به انواع متریال آماده ی خدمت رسانی به شما در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای بازسازی منزل می باشد.

ابتدا بریم سراغ اینکه چه مواقعی باید منزل یا محل کارتان را بازسازی و بازطراحی کنید.

مطالبی که در اینجا به آن می پردازیم:

 • قدیمی شدن خانه، متریال و نیاز به بازسازی منزل
 • کابینت های آشپزخانه در بازسازی منزل
 • خانه هایی که از نقشه مناسبی برخوردار نیستند
 • بازسازی سرویس های بهداشتی
 • چرا باید منزلمون رو بازسازی کنیم
 • دغدغه هایی که خیلی از کاربران دارند
 • نمونه پروژه اجرایی بازسازی خانه
 • هزینه بازسازی منزل
 • ترسیم پلان و نقشه 
 • قدیمی شدن خانه، متریال و نیاز به بازسازی خانه

خانه‌ها قدیمی نیاز به تعمیر، اصلاح و تعویض تاسیسات، درب‌ها و پنجره‌های قدیمی ، سیم کشی‌ها و . . . دارند و به طور کلی جایگزین کردن مصالح نوین با تکنولوژی جدید با مصالح قدیمی و از کار افتاده.

تعویض و تعمیر لوله های آب گرم و سرد و فاضلاب

با توجه به پروژه-های صورت گرفته و تجربیات گروه معماری آرامو دیزاین پروژه‌های بازسازی منزل نیاز به تعویض لوله کشی مجدد چه به لحاظ فرسوده بودن لوله‌های قدیمی یا به لحاظ تغییر فضایی که در نقشه‌های جدید به وجود می آید دارند که امری است حیاتی و می‌تواند آسودگی خاطر شما را بعد از دیزاین مجدد و هزینه‌های صورت گرفته به همراه داشته باشد.

بازسازی خانه

خوب چند تا ویدئو از قبل و بعد بازسازی ،ببینیم بعد بریم سراغ اینکه چرا باید بازسازی خانه و محل کارتان را به یک تیم متخصص واگذار کنید.

تعویض و یا تعمیر سیستم گرمایشی و سرمایشی

با توجه به سیستم‌های جدید تهویه سرمایشی و گرمایشی معمولا کارفرماها نیاز به امکانات جدید را هم به لحاظ تامین آسایش بیشتر و هم به لحاظ سیو انرژی بیشتر حس می کنند و راغب استفاده از این امکانات هستند.
سیستم‌های هوشمند امروزی نیز می‌توانند به راحتی در حین کار بازسازی انجام شوند و آسایش محیطی کارفرما را دو چندان نمایند.

_______________ نمونه های اجرایی شرکت معماری آرامو دیزاین _____________

 

تعویض پنجره ها در بازسازی منزل

تعویض پنجره‌ها از اقدامات ضروری در بازسازی ساختمان می‌باشد با تعویض پنجره‌ها قدیمی می‌توانید از مزایای زیر برخوردار باشید.

– عایق صوت
– عایق حرارت و برودت
– کاهش ورود گرد و غبار
– زیبایی پنجره

حال می‌توانید با توجه به بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید از پنجره‌های UPVC  و یا پروفیل‌های آلومینیوم استفاده کنید.

کابینت های آشپزخانه در بازسازی منزل

با توجه به قدیمی شدن متریال و طراحی آشپزخانه معمولا کارفرما‌ها درخواست بازسازی و باز طراحی آشپزخانه و تعویض کابینت ها را دارند که با طراحی جدید می‌تواند تنوع و آسایش و همچنین زیبایی منزل را بیشتر و فضایی لوکس به همراه داشته باشد.
در بخش بازطراحی آشپزخانه متناسب با نیاز کارفرما طراحی می شود و باعث می‌شود نظم  و انسجام وارد آشپزخانه شود و در صورت نیاز ارتباط بصری با اعضای خانواده میسر شود.

تعویض کابینت های آشپزخانه

با توجه به قدیمی شدن متریال و طراحی آشپزخانه معمولا کارفرما ها درخواست بازسازی و باز طراحی آشپزخانه و تعویض کابینت‌ها را دارند که با طراحی جدید می‌تواند تنوع و آسایش و همچنین زیبایی منزل را بیشتر و فضایی لوکس به همراه داشته باشد.
در بخش بازطراحی آشپزخانه متناسب با نیاز کارفرما طراحی می شود و باعث می شود نظم  و انسجام وارد آشپزخانه شود و در صورت نیاز ارتباط بصری با اعضای خانواده میسر شود.

