09921014341

بازسازی ویلا بازسازی ویلا بازسازی ویلا دکوراسیون داخلی پذیرایی

چگونه طراحی دکوراسیون داخلی منزل موفق داشته باشم

 1. شناخت طراحی دکوراسیون داخلی درست و حرفه ای
 2. شناخت هدف طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
 3. شناخت طراح و شرکت موفق در دکوراسیون داخلی
 4. چیدمان اصولی در دکوراسیون داخلی
 5. ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون منزل – دکوراسیون تی وی روم
 6. رعایت حریم ها و تفکیک فضایی مناسب در طراحی و دکوراسیون داخلی
 7. انتخاب درست متریال در دکوراسیون داخلی منزل
 8. انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی منزل
 9. نورپردازی در دکوراسیون منزل
 10. راهکارهای دکوراسیون برای دلبازتر شدن منزل
 • شناخت طراحی دکوراسیون داخلی درست و حرفه ای

بدون شک با شنیدن عبارت دکوراسیون داخلی درذهن به دنبال منزل یا محیط کاری لوکس و زیبا هستیم که با رعایت اصول معماری و زیبایی شناسی بتواند فضایی آرام که آسایش محیطی را فراهم کرده است به همراه داشته باشد.

از مطالبی که در بالا اشاره شد به راحتی می توان نتیجه گرفت یک دکوراسیون منزل موفق می بایست فضایی زیبا و لوکس را خلق نماید و همچنین این فضا از آرامش و آسایش کافی برای زندگی مناسب برخوردار باشد حال باید بدانیم که آسایش محیطی چگونه فراهم خواهد شد.

شناخت و رعایت اصول زیبایی شناسی از مهمترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی می باشد که می تواند تاثیرات بسیار چشمگیری در فضای داخلی داشته باشد و کیفیت فضایی منزلتان را افزایش دهد.

دکوراسیون داخلی منزل
برای ایجاد آسایش در دکوراسیون داخلی باید از المان های آزار دهنده دوری کنیم و در صورت مواجه با این موارد در پروژه بتوانیم با ترفندهای طراحی دکوراسیون داخلی آنها را رفع کنیم. به عنوان مثال در صورت وجود صدای مزاحم که از مشکلات دنیای مدرن است می توان از پنجره های دوجداره، عایق های صوتی و . . . استفاده کرد تا بتوانیم حتی المقدور از این آلودگیها اجتناب کنیم.

از دیگر موارد می توان به آلودگی بصری که همان آشفتگی بصری می باشد اشاره کرد که به زبان ساده شامل ناهماهنگی های بصری و نازیبایی است که به دلیل طراحی نادرست  می تواند در پروژه اتفاق بیافتد.

به عنوان مثال اگر هارمونی در دکوراسیون داخلی ایجاد نشود پروژه دچار بی نظمی و آشفتگی بصری می شود و به اصطلاح از انسجام خارج می شود چنین پروژه هایی بعد از مدتی کوتاه آزاردهنده خواهند شد و کاربر فضا بدون اطلاع از مشکل موجود درفضا به دنبال تعویض دکوراسیون منزل خواهد شد بدون تشیخص درست و ریشه یابی نتیجه ای جز هزینه های چندباره را دربر نخواهد داشت.

تلاش کنید با رعایت اصول زیبایی شناسی و هارمونی در فضا به بهترین دکوراسیون داخلی منزل دست پیدا کنید.

دکوراسیون داخلی

جهت مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.09921014341-02122094380

 • شناخت هدف طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی در مقیاسی بزرگتر از دکوراسیون داخلی صورت می گیرد و اگر بخواهیم یک تعریف آکادمیک داشته باشیم باید عنوان کنیم که طراحی داخلی موضوعی است مبتنی بر علم که با اصول و نتایج علمی می تواند کیفیت فضایی یک منزل یا محیط کار را بالا ببرد و دکوراسیون داخلی را به صورت کامل در بر دارد.

از اهداف طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی طبق گفته ی فرانسیس د. ک. چینگ: بهبود عملکرد، غنابخشی به اصول زیبایی شناسی و اصلاح روانشناختی فضاها داخلی می باشد.

اگر این اهداف در طراحی و دکوراسیون داخلی رعایت شود می تواند به بهبود لایف استایل کاربر فضا کمک نماید و آنرا ارتقا بخشد.

در دکوراسیون داخلی، در گام اول می بایست رویاهای خود را لیست کنید انتظاراتی که از یک دکوراسیون داخلی خوب دارید در این مرحله بدون کم و کاست و بدون فیلتر کردن رویاپردازی کنید و طراح خود را از این رویاها مطلع سازید چرا که مرحله ی فیلتر کردن در زمان خود که در ادامه توضیح می دهیم اتفاق خواهد افتاد در گام بعدی یک طراح حرفه ای باید پتانسیل ها و امکانات موجود فضا را به طور کامل ثبت نماید و همچنین محدودیت های فضایی که در روند طراحی می توانند تاثیر گذار باشند و در انتها با توجه به محدودیت ها می بایست حالات ممکن طراحی دکوراسیون داخلی را بررسی و ثبت نمود و با این روند به بهینه ترین حالت ممکن از طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار رسید.

