09921014341

دکوراسیون داخلی منزل

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به چه نکاتی باید دقت کنیم.

• سبک دلخواه
• المان های طراحی

انتخاب سبک دلخواه شما

برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل بهتر است یک سبک را انتخاب کنید تا بتوانید در چهارچوب همان سبک دکوراسیون داخلی منزلتان را پیش ببرید.

اگر سبک ها را نمی شناسید کافیست با کمی مطالعه یا کمک از یک طراح و دیزاینر داخلی و همچنین دیدن تصاویر مربوط به سبک ها اطلاعات خودتان را بالا ببرید تا بتوانید یک فضای زیبا و لوکس خلق نمایید.

شرکت معماری آرامو دیزاین چند سبک پرطرفدار را برایتان آماده کرده است که می توانید با خواندن مقاله و دیدن تصاویر هر سبک انتخاب حرفه ای تری از سبک خود داشته باشید.
previous arrow
next arrow
Slider

 

دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک

سبک معماری کلاسیک یکی از سبک های دکوراسیون داخلی می باشد که طرفدان بسیاری دارد.سبک معماری کلاسیک مربوط به دوره ماقبل مدرن می باشد در چنین دوره ای نظام ارزشگذاری و اخلاقی و تمام نهاد ها و ساخت های سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی مبتنی بر انگاره خدامحورانه ای از عالم و آدم بود و معماری این دوره با نگاه سنتی و بر اساس تفکرات ذهنی و روحانی شکل میگرفت

که برای نشان دادن قدرت و شکوه خدایان از المانهای عمودی که …

previous arrow
next arrow
Slider

 

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن

سبک های  معماری متفاوت در دوره های مختلف بر اساس پشتوانه فکری و فلسفی همان دوره شکل میگرفت و آگاهی از این اصول فکری و فلسفه هر سبک می تواند به درک درست ، استفاده مناسب و کاربردی آن کمک نماید اما متاسفانه در ایران استفاده شکلی و سطحی سبک معماری مدرن و بدون خرد و آگاهی از فلسفه آن سالها رایج بوده است گروه معماری آرامو دیزاین در این مطلب قصد دارد به صورت مختصر فلسفه سبک معماری مدرن را بازگو نماید تا بتوانیم با علم بر این اصول استفاده این سبک را کاربردی و اصولی نماییم.
previous arrow
next arrow
Slider

 

دکوراسیون داخلی منزل به سبک معاصر

اصولا این سبک با سبک مدرن اشتباه گرفته می شود اما باید بدانیم در این سبک از رنگ های مکمل و فرم های خاص در مبلمان و صندلی و دکور می توان استفاده کرد این سبک پویا و داینامیک است یعنی در حال تغییر می باشد و می تواند بسیاری از سبک ها را در خود جا دهد.

معاصر از نظر لغوی  به آن چه که در زمان حال وجود دارد معنی می شود. از اینرو در سبک دکوراسیون معاصر نیز از وسایل و عناصری که در زمان حال وجود دارد، برای دکوراسیون استفاده می شود.

previous arrow
next arrow
Slider

 

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مینیمال

معماری مینیمالیسم جنبشی در اواخر قرن بیستم است که در منابع زیادی به ساده گرایی و کمینه گرایی از آن یاد می شود ساده گرایی با مفهوم حذف المان های اضافه و غیر ضروری که در نهایت منجر به خلوص و زیبایی و کمال می­شود.

در سبک مینیمال به هر چیزی بنگرید همان چیزی است که روبه­روی شماست درواقع هیچ فلسفه ای پشت آن نیست.

در سبک مینیمال به عملکردی بودن فضا و استفاده بهینه از فضا اهمیت بسزایی داده می شود و…

previous arrow
next arrow
Slider

 

دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی

معماری ایرانی و شاهکارهایی که با این معماری اتفاق است آنقدر غنی است که با امروزی کردن سبک ایرانی، متناسب با آپارتمانها ما نیز بتواند همان آرامش و زیبایی شناسی منحصر به فرد خودش را ارائه نماید.

در این نوشتار ابتدا به خود سبک معماری ایرانی و مزیت های این سبک می­پردازیم و همزمان با آن تلاش میکنیم با معرفی المانهای این سبک و استفاده و به کارگیری از آنها در آپارتمانهای امروزی خود به راحتی بتوانید حس این سبک را به منازل خود بیاورید.

بعد از آشنایی و انتخاب سبک متناسب با منزل خود نگاهی به چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل فعلی خود بیاندازید و در سه گام به شکل زیر لیست هایی را آماده نمایید.