________________نمونه های اجرایی بازسازی منزل شرکت معماری آرامو دیزاین ________________

 • خانه هایی که از نقشه ی مناسبی برخوردار نیستند

نیاز دارند که نقشه‌ای متناسب با سبک زندگی و لایف استایل کاربر پروژه ارائه دهند.معمولا خانه‌های قدیمی نیاز به تعویض نقشه یعنی جابه جا شدن دیوارها و تغییر فضا دارند چون سبک زندگی‌های امروزی متفاوت از زندگی قدیم تر هاست و این نیاز دلیلی است برای اینکه بازسازی و بازطراحی منزل خود را به تیم‌هایی بسپرید که دانش طراحی خوبی دارند و در این زمینه متخصص هستند و با ترسیم چند آلترناتیو از نقشه‌ی دو بعدی منزلتان به بهینه‌ترین حالت ممکن برسند و تا جای ممکن فضاهای امروزی تری مثل لاندری روم، کلازت روم و . . . را در بازطراحی و بازسازی منزلتان بگنجانند.

لاندری روم

فضایی است برای شستشو، خشک کردن و اتو کشدن لباس‌ها که معمولا باید از فضای لازم برای نگهداری لباس‌های کثیف برخوردار باشد که برای زیبایی این فضا بهتر است فضاهای مخفی برای نگهداری آنها طراحی و اجرا گردد.

واک این کلوزت

فضایی است برای خانه‌های لوکس که در بازسازی‌های امروزه بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد دراین فضا با کمدهای زیادی که در آن اجرا می‌شود می توانید لباس‌هایتان را نگهداری کنید و با طراحی آینه در واک این کلوزت می‌توانید تعویض لباس در این فضا را بهتر انجام دهید در واقع واک این کلوت به معنای فضایی است که بتوانید درآن قدم بزنید و از کمد‌ها و قفسه‌های موجود درآن استفاده کنید.

تعویض درب‌های اتاقی و ورودی

تعویض درب‌های اتاق‌ها و درب ورودی نیز از اقدمات لازم حین بازسازی می‌باشد.

ویدئوهای از قبل و بعد بازسازی پروژه های اجرایی گروه معماری آرامو دیزاین

بازسازی سرویس های بهداشتی با طراحی جدید

از دیگر فضاهایی که نیاز به بازسازی و بعد از آن دیزاین دارد سرویس بهداشتی است که بعد از بازسازی می تواند به سبک دلخواه کارفرما دیزاین شود.

بازسازی منزل

حالا

چرا باید منزلمون رو بازسازی کنیم؟

همانطور که جمله معروف خانه خاطره می‌سازد بیان می‌کند هر خانه ای مملو از خاطرات تلخ و شیرین می‌باشد که گذر زمان یادآوری آنها را دلنشین و در شکل گیری هویت انسان کمک می‌نماید و حفظ آنها کیفیت زندگی انسان را بهبود می‌بخشد در این راستا گروه تخصصی معماری آرامو دیزاین این تضمین را می دهد با آگاهی از این دغدغه به حق کارفرمایان خود فضای فعلی زندگی آنها را به بهترین و بهینه ترین شکل ممکن و با رعایت اصول روانشناسی و زیبایی شناسی معماری به فضایی لوکس و لاکچری جهت زندگی بهتر تبدیل نماید.
همچنین در آپارتمان‌هایی که از فضای مناسبی برخوردار نیستند بازسازی و باز طراحی بسیار مهم، تاثیر گذار و الزامی می‌باشد در آپارتمان‌های کوچک، فقدان فضای لازم باعث عدم آسایش و شلوغ شدن بیش از حد در فضا می‌شود. بنابراین در این فضاها می‌باید با به کارگیری روشهای خلاقانه و استفاده از وسایل چند منظوره فضایی مطلوب و بهینه طراحی شود تا علاوه بر پاسخگویی به نیازهای افراد خانه، محیطی دلنشین و لوکس را تامین نماید.
استفاده از طراحی انعطاف پذیر برای آپارتمان‌های کوچک می‌تواند راهگشا باشد.
طراحی انعطاف­­ پذیر به فضاها امکان استفاده‌های متفاوت را می‌دهد بعنوان مثال در اتاق خواب می‌توان با استفاده از تخت خواب‌های تاشو دیواری از یک فضای کوچک هنگام خواب بعنوان اتاق خواب و در تایم‌های دیگر بعنوان اتاق کار و غیره استفاده نمود.
یا در آشپزخانه‌های کوچک با امتداد کابینت تا سقف یا تعبیه غذاخوری کوچک از خرید و چیدمان میز غذاخوری خودداری نمود.