در موارد فوق وجود یک مشاور و طراح موفق می تواند به تصمیم گیری شما در رسیدن به بهترین نتیجه کمک کند و در واقع یک میانبر برای رسیدن به این هدف محسوب گردد.

برای مشاوره با طراح گروه معماری آرامو دیزاین می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید.09921014341-02122094380

 • شناخت طراح و شرکت موفق در دکوراسیون داخلی

یکی از حیاتی  و مهمترین انتخاب ها می تواند انتخاب درست شرکت و طراح داخلی باشد اهمیت این موضوع تا حدی است که به راحتی می توان گفت با انتخاب درست یک طراح می توانید با خیالی راحت پروژه را به آنها بسپارید و با ایمان به دستیابی به اتفاقات خوب شاهد ادامه کار باشید و متاسفانه با انتخاب نادرست پول و زمان خود را نابود خواهید ساخت.

با توجه به اهمیت موضوع پیشنهاد می کنیم که تمام توان خود را در این مرحله صرف کنید تا بتوانید به شناخت درستی از شرکت و طراح برسید حتی زمان بیشتر در این زمینه  می تواند به درست بودن تحقیقات شما کمک نماید و شما را به سمت انتخاب درست هدایت کند.

یک طراح و تیم خوب و حرفه ای دغدغه شما را درک میکند و در واقع دغدغه آنها هم رسیدن به طراحی خوب و مناسب در اولویت اول می باشد.

یک تیم خوب با مدیریت درست هزینه ها و همچنین شناخت درست بازار می تواند پیشنهادهای تاثیر گذاری ارائه دهد که در انتها به نفع پروژه و کارفرما و همچنین خودش باشد چرا که به خوبی آگاهی دارند که یک پروژه موفق، پروژه های بعدی را به دنبال خواهد داشت و بهترین تبلیغ تبلیغ دهان به دهان می باشد.

طراحان موفق می دانند زمانی برنده خواهند بود که بتوانند ارزش افزوده ای به پروژه ی شما بدهند و کیفیت فضایی منزل یا محیط کارتان که ارتقا حال خوب و افزایش ارزش مالی را هم به دنبال خواهد داشت را بهبود بخشند.

گفتگویی با مدیر طراحی گروه معماری و دکوراسیون داخلی آرامو دیزاین

یکی از راه های شناخت بهتر شرکت موفق در زمینه طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی مشاهده ی پروژه های آن شرکت می باشد.
 • چیدمان اصولی در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی منزل برای داشتن یک چیدمان اصولی باید به نقشه  و پلان پروژه  و نوع فعالیت های کاربر پروژه اشراف کامل داشته باشیم چرا که شناخت درست از پلان و فعالیت ها می تواند خطوط درست را ایجاد کند و بهترین چیدمان را منجر شود.

جهت دسترسی به پلان منزل دو رویکرد وجود دارد.

 • درصورت درست بودن روابط فضایی و داشتن یک نقشه و جانمایی متناسب با فعالیت ها، تنها کافی است که پلان موجود را برداشت و با ترسیم آن در نرم افزارهای مربوطه به بهینه ترین حالت ممکن دست یابیم. در این مرحله آلترناتیوهای متفاوتی از چیدمان فضایی آماده می شود که هرکدام نقاط ضعف و قوت خود را خواهند داشت و با اولویت بندی نقاط ضعف و قوت پلان ها، نقشه ای که با لایف استایل کاربر نزدیکی بیشتری داشته باشد و کیفیت فضایی مناسبی را هم به همراه داشته باشد انتخاب خواهد شد.

یکی از مزیت های این اقدام این است که کاربر چیدمان های مختلف را می بیند و با دید باز بهترین آنها را انتخاب می کند انتخابی که کمترین پرتی فضایی و بیشترین ارزش فضایی را خواهد داشت.

پلن معماری
 •  در صورتیکه پلان موجود از جانمایی مناسبی برخوردار نباشد یا اینکه تغییر سبک زندگی و متناسب با آنها           فعالیت هایی که در پروژه کم یا زیاد خواهند شد، نیاز به تغییر پلان را الزام آور می کند در این حالت ابتدا پلان موجود برداشت می گردد سپس با توجه به فعالیت های جدید خانواده آلترناتیو های متناسب طراحی می گردد که با انتخاب نقشه بهینه پروژه سراغ چیدمان آن خواهیم رفت در واقع این حالت در دو مرحله صورت خواهد گرفت تا بهترین نتیجه را ممکن سازد.بعد از انتخاب پلان بهینه که بتواند ماکزیمم فضاهای مورد نیاز ما را بهم همراه داشته باشد حالا می توانیم به چیدمان درست مبلمان داخلی دست پیدا کنیم.یک چیدمان خوب می بایست معیارهای لازم را داشته باشد و چیدمان هر بخش از فضا تعاریف مختص به خود را خواهد داشت.

  در ادامه این مقاله به چیدمان دو فضای پرکاربرد در دکوراسیون منزل می پردازیم.