موارد موجود

علاقمندیها و رویاهای خودتان از دکوراسیون داخلی منزل

و دکوراسیون داخلی ممکن یعنی علاقمندیها و رویاها را متناسب با فضای موجود متناسب کنیم به گونه ای که در فضای ما امکان پذیر باشد.

آرامو دیزاین گام به گام طراحی دکوراسیون منزل را در مقاله چگونه خانه ام را طراحی کنم برایتان آماده کرده است که می تواند در این زمینه کمکتان کند.

المان های طراحی

المان های تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل که می توانید از موجودیهای منزل استفاده کنید یا اینکه متناسب با یزاین جدید آنها را تهیه کنید.

• مبلمان
• پرده
• فرش
• تابلو
• لوستر

previous arrow
next arrow
Slider

مبلمان

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل از سبک آن تبعیت می کند در سبک کلاسیک از مبلمان های منبت کاری و بزرگ با پارچه های فاخر استفاده می شود.

در سبک مدرن ،مبلمان ساده ال شکل با هندسه مربع و مستطیل کاربرد دارد. در سبک معاصر از مبلمان با طرح های امروزی تر و به صورت منحنی استفاده می شود.

previous arrow
next arrow
Slider

پرده

پرده های مناسب سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی منزل معمولا والان های پرکار و پارچه های طرح دار را به همراه دارند.

در سبک مدرن و مینیمال از تورها و حریر های ساده استفاده می شود.

نکته حائز اهمیت در انتخاب پرده به غیر از درنظر گفتن سبک عبور نور و دعوت نور طبیعی به داخل منازل است و پیشنهاد گروه معماری آرامو دیزاین استفاده از پرده هایی است که در کنار زیبایی ، جذابیت بصری و هارمونی با سبک بتواند نور طبیعی را داخل فضا بیاورد.

previous arrow
next arrow
Slider

فرش

یکی از فرش هایی که تقریبا با همه ی سبک ها همخوانی دارد فرش وینتیج است.

فرش وینتیج یا کهنه نما به نوعی از فرش گفته می شود که با روش های خاصی، ظاهری کهنه و قدیمی پیدا می کنندو چون یادآور فرش های سنتی با قدمت بالا و ارزشمند است طرفداران زیادی دارد.

previous arrow
next arrow
Slider
تابلو

تابلو ها از المان های بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل هستند.

بسیاری از تابلوها به جهت آنکه یک اثر هنری محسوب می شوند علاوه بر ارزش خود، اعتبار فضای شمار را افزایش می دهند.

استفاده از تابلوه های چند تیکه در دکوراسیون داخلی مدرن و استفاده هاز تابلوهای بزرگ و با نقاشی های نفیس همچنین با قاب های چوبی منتبت کاری مناسب دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک هستند.

previous arrow
next arrow
Slider

لوستر

در انتخاب لوستر علاوه بر سبک مناسب به فرم آنها نیز دقت نمایید

بعنوان مثال بهتر است برای چیدمان غذاخوری مستطیل شکل از فرم مستطیلی آن استفاده شود.

برای مبلمان نشیمنی که به صورت گرد چیدمان می شود لوستر دایره ای شکل مناسب است.

در این مقاله دکوراسیون داخلی به سبک مدرن و نئوکلاسیک را برای فضاهای مسکونی بررسی می کنیم.

از آنجایی که منازل مسکونی کوچک امکان تفکیک فضایی مناسب و تعریف شده و دکوراسیون داخلی متناسب با فعالیت های آن فضا را برای شما فراهم نمی کند، بنابراین طراحی و دکوراسیون داخلی به شکل تخصصی می تواند گزینه ی مناسبی برای ایجاد محیطی زیبا و دلنشین باشد. امروزه گرایش کارفرمایان برای بازسازی و دکوراسیون داخلی منازل به سمت یکی از سبک های مدرن و کلاسیک یا نئوکلاسیک است.

در این مقاله علاوه بر بیان روش هایی برای رفع نقاط ضعف مکان های کوچک، دو نمونه اجرایی از حالت فوق را به دو سبک مدرن و نئوکلاسیک بررسی می کنیم.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید

بازسازی و دکوراسیون داخلی پروژه کرج به سبک نئو کلاسیک

پلان پروژه فوق دارای هندسه مستطیل شکلی بود که عرض آن نسبت به ابعاد طول فضا کم بود در این فضا به دلیل عدم امکان تفکیک پذیرایی و تی وی روم تلاش کردیم تلفیق مناسبی از هر دو فضا را طراحی کنیم.