نمونه از پروژه اجرایی بازسازی خانه توسط گروه معماری آرامو دیزاین

پروژه : بازسازی منزل

متراژ: ۸۵ متر مربع

بازسازی منزل فوق در شرایطی به ما واگذار شد که به لحاظ کیفیت فضایی شراطی مطلوبی نداشت.

تصاویر مربوط به آشپزخانه و پذیرایی

همانطور که در تصاویر می بینیم فضا به لحاظ بصری شلوغ جلوه می کند و دلایلی که این کوچک بودن را تاکید می کنند به قرار زیر است:

 • رنگ نامناسب فضا

در فضاهای کوچک حتی الامکان می بایست از رنگ های روشن و خنثی استفاده کرد.

 • آرک موجود در بالای کانتر آشپزخانه

این امر باعث کوچک شدن سقف و به تناسب آن کوچک دیده شدن فضای داخلی می‌شود.

 • استفاده از پرده‌های کوتاه و طرح دار

در خانه‌های کوچک می‌بایست از پرده‌های بلند از سقف تا کف استفاده شود و نکته‌ی دوم اینکه سبک پرده کلاسیک می‌باشد که به هیچ عنوان مناسب این فضا نیست.

 • استفاده از مبلمان کلاسیک

استفاده از این سبک مبلمان برای فضاهای کوچک و به ویژه منازلی که دو فضای نشیمن ( تی وی روم) و پذیرایی را با هم دغام می‌کنند اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

 • فرش پر نقش و نگار

استفاده از سه المان پرده ، مبلمان و فرش که هر سه مورد طرح‌دار باشد اشتباه است و آشفتگی بصری را بهمراه خواهد داشت همیشه تلاش کنید از یک المان طرح دار و مابقی ساده در فضاهای کوچک به کارگیرید.

 • کابینت مدرن و مبلمان کلاسیک

استفاده از دو سبک به شکل کاملا مجزا در یک فضا باعث می‌شود شاهد فضایی بدون انسجام باشیم.

استفاده از فلاور باکس با تعبیه ی فضایی برای آن برای زیبا شدن آشپزخانه به جای استفاده از اکسسوریهای متنوع و شلوغ

پیشنهادات گروه معماری آرامو دیزاین و فیلم و عکسهای پروژه

برای طراحی کابینت و اجرای آن از رنگ سفید و در کنار آن برای جلوگیری از بی روح شدن فضا از رنگ گرم چوب استفاده شد. کابینت‌ها را تا سقف ادامه دادیم و به جای کانتر از میز غذا خوری برای تفکیک دو فضای نشیمن و آشپزخانه استفاده شد.
استفاده از فلاور باکس با تعبیه‌ی فضایی برای آن برای زیبا شدن آشپزخانه به جای استفاده از اکسسوری‌های متنوع و شلوغ
انتخاب پرده بلند و ساده به بلندتر دیده شدن سقف کمک کرد. همچنین چیدمان و انتخاب مبلمان مدرن باعث دلباز تر شدن فضا شد. رنگ سفید در بازسازی این پروژه توانست فضای بزرگتری را به لحاظ بصری خلق کند.

خوب حالا اگر منزلتون جز هر کدام از این دسته‌ها هست.

باید بازسازی منزلتون رو به به یک تیم متعهد و متخصص واگذار کنید تا خیالتان از دغدغه‌های بازسازی منزل مثل زمان و هزینه‌ای که صرف این کار می‌کنید راحت باشد.

برشی از فیلم‌های قبل و بعد از پروژه‌های اجرایی توسط گروه معماری آرامو دیزاین

دغدغه هایی که خیلی از کارفرمایان دارند

یکی از دغدغه‌های اکثر کارفرمایان عدم زمانبندی درست و عدم تحویل پروژه در زمان تعیین شده در قرارداد می‌باشد که عدم رضایت مشتری را به دنبال خواهد داشت.
شاید برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده باشد که جهت انجام کار بازسازی یا خدمات مشابه برنامه زمانی درنظر گرفته باشید اما متاسفانه با تاخیر زیاد پروژه مواجه شده باشید. این مسائل متاسفانه بسیار دیده می‌شود که باید مراقب وعده‌هایی نظیر انجام پروژه زود هنگام باشیم تا از این موارد جلوگیری بعمل آید.
از دیگر دغدغه های کارفرمایان اضافه شدن هزینه بازسازی خانه بعد از اتمام کار می باشد در این راستا گروه تخصصی معماری آرامو دیزاین با آگاهی از این دغدغه به حق کارفرمایان، شفاف سازی کامل هزینه‌ها و آگاه ساختن کارفرما از هزینه‌هایی که متناسب با خواست کارفرما اتفاق می‌افتد از این مشکلات جلوگیری عمل می‌آورد.