  جهت مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.09921014341-02122094380

دکوراسیون داخلی منزل
 • ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون منزل – دکوراسیون تی وی روم

چیدمان حول یک نقطه که به ایجاد نقطه کانونی منجر می گردد می تواند یک فضای مناسبی را برای دورهم نشینی و گفتگوهای خانوادگی ایجاد نماید یعنی با یک چیدمان مناسب به راحتی می توانیم فعالیت مفید دورهم نشنی و گفتگو با اعضای خانواده را ممکن نماییم.

راه های ایجاد نقاط کانونی در دکوراسیون منزل زیاد است که در این مقاله به دو مورد که با شومینه و تلویزیون ایجاد می شوند اشاره خواهیم کرد.

همانطور که در بالاتر اشاره شد نوع چیدمان علاوه بر پلان و جانمایی فضاها به نوع فعالیتی که به دنبال آن هستید نیز بستگی دارد حال اگر به دنبال ایجاد فضایی مناسب برای دورهم نشینی و مصاحبت با خانواده هستید نقاط کانونی و نوع چیدمان آنها می توانند شما را به هدفتان نزدیک کنند.

بهترین چیدمان برای ایجاد فضای گفتگو، چیدمان u  شکل است که اعضا خانواده به صورت نیم دایره یا u  کنار هم می نشینند و با ارتباط بصری به گفتگو می پردازند.

از دیگر نقاط کانونی می توان به نقطه ی کانونی که به واسطه ی شومینه ایجاد می شود اشاره کرد. با توجه به نوع چیدمان حول شومینه سه حالت مختلف فضایی خواهیم داشت که هر کدام برای فعالیتی خاص مناسب هستند.

در حالت اول تصور کنید شومینه در مرکز با دو صندلی  که در این حالت می توان گفت فضایی خلق کرده ایم که به تعامل دونفره میانجامد و مناسب گفتگوهای دونفره می باشد.

این چیدمان یکی از مناسترین نوع چیدمان ها است که به لحاظ روانشناسی هم می تواند تاثیرات مفیدی به همراه داشته باشد. لزوما این فضاهای دو نفره به زوج و همسران اختصاص ندارد و می تواند فضای مناسبی برای گفتگوهای دو نفره بین مادر – پسر ، پدر- دختر و سایر اعضای خانواده باشد.

موضوع مهم دیگر اینکه الزاما برای ایجاد چیدمان فضای دو نفره نیاز به شومینه نیست و این اتفاق به واسطه ی موضوعات دیگر هم میتواند میسر گردد.

دکوراسیون داخلی
چیدمان نوع دوم که می تواند همجوار شومینه  اتفاق بیفتد وجود یک صندلی در کنار شومینه می باشد که این فضا برای خلوت های فردی بسیار مناسب است و آرامش را تحقق می بخشد همچنین می تواند فضای مناسبی برای مطالعه باشد.
دکوراسیون داخلی منزل
و نوع سوم چیدمان حول شومینه بیار مشابه نقطه کانونی تلویزیون است که با چیدمان مبلمان چند نفره حول شومینه می توانیم به خلق فضای گفتگو و دور هم نشینی کمک نماییم.

جهت مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.09921014341-02122094380

دکوراسیون داخلی منزل

 

 

بررسی جزئیات طراحی داخلی پروژه 444 متری ویلا توسط مدیر طراحی شرکت آرامو دیزاین

 • رعایت حریم ها و تفکیک فضایی مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی

بسیاری از منازل امروزی از روابط فضایی و پلانی مناسبی برخوردار نیستند در بسیاری از پروژه ها حریم های خصوصی مثل اتاق های خواب به پذیرایی باز می شوند یا حتی سرویس های بهداشتی بدون فیلتر به پذیرایی مشرف هستند در این حالت که یکی از بدترین اتفاقات معماری است می بایست با کمک طراحی داخلی  و یا در مقیاس کوچکتر با راهکارهای دکوراسیون داخلی و اصول چیدمان این مشکل را برطرف نمود.

در حالت اول اگر امکان تغییر فضایی و جابه جایی دیوارهای موجود با تخریب و بازسازی امکان پذیر باشد بسیار بهتر است که از این گزینه استفاده نماییم. اما اگر به هر دلیلی امکان جابجایی دیوار ها وجود نداشته باشد می بایست تا حد امکان با پارتیشن های جدا کننده که در چیدمان جدید اضافه خواهد شد این مشکلات را جوابگو باشیم. انتخاب درست این جداکننده ها علاوه بر زیبایی که به فضا می دهند می توانند المان مناسبی برای تفکیک فضایی در دکوراسیون منزل  باشند.

دکوراسیون داخلی منزل
 • انتخاب درست متریال در دکوراسیون داخلی منزل

برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی موفق در منزل یا محیط کار به متریال های متفاوتی نیاز است و تنوع متریال در بازار بسیار زیاد است بنابراین انتخاب درست از میان دنیای متفاوت متریال های موجود دربازار نیاز به یک نقشه و تصمیم از پیش تعیین شده دارد چرا که اگر بدون نقشه و طرح قبلی وارد بازارهای متنوع متریال شویم مطمئنا وسوسه زیبایی متریال و اکسسورهای متفاوتی خواهیم شد که بعد از ورود به منزل هیچ هماهنگی با هم نخواهند داشت و در واقع دلسردی و دورریختن پول را به همراه خواهد داشت.