طراحی دکوراسیون یک اتاق نشیمن بستگی به میزان فضای موجود و اندازه یک خانه دارد . در صورتی که یک فضای جداگانه برای میهمانانمان را دارا هستیم میتوانیم فضایی خصوصی و صمیمی را برای خود ایجاد کنیم؛ مثلا میتوانیم از عکسهای خانوادگی خود برای تزئین اتاق نشیمن مان استفاده کنیم یا از مبلمانی راحت تر برای استراحت استفاده نماییم . ولی اگر یک سالن کوچک در اختیار داریم و امکان دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن به شکل خصوصی ممکن نیست می بایست به فضای موجود جنبه رسمی نیز بدهیم.

نقاط ضعف

1. نور کم فضا به دلیل انتخاب رنگ های تیره
2. آشفتگی بصری به دلیل عدم اختصاص فضای مجزا برای هر المان
3. نصب تابلو در ارتفاع بالاتر از حد استاندارد
4. نصب تلویزیون در ارتفاع نامناسب
5. سیم های آویزان که جلوه ی نامناسبی برای فضا ایجاد می کند.
6. عرض کم فضا
7. جانمایی میز نهارخوری در مسافتی دور از آشپزخانه و پشت مبلمان مهمان

 

پیشنهاد گروه معماری آرامو دیزاین

پروژه فوق به دلیل کوچک بودن فضای پذیرایی دکوراسیون داخلی می بایست به نحوی طراحی شود که علاوه بر راحت  بودن فضا  بتواند جنبه ی رسمی برای پذیرایی مهمان را داشته باشد.

همانگونه که اشاره شد اتاق نشیمن مکانی برای پذیرایی از مهمانان نیز هست، بنابراین بهترین کار این است که حتی الامکان از رنگ های جیغ دوری کنیم چرا که ممکن است بعضی از مهمانان خود را آزرده کنیم و به جای آن از رنگ های اولیه همچون سفید، کرم، خاکستری، قهوه ای و بژ استفاده کرده­ایم. این نمونه رنگ ها انتخاب بسیار مناسبی می باشند چرا که با تمامی فضاها می توانند هماهنگ شوند.

طراحی فضای موجود با توجه به خواست، زمان و بودجه کارفرما

همچنین در طراحی دکوراسیون های داخلی می توان از دیوار پوش های آینه ای در فضاهای مختلف استفاده نمود. از آینه کاری میتوان در طراحی فضاهای مختلف از یک ساختمان از جمله ، نشیمن، پذیرایی، راه پله های داخلی، ورودی خانه،  بالای شومینه ها و … استفاده کرد.کوچک بودن و کم عرض بودن فضای پذیرایی در این پروژه دلیلی بود برای استفاده از آینه که هم  به بزرگنمایی بصری و عمق دادن به فضای نشیمن کمک کرده باشیم و هم اینکه بتوانیم فضایی جذاب و لوکس برای کارفرما ایجاد کنیم.

انتخاب ما در این پروژه آینه های پازلی بود به دلیل اینکه علاوه بر کمک به بزرگنمایی فضای نشیمن قصد بر این داشتیم که به زیبا سازی و تزئین فضا نیز توجه کرده باشیم زیرا فضای کوچک نشیمنی که در اختیار داشتیم امکان نصب تابلو های لوکس و کلاسیک  را فراهم نمیکرد و ما از آینه ها برای این امر بعنوان جایگزین استفاده کردیم. آینه ها علاوه بر بزرگتر جلوه دادن و عمق دادن به فضا ،با کم ترین هزینه، آرامش و بهبود حالات روحی افراد ساکن در فضا را میسر می کنند.و در آخراستفاده از گل و گیاه آپارتمانی هم نه تنها به زیبایی طراحی اتاق نشیمن کمک میکند بلکه باعث پخش انرژی مثبت در محیط می شود. ما در این پروژه از گیاهانی همچون برگ انجیری و فیکوس استفاده نمودیم که جزو گیاهان مناسب آپارتمانی می باشند .

طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی واحد مسکونی به سبک مدرن

کارفرما: جناب آقای احمد زاده

متراژ: 90 متر مربع

بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل فوق زمانی به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار شد که به لحاظ معماری داخلی وضعیت نامناسبی داشت و کارفرمای پروژه تنها را ه ممکن را تعویض واحد مسکونی و خرید ملک جدید می دانست در این میان گروه معماری آرامو دیزاین مجری و طراح حرفه ای دکوراسیون داخلی طی مشاوه اولیه و با تکیه بر توان علمی و زیبایی شناسی خود تغییر و بهبود فضا را امکان پذیر دانست و به دنبال آن با انجام تحلیل و بررسی نیاز کارفرما توانست فضایی مطلوب با هدف ارتقا کیفیت زندگی ارائه و اجرا کند که استقبال مالک را بهمراه داشت.