 • یکی از مهمترین تخصص ها توان تیم مشاور شما از شناخت بازار با توجه به ارزش بالای ملک است

همانطور که می‌دانیم ارزش بالای ملک در زمان ما، بیش از پیش این نیاز را آشکار می‌کند که باید در جای ممکن از پرتی فضا جلوگیری کرد و چون اگر ارزش ملک شما بعنوان مثال به ازای هر متر مربع حدود ۸۰ میلیون باشد
کافی است ۵ متر از فضای منزل شما پرت شود تا ۴۰۰ میلیون از ارزش ملک شما و همچنین فضای شما کم شود که معمولا رقم بالایی هست.
بنابراین برای انتخاب مشاور و طراح بیشتر زمان بگذارید و سرچ کنید تا بتوانید بازطراحی و بازسازی منزلتان را به افراد متخصص و حرفه‌ای واگذار کنید. تا بهینه‌ترین حالت ممکن را برای طراحی منزلتان ممکن کنند.

هزینه بازسازی منزل

بسیاری از مردم با آنکه می‌دانند نیاز اساسی به بازسازی و تغییراتی در منزل دارند به دلیل نگرانی از هزینه‌های بازسازی از آن اجتناب می کنند. مطالعه مقاله “ارتقا کیفیت زندگی و زیبایی شناسی با طراحی دکوراسیون داخلی منزل” و “چگونه خانه ام را طراحی کنم” برای عزیزانی که به هر دلیلی نمی‌خواهند هزینه ای برای منزل خود داشته باشند و بیشتر دنبال راهکارهایی برای بهبود وضعیت فعلی هستند راهکارهای سودمندی ارائه می‌کند.
به طور کلی هزینه بازسازی با توجه به حجم کار و خدمات می‌تواند بازه قیمتی متفاوتی داشته باشد و و همچنین در صورت ثابت بودن حجم کار باز با توجه به انتخاب نوع و کیفیت متریال متفاوت است.

بنابراین دقت کنید تیمی را برای بازطراحی و بازسازی منزلتان انتخاب کنید که از دانش تخصصی در زمینه‌های زیر برخوردار باشد.

 • دانش طراحی برای ترسیم یک پلان و نقشه ی حرفه ای

یک پلان حرفه‌ای باید چند تا نکته رو داشته باشه:

 • جانمایی درست و تفکیک فضای خصوصی و فضای عمودی در منزل
 • سیرکولاسیون و مسیر رفت و آمد درست که در آن فضا‌ها و به ویژه مبلمان داخل فضاها به گونه‌ای چیدمان نشود که که تداخل فضایی ایجاد کنند.
 • تعریف فضاها متناسب با لایف استایل شما و در جهت بهتر کردن زندگیتان باشد به گونه‌ای که آسایش و آرامش را به همراه داشته باشد.
 • شناخت بازار متریال و مصالح

شناخت بازار و متریال باعث می‌شود که مشاور و طراح شما بتواند پیشنهاداتی متناسب با بودجه‌ی شما و خواست شما ارائه دهد و تا جای ممکن با پیشنهاد آلترناتیوهای مختلف هزینه‌ی طراحی و اجرا را به بودجه شما نزدیک کند.
در یک دسته بندی ساده می‌توان عمده متریال و مصالحی که در بازسازی استفاده می‌شود را به بخش اصلی فضا اختصاص داد که شامل موارد زیر هستند:

 • مصالح مربوط به کفسازی

در بازسازی معمولا به دلیل تخریب دیوارها و تغییر نقشه متناسب با نیاز به روز کارفرما یا اصلاح نقشه به دلیل فقدان نقشه‌ی مناسب همچنین به دلیل تعویض لوله کشی و تاسیسات و یا قدیمی و نامطلوب بودن متریال کف قدیمی و . . . کفسازی مجدد فضا از الزامات خواهد بود که در کفسازی جدید متریال بسیار متنوعی در بازار موجود هست و شامل مواردی از قبیل، سنگ ، سرامیک، پارکت، لمینت، انواع کف پوش های پی وی سی ، موکت و غیره می‌باشد.
برای تصمیم گیری و انتخاب بهترین گزینه یکی از راهکارها حتما طراحی خواهد بود اما یک الزام دیگری که گروه معماری آرامو یزاین در تجربه‌های کاری به آن دست یافته است نحوه‌ی اجرای این متریال است که می‌تواند در انتخاب نوع متریال کف تاثیر گذار باشد.