داشتن یک نقشه و انجام طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی شما را به سمت متریالی هدایت خواهد کرد که به زیبایی، انسجام و هماهنگی منزلتان کمک می کند و نتیجه لذتبخشی را منجر می شود. به عبارتی دیگر تهیه طرح های مناسب توسط یک تیم قوی می تواند هم متریال زیبا را به منزلتان بیاورد و هم تجربه زندگی در یک فضای دلنشین، لوکس و جذاب را برایتان فراهم نماید.

از دیگر پیشنهاداتی که برای انتخاب درست و مناسب متریال در دکوراسیون منزل توصیه میگردد اجتناب از به کارگیری چندین متریال در یک فضا می باشد استفاده از چند متریال متفاوت در یک فضا نتهنا فضایی زیبا و جذاب به همراه ندارد بلکه به آشفتگی بصری فضا می انجامد و این اتفاقی است که بسیاری از کارفرمایان برای دوری از آن به سمت طراحان موفق می روند و از آنها کمک میگیرند.

همچنین در انتخاب متریال دقت کنید که برای فضاهای کوچک از متریال و کاغذ دیواری های پر نقش و نگار و همچنین با بافت های برجسته استفاده نکنید چون به لحاظ بصری کوچک کردن فضای شما را نتیجه می دهند. بنابراین اگر منزل شما از مساحت زیادی برخوردار نیست بهتر است متریال ساده و با رنگ روشن به کارگیرید تا بتوانید از زندگی در فضایی دلبازتر و زیباتر لذت ببرید.

دکوراسیون داخلی منزل
حال اگر منزل ما از مساحت خوبی برخودار است و ترجیح می دهید از یک کاغذ دیواری با طرح خاصی استفاده کنید حتما در انتخاب مبلمان و فرش از طرح های ساده تر استفاده کنید و در این زمینه حتما از طراح خود کمک بگیرید.

از دیگر ویژگی های متریال که می تواند به تصمیم گیری درست در انتخاب نوع آنها کمک کند خاصیت عایق بودن متریال است به این ترتیب که اگر می خواهید فضای شما عایق صوت باشد از متریال برجسته و نرم استفاده کنید به عنوان مثال در فضاهای اداری یا حتی در منازل برای آکوستیک بودن فضا از متریال موکت یا فرش به جای سنگ و یا سرامیک استفاده کنید. این متریال جاذب بهتری نسبت به متریال صیقلی برای صوت هستند و می توانند به عایق بودن محیط کمک کنند.

جهت مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.09921014341-02122094380

 • انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون منزل از دیگر اتفاقات مهم طراحی دکوراسیون داخلی منزل می باشد انتخاب رنگ مناسب به فاکتورهای زیادی بستگی دارد انتخاب رنگ در دکوراسیون منزل می بایست بر اساس علم روانشناسی رنگ ها صورت گیرد.

بحث رنگ در دکوراسیون منزل بسیار تاثیر گذار است و می تواند در حال و هوای منزل و فضایی که طراحی می شود نقش بسزایی ایفا می کند.

در روانشناسی رنگ ها هر رنگی حس خاصی را تحریک می کند  به هنوان مثال رنگ قرمز، حس هیجان را تحریک می کند یا رنگ آبی حسی از آرامش را القا می کند که آگاهی از این ویژگیها می تواند به خلق فضایی موفق تر و حرفه ای تر کمک کند.

دکوراسیون داخلی منزل
از دیگر ویژگیهای رنگ ها که در دکوراسیون منزل تاثیر گذار است گرم و سرد بودن رنگ ها است  به عنوان مثال رنگ های قرمز، زرد و نارنجی از دسته رنگ های گرم محسوب می شوند این رنگ ها  در دکوراسیون منزل از یک طرف باعث به وجود آمدن حس صمیمیت می شود و فضایی گرم را منتج می شود از طرف دیگر به دلیل تمایل به جلو نشستن باعث کوچک تر شدن فضایی که در آن استفاده می شوند می گردد.
دکوراسیون داخلی منزل
رنگ های آبی، سبز و رنگ های هم خانواده این رنگ ها به رنگ های سرد معروف هستند که القا کننده حس آرامش هستند و اگر در فضایی استفاده شود آن فضا را آرامشبخش القا میکند اما باید مراقب باشیم که استفاده زیاد از این رنگ ها باعث ایجاد فضایی سرد و کسالت آور نشوند.

از دیگر ویژگیهای رنگ های سرد تمایل آنها به عقب نشستن آنها است و اگر در فضایی از رنگ های سرد استفاده شود فضا را بزرگتر نشان می دهد بنابراین اگر مساحت فضایی کوچک باشد به کارگیری رنگ های سرد می تواند انتخاب مناسبی باشد.

برای اطلاع بیشتررنگ در دکوراسیون منزل و تاثیرات آنها می توانید رو رنگ مورد نظر کلیک نمایید.

نکاتی که در طراحی و دکوراسیون ویلا باید به آن توجه کنیم.

 • نورپردازی در دکوراسیون منزل

به طور کلی سه نوع نورپردازی در دکوراسیون داخلی می تواند صورت گیرد که هر کدام ویژگی خاصی دارند و می توانند اتفاق منحصر به فردی را رقم بزنند.

نورپردازی عمومی در دکوراسیون داخلی:

اولین و عمومی ترین نوع نورپردازی است که روشنایی یکدستی برای دیده شدن آبجکت ها در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند این نورپردازی شناخت کلی فضا را به دنبال دارد و برای روشنایی هر فضایی الزامی است این نوع نورپردازی در فضای راهرو بسیار مهم است.

لوستر در دکوراسیون داخلی

نورپردازی موضعی در دکوراسیون داخلی:

این نوع نورپردازی برای این است که بتوانیم سطح مشخصی را نورپردازی و در واقع نوربیشتری از نورعمومی را به آن بتابانیم یک مثال ساده می تواند نورپردازی میز ناهارخوری باشد که معمولا به وسیله ی چراغ های آویز روی سطح میز را روشن می کنیم. در واقع هدف این نورپردازی دیدن جزئیات بیشتری از سطح مورد نظر در دکوراسیون منزل است. همچنین استفاده از نورپردازی موضعی برای میز کار در محیط های کار یا روی میز کار در اتاق کار منزلتان می تواند به افزایش کیفیت فضایی  کمک نماید.

نورپردازی تاکیدی در دکوراسیون منزل:

این نوع از نورپردازی برای تاکید و دیده شدن بیشتر اکسسوری و آبجکت های تزئینی در دکوراسیون منزل اتفاق می افتد که به آن نورپردازی دکوراتیو هم می گویند. همیشه در دکوراسیون منزل آبجکت هایی هستند که دارای ارزش بسیار بالایی هستند یا شاید نمایانگر هویت خانوادگی در دکوراسیون منزل باشند حال برای تاکید این اشیا می توان از نورپردازی تاکیدی استفاده کرد و جلوه ی بیشتری به آن بخشید.

برای اطلاع بیشتر در موضوع نورپردازی می توانید به مقاله ی نورپردازی مراجعه فرمایید.

 • راهکارهای دکوراسیون برای دلبازتر شدن منزل

اگر بخواهیم دکوراسیون منزل دلبازتری داشته باشیم باید از راهکارهای زیر استفاده کنیم که می توانند تاثیر بسیار چشمگیری را داشته باشند.

 • در چیدمان منزل از مبلمان با فرم ساده و مدرن در دکوراسیون داخلی استفاده کنید و از شلوغ شدن فضا به واسطه استفاده زیاد اکسسوری به وجود می آید دوری کنید. علاوه بر فرم ساده مبلمان، رنگ های روشن و ترجیحا بدون نقش و نگار در دکوراسیون منزل به کار بگیرید.
 • در فضاهای کوچک حتی الامکان از کاغذ دیواری استفاده نکنید در صورت الزام از کاغذ دیواری تلاش کنید بدون طرح باشند و رنگ روشن و سرد آنها به کار رود چون وجود بافت و طرح در جداره ها باعث کوچکتر دیده شدن فضا می شود.
 • از رنگ های روشن، خنثی سرد برای دیزاین دیوارها، سقف و کف استفاده کنید تا با بازتاب بیشتر نور بتوانید زندگی در فضای دلباز تری را تجربه کنید.
 • در نورپردازی تلاش کنید از نور عمومی خوبی برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید تا چشم بتواند وسعت بیشتری را القا کنند.
 • از پرده های سبک و ساده و با رنگ روشن در دکوراسیون منزل استفاده کنید و اجازه بدهید که نور طبیعی بیشتری به داخل منزلتان راه یابد.
 • به هیچ عنوان از چند آبجکت با طرح و نقش و نگار شلوغ استفاده نکنید به عنوان مثال استفاده همزمان کاغذ دیواری، مبلمان و فرش های پر نقش و نگار باعث آشفتگی بصری می شوند و فضای شلوغ و نازیبایی را به همراه خواهند داشت.
 • در یک فضا چند متریال متفاوت را به کار نگیرید به عنوان مثال به کارگیری پوشش آجری برای یک دیوار، کاغذ دیواری برای دیوار دیگر، پوشش سنگ یا چوب در یک دیوار نه تنها اتفاق خوبی به دنبال نخواهد داشت که باعث آشفتگی بصری خواهد شد.
 • از سبک مدرن و مینیمال برای دکوراسیون داخلی منزل که در ادامه توضیح داده شده است استفاده کنید.
 • عنصر آیینه برای دکوراسیون منزل کوچک می تواند انتخاب بسیار مفیدی باشد آینه با ایجاد عمق بیشتر در فضا به بزرگتر شدن فضا کمک می کند همچنین با بازتاب نور می تواند دلبازشدن فضا را ممکن نماید.
بررسی جزئیات طراحی داخلی ویلا

طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به چه نکاتی باید دقت کنیم.

• سبک دلخواه
• المان های طراحی

انتخاب سبک دلخواه شما

برای طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل بهتر است یک سبک را انتخاب کنید تا بتوانید در چهارچوب همان سبک دکوراسیون داخلی منزلتان را پیش ببرید.

اگر سبک ها را نمی شناسید کافیست با کمی مطالعه یا کمک از یک طراح و دیزاینر داخلی و همچنین دیدن تصاویر مربوط به سبک ها اطلاعات خودتان را بالا ببرید تا بتوانید یک فضای زیبا و لوکس خلق نمایید.

شرکت معماری آرامو دیزاین چند سبک پرطرفدار را برایتان آماده کرده است که می توانید با خواندن مقاله و دیدن تصاویر هر سبک انتخاب حرفه ای تری از سبک خود داشته باشید.
دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک
دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک
دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک
دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک
لوستر در دکوراسیون داخلی
دکوراسیون به سبک کلاسیک
classic 16
classic 06
ARAMO 03
ARAMO 08
36
classic1_
previous arrow
next arrow

دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک

سبک معماری کلاسیک یکی از سبک های دکوراسیون داخلی می باشد که طرفدان بسیاری دارد.سبک معماری کلاسیک مربوط به دوره ماقبل مدرن می باشد در چنین دوره ای نظام ارزشگذاری و اخلاقی و تمام نهاد ها و ساخت های سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی مبتنی بر انگاره خدامحورانه ای از عالم و آدم بود و معماری این دوره با نگاه سنتی و بر اساس تفکرات ذهنی و روحانی شکل میگرفت

ادامه مطلب…

سبک مدرن
سبک مدرن
سبک مدرن
سبک مدرن
ARAMO 21
ARAMO 06
ARAMO 05
ARAMO 03
previous arrow
next arrow

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن

سبک های  معماری متفاوت در دوره های مختلف بر اساس پشتوانه فکری و فلسفی همان دوره شکل میگرفت و آگاهی از این اصول فکری و فلسفه هر سبک می تواند به درک درست ، استفاده مناسب و کاربردی آن کمک نماید اما متاسفانه در ایران استفاده شکلی و سطحی سبک معماری مدرن و بدون خرد و آگاهی از فلسفه آن سالها رایج بوده است گروه معماری آرامو دیزاین در این مطلب قصد دارد به صورت مختصر فلسفه سبک معماری مدرن را بازگو نماید تا بتوانیم با علم بر این اصول استفاده این سبک را کاربردی و اصولی نماییم.

ادامه مطلب …

سبک معاصر
دکوراسیون داخلی به سبک معاصر
دکوراسیون داخلی به سبک معاصر
دکوراسیون داخلی به سبک معاصر
سبک معاصر
دکوراسیون به سبک معاصر
ARAMO 15
ARAMO 16
ARAMO 06
ARAMO 04
ARAMO-05_
moaser-
previous arrow
next arrow

دکوراسیون داخلی منزل به سبک معاصر

اصولا این سبک با سبک مدرن اشتباه گرفته می شود اما باید بدانیم در این سبک از رنگ های مکمل و فرم های خاص در مبلمان و صندلی و دکور می توان استفاده کرد این سبک پویا و داینامیک است یعنی در حال تغییر می باشد و می تواند بسیاری از سبک ها را در خود جا دهد.

معاصر از نظر لغوی  به آن چه که در زمان حال وجود دارد معنی می شود. از اینرو در سبک دکوراسیون معاصر نیز از وسایل و عناصری که در زمان حال وجود دارد، برای دکوراسیون استفاده می شود.

ادامه مطلب…

دکوراسیون به سبک مینیمال
دکوراسیون به سبک مینیمال
سبک مینیمال
سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی
دکوراسیون به سبک مینیمال
دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال
دکوراسیون داخلی مینیمال
ARAMO 05
ARAMO-15-1_
minimal
miniimal
minimaal
minimall
minimalll
previous arrow
next arrow

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مینیمال

معماری مینیمالیسم جنبشی در اواخر قرن بیستم است که در منابع زیادی به ساده گرایی و کمینه گرایی از آن یاد می شود ساده گرایی با مفهوم حذف المان های اضافه و غیر ضروری که در نهایت منجر به خلوص و زیبایی و کمال می­شود.

در سبک مینیمال به هر چیزی بنگرید همان چیزی است که روبه­روی شماست درواقع هیچ فلسفه ای پشت آن نیست.

در سبک مینیمال به عملکردی بودن فضا و استفاده بهینه از فضا اهمیت بسزایی داده می شود.

ادامه مطلب…

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
previous arrow
next arrow

دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی

معماری ایرانی و شاهکارهایی که با این معماری اتفاق است آنقدر غنی است که با امروزی کردن سبک ایرانی، متناسب با آپارتمانها ما نیز بتواند همان آرامش و زیبایی شناسی منحصر به فرد خودش را ارائه نماید.

در این نوشتار ابتدا به خود سبک معماری ایرانی و مزیت های این سبک می­پردازیم و همزمان با آن تلاش میکنیم با معرفی المانهای این سبک و استفاده و به کارگیری از آنها در آپارتمانهای امروزی خود به راحتی بتوانید حس این سبک را به منازل خود بیاورید.

ادامه مطلب …

معماری و دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی
سبک مراکشی
سبک مراکشی
سبک مراکشی
سبک مراکشی
سبک مراکشی
نمونه ای از سبک مراکشی
نمونه ای از سبک مراکشی
معماری و دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی
سبک مراکشی
سبک مراکشی
سبک مراکشی
سبک مراکشی
سبک مراکشی
نمونه ای از سبک مراکشی
نمونه ای از سبک مراکشی
previous arrow
next arrow

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مراکشی

بحث رنگ در مراکش خیلی بیشتر از اینها اهمیت دارد تا آنجا که شهری به نام شفشان به رنگ آبی می باشد و دلیلی که برای رنگ آمیزی یک شهر به رنگ آبی دارند این است که معتقدند آبی یادآور آسمان و آبی دریا است و بیشتر از آن دلیل مذهبی پشت آن است که قوی تر از دلیل تزئینی آن می باشد به عقیده آنها آبی یادآور قدرت خدا می باشد.

لوسترهای برنجی و پرده های ابریشمی و کوسن های با رنگ های شاد می تواند حس معماری و قرارگیری در فضای مراکشی را تداعی نماید.

ادامه مطلب…

بعد از آشنایی و انتخاب سبک متناسب با منزل خود نگاهی به چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل فعلی خود بیاندازید و در سه گام به شکل زیر لیست هایی را آماده نمایید.

موارد موجود

علاقمندیها و رویاهای خودتان از دکوراسیون داخلی منزل

و دکوراسیون داخلی ممکن یعنی علاقمندیها و رویاها را متناسب با فضای موجود متناسب کنیم به گونه ای که در فضای ما امکان پذیر باشد.

آرامو دیزاین گام به گام طراحی دکوراسیون منزل را در مقاله چگونه خانه ام را طراحی کنم برایتان آماده کرده است که می تواند در این زمینه کمکتان کند.

طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

المان های طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی

المان های تاثیر گذار در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل که می توانید از موجودیهای منزل استفاده کنید یا اینکه متناسب با یزاین جدید آنها را تهیه کنید.

 • اکسسوری
 •  مبلمان
 •  پرده
 • فرش
 • تابلو
 • لوستر
 • نورپردازی

 

اکسسوری  در دکوراسیون داخلی منزل

اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل
شاید اکسسوری در طراحی داخلی از الزامات نباشد اما به عنوان یک مکمل بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل می تواند گرما و صمیمیت فوق العاده ای به فضای شما ببخشد و بدون شک در کیفیت فضایی و معرفی هویت فضایی شما موثر باشد.
اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل

اکسسوری ها در دکوراسیون داخلی منزل به دو دسته:

 • اکسسوری عملکردی که می تواند نقشی کاربردی علاوه بر دکوراتیو بودن خود داشته باشد از آن دسته می توان به پرده، فرش، کوسن ها و . . . اشاره کرد.
اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل
اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل
 • اکسسورهای دکوراتیو و تزئینی که فقط به عنوان یک المان تزئینی می توانند در دکوراسیون داخلی منزلتان حضور داشته باشند.

 

علاوه بر آن اکسسوریهای هنری می توانند ارزش و اصالت  دکوراسیون داخلی منزل شما را بالا برده و کیفیت فضایی شما را ارتقا بدهند.

وجود عناصر هنری می تواند یک موضوع با ارزش برای گفتگوی با مهمان ها  قرارگیرد.

اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل

اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل چه کار می تواند بکند.

 اکسسوری به عنوان هماهنگ کننده دکوراسیون داخلی:

انتخاب یک اکسسوری می تواند به ایجاد ریتم و همچنین ایجاد هارمونی در فضا کمک کند به عنوان مثال اگر رنگ بخشی از دیوار یا عنصری از دکوراسیون داخلی منزلتان به رنگی خاص باشد به راحتی می توانید با انتخاب یک کوسن یا تابلو با همان رنگ، هارمونی بینظیری در فضا ایجاد کنید و از بودن در منزلتان لذت ببرید.

اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل
علاوه بر آن استفاده از گلدان های زیبا و با فرم های خاص هم می تواند جلوه ی بنظیری به دکوراسیون شما ببخشد و هم اینکه با قراردادن گل های طبیعی در این گلدان ها می توانید لطافت فضایی منزلتان را هزاران بار بیشتر نمایید.
اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل
اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل
بنابراین می توان نتیجه گرفت که وجود اکسسوری در دکوراسیون می تواند به عنوان یک تکمیل کننده مناسب دکوراسیون داخلی منزلتان محسوب شود و با انتخاب درست و متناسب با دیزاین منزلتان روح ، زیبایی و لطافت ویژه ای به آن بیفزایند.
اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
مبلمان
02
04
06
07
08
09
12
13
14
16
17
18
19
furniture
mobleman
furniture --
furniture..
furniture-
previous arrow
next arrow

مبلمان

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل از سبک آن تبعیت می کند در سبک کلاسیک از مبلمان های منبت کاری و بزرگ با پارچه های فاخر استفاده می شود.

در سبک مدرن ،مبلمان ساده ال شکل با هندسه مربع و مستطیل کاربرد دارد. در سبک معاصر از مبلمان با طرح های امروزی تر و به صورت منحنی استفاده می شود.

پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی
02
04
08
09
12
14
18
curtain -
curtain--
curtain-
previous arrow
next arrow

پرده

پرده های مناسب سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی منزل معمولا والان های پرکار و پارچه های طرح دار را به همراه دارند.

در سبک مدرن و مینیمال از تورها و حریر های ساده استفاده می شود.

نکته حائز اهمیت در انتخاب پرده به غیر از درنظر گفتن سبک عبور نور و دعوت نور طبیعی به داخل منازل است و پیشنهاد گروه معماری آرامو دیزاین استفاده از پرده هایی است که در کنار زیبایی ، جذابیت بصری و هارمونی با سبک بتواند نور طبیعی را داخل فضا بیاورد.

فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
فرش در دکوراسیون داخلی
02
03
04
05
07
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
carpet
carpet-
previous arrow
next arrow

فرش

یکی از فرش هایی که تقریبا با همه ی سبک ها همخوانی دارد فرش وینتیج است.

فرش وینتیج یا کهنه نما به نوعی از فرش گفته می شود که با روش های خاصی، ظاهری کهنه و قدیمی پیدا می کنندو چون یادآور فرش های سنتی با قدمت بالا و ارزشمند است طرفداران زیادی دارد.

تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو در دکوراسیون داخلی
01
02
03
04
05
06
07
08
10
11
13
14
15
16
18
19
20
21
yellow
tablo
tabloo
previous arrow
next arrow

تابلو

تابلو ها از المان های بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل هستند.

بسیاری از تابلوها به جهت آنکه یک اثر هنری محسوب می شوند علاوه بر ارزش خود، اعتبار فضای شمار را افزایش می دهند.

استفاده از تابلوه های چند تیکه در دکوراسیون داخلی مدرن و استفاده هاز تابلوهای بزرگ و با نقاشی های نفیس همچنین با قاب های چوبی منتبت کاری مناسب دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک هستند.

لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
لوستر در دکوراسیون داخلی
02
03
04
05
07
08
09
10
11
12
13
14
15
19.1
19
21
22
23
24
25
26
30
31
33
34
35
36
37
38
39.1
39
51
18
loostr
loostrr
loosttr
loostr-
previous arrow
next arrow

لوستر

در انتخاب لوستر علاوه بر سبک مناسب به فرم آنها نیز دقت نمایید

بعنوان مثال بهتر است برای چیدمان غذاخوری مستطیل شکل از فرم مستطیلی آن استفاده شود.

برای مبلمان نشیمنی که به صورت گرد چیدمان می شود لوستر دایره ای شکل مناسب است.

نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
نورپردازی
previous arrow
next arrow

نورپردازی

یکی از المانهای مهم و بسیار تاثیر گذار در طراحی و بارسازی دکوراسیون داخلی وجود نور طبیعی در فضا می باشد نور طبیعی به دلیل خاصیت درمانی که دارد همیشه توسط معماران بزرگ دنیا مورد توجه و تاکید قرار گرفته است بطوریکه بازی نور در فضای طبیعی از جمله کارهاییست که در دیزاین های آنها دیده می شود.

به هر دلیلی اگر نور طبیعی به اندازه کافی در فضای داخلی شما وجود ندارد استفاده از نورپردازی مصنوعی می تواند تا حدی جایگزن آن گردد.

در بحث نورپردازی توجه به روشهای نور پردازی مناسب بسیار مهم است که برای این مهم می توانید به مقاله تکنیک های نورپردازی مراجعه فرمایید.

چگونه خانه ام را طراحی کنم
مورپردازی در دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون آشپزخانه به چهار سبک
ایده های خلاقانه برای کتابخانه

کابینت آشپزخانه و تی وی روم

هنگام بازدید، با پروژه نوسازیی روبه رو شدیم که مانند تعداد کثیری از آپارتمان های نوساز امروزی بدون فضای تقسیم و مکث طراحی و اجرا شده بود و تنها مشخصه آشپزخانه که به تفکیک فضا کمک میکرد کاشیهای به اصطلاح بین کابینتی پروژه بود و در واقع بعد از ورود فضایی باز داشتیم که فضای عمومی و خصوصی آن تفکیک…

طراحی داخلی ورودی و آشپزخانه

پروژه فوق در بین بیش از 70 شرکت کننده و 18 طرحی که به مسابقه راه یافته بود توانست مقام دوم را کسب نماید که طراحی آن توسط گروه معماری آرامو دیزاین انجام شد.خواسته کارفرما در طراحی دکوراسیون آشپزخانه فوق، ایجاد فضایی لوکس و لاکچری در آشپزخانه بود.جانمایی آشپزخانه در پلان به گونه ای بود که در سه جهت ..

طراحی داخلی مسکونی

پروژه نوساز مسکونی فوق جهت طراحی کابینت آشپزخانه و تی وی وال به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار گردید.بعد از بازدید از پروژه مانند اکثر پروژه هایی که اخیرا با عنوان سبک