در واقع در این پروژه توانستیم به حس تعلق، حس مکان و خاطرات شیرین سال های اولیه زندگی احترام بگذاریم.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی پروژه فوق به سبک تلفیقی صورت گرفت و در طراحی نشیمن خانه که فضای بسیار مهم جهت دور هم نشینی و گفتگوهای خانوادگی و افزایش حس صمیمیت محسوب می شود از رنگ روشن و لکه های نارنجی و زرد که به گرمای هر چه بیشتر فضا کمک می کند استفاده شد و و با تعبیه کتابخانه ای دکوراتیو علاوه بر زیبایی، فعالیت مطالعه را سامان بخشید و با پیشنهاد مبلمان راحتی فضایی دلنشین برای اعضای خانواده ایجاد نمود.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی پروژه فوق به سبک تلفیقی صورت گرفت و در طراحی نشیمن خانه که فضای بسیار مهم جهت دور هم نشینی و گفتگوهای خانوادگی و افزایش حس صمیمیت محسوب می شود از رنگ روشن و لکه های نارنجی و زرد که به گرمای هر چه بیشتر فضا کمک می کند استفاده شد و و با تعبیه کتابخانه ای دکوراتیو علاوه بر زیبایی، فعالیت مطالعه را سامان بخشید و با پیشنهاد مبلمان راحتی فضایی دلنشین برای اعضای خانواده ایجاد نمود.

طراحی کابینت آشپزخانه

در طراحی کابینت آشپزخانه با مد نظر قراردادن تمام جزئیات، دسترسی به این فضا را ساده تر و با طراحی و اجرای قاب سفید کابینت ام دی اف بر جداره آن، فضایی مطلوب به لحاظ زیبایی شناسی و عملکردی فراهم نمودیم و با کنتراست رنگی و استفاده از رنگ قهوه ای و بافت چوب زیبایی آن را دو چندان کرد.

جهت طراحی سقف، قاب ساده نور مخفی و هالوژن به همراه لوستر مدرن و مناسب فضا در مرکز فضای نشیمن نورپردازی مناسب را بهمراه داشت.

سخن پایانی

گروه معماری آرامو دیزاین با بازتاب طراحی خواسته های کارفرما بر منزل مسکونی موجود توانست فضای مطلوبی با کیفیت زیبایی شناسی ، عملکردی وبهبود روانشناسی فضا ایجاد نماید که با رضایت کامل کارفرما همراه بود. گروه معماری آرامو دیزاین به شما کمک می کند تا منزل مسکونی کوچک خود را به بهترین شکل دیزاین کنید

پروژه اقدسیه

دکوراسیون داخلی پروژه مسکونی اقدسیه به سبک نئوکلاسیک طراحی و اجرا شد کارفرمای محترم این پروژه یک خانواده سه نفره بودند که به همراه پدربزرگ زندگی می کردند.از آنجائیکه یک طراحی خوب می بایست به فعالیت های تک تک خانواده جوابگو باشد طی نشست هایی که صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که …

.

طراحی داخلی ورودی و آشپزخانه

پروژه فوق در بین بیش از 70 شرکت کننده و 18 طرحی که به مسابقه راه یافته بود توانست مقام دوم را کسب نماید که طراحی آن توسط گروه معماری آرامو دیزاین انجام شد.خواسته کارفرما در طراحی دکوراسیون آشپزخانه فوق، ایجاد فضایی لوکس و لاکچری در آشپزخانه بود.جانمایی آشپزخانه در پلان به گونه ای بود که در سه جهت ...

طراحی داخلی مسکونی

پروژه نوساز مسکونی فوق جهت طراحی کابینت آشپزخانه و تی وی وال به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار گردید.بعد از بازدید از پروژه مانند اکثر پروژه هایی که اخیرا با عنوان سبک مدرن ساخته می شود مواجه شدیم.از در ورودی که داخل شدیم فضایی باز و بدون تفکیک را نظاره گر بودیم که آشپزخانه پروژه بود و اگر کاشی های …

.

کابینت آشپزخانه و تی وی روم

هنگام بازدید، با پروژه نوسازیی روبه رو شدیم که مانند تعداد کثیری از آپارتمان های نوساز امروزی بدون فضای تقسیم و مکث طراحی و اجرا شده بود و تنها مشخصه آشپزخانه که به تفکیک فضا کمک میکرد کاشیهای به اصطلاح بین کابینتی پروژه بود و در واقع بعد از ورود فضایی باز داشتیم که فضای عمومی و خصوصی آن تفکیک…
Call Now Buttonتماس با ما