اگر یک فضای مسکونی در یک ساختمان را بازسازی می‌کنید و سر و صدای تخریب در پروژه تان خیلی زیاد است بهتر است که از متریال سنگ و سرامیک برای پروژه استفاده نکنید و متریال بی‌صدا را جایگزین نمایید.

چون کار بازسازی سرو صدای زیادی به همراه دارد که بسیاری از آنها جایگزینی ندارند بنابراین در انتخاب متریال کف بهتر است سراغ مصالحی بروید که آلودگی صوتی را تا حد امکان کاهش بدهید.
همچنین اگر زمان در پروژه شما خیلی حائز اهمیت است انتخاب سنگ و سرامیک انتخاب درستی نیست چون زمان بیشتری را نسبت به اجرای دیگر متریال ذکر شده می‌طلبد.

 • متریال مربوط به دیوارها

در انتخاب متریال برای دیوارها نیز می‌توانیم از مصالح مختلفی استفاده کنیم که می‌توان به مصالح بنایی مثل تیغه چینی با آجر  و سفال و  غیره اشاره کرد. یکی از فاکتورهایی که در تصمیم گیری نوع متریال بسیار تاثیر گذار است فاکتور زمان است از آنجائیکه خیلی از پروژه‌ها خواهان کمترین زمان برای اجرا هستند بهترین از مصالح بنایی تا جا ممکن یعنی برای پوژه هایی که امکان پذیر است دوری کنیم و به سمت مصالحی مثل کناف بریم که در زمان خیلی کمتری بتوانیم پروژه را آماده کنیم.
در انتخاب پوشش نهایی دیوارها هم بین دو متریال بسیار رایج رنگ و کاغذ دیواری، زمان می تواند فیلتر مناسبی برای تصمیم گیری محسوب شود.
به این شکل که اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن کار بازسازی خانه را انجام دهید می‌توانید از انواع کاغذ دیواری استفاده کنید اما اگر محدودیتی برای زمان ندارید بهتر است از رنگ‌های روشن و بدون بافت برای پوشش نهایی دیوارهایتان استفاده کنید.

 • و مصالح مربوط به سقف

برای بازسازی سقف هم می توانید از گچ و رابیتس، کناف، دامپا، تایل‌های پیش ساخته و غیره استفاده کنید که رایج ترین این مصالح برای بازسازی و دکوراسیون خانه می تواند گچ و رابیتس یا گچ برگ کناف باشد.
که در این بخش هم به کارگیری گچ برگ‌های کناف، کاهش زمان پروژه و همچنین هزینه‌ی کمتری، به ویژه در سقف‌های ساده و مدرن، را به دنبال خواهند داشت 
اما اگر طراحی سقف در سه بعد انجام شده باشد و یا اینکه دنبال سقف‌های کرو و منحنی به سبک کلاسیک هستید تنها انتخاب شما گچ و رابیتس است.

من محدثه صالحی هستم

معمار و طراحی داخلی

به همراه همسرم محمد عاشوری

مهندس عمران

بازسازی منزل
بازسازی منزل

با عشق و صداقت از ابتدا تا تحویل پروژه کنارتان هستیم تا در خانه ای لوکس و زیبا زندگی کنید.

6 Comments

 • واقعا کارتون عالی بود که من بعد از بازسازی ،منزلم را با قیمتی خیلی بالاتر از انچه که فکر میکردم فروختم سپاس

 • سلام میخواستم ببینم رنج قیمت به چه صورت هست
  میخاستم درب ورودی منزل رو ضد سرقت کار بزارم
  دستشویی رو جا ب جا و رو شویی و کمدش و شیر آلات و درش رو عوض کنم
  اتاق خواب رو سه تا دیوار رو بلکا و کف اتاق رو سرامیک و در و عوض و کمی تور پردازی انجام بدم داخلش و پنجره رو دو جداره کنم
  حال رو سرامیک و نور پردازی کنم و پنجره رو دو جداره و در کم دیواری رو عوض کنم
  آشپزخونه رو نور پردازی و سرامیک های کف و بین کابینتی هارو عوض و پنجره و در تراس رو عوض و دو جداره و کف تراس رو سرامیک کنم
  برای اشپز خونه گاز رو میزی و سینگ رو عوض رو لوله کشی سینگ رو به داخل کف شور وسط اشپز خونه انتقال بدم
  سقف هم کنار کاری کنم

  • سلام دوست عزیز
   لطفا شماره تماس بفرمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

   با احترام- آرامو دیزاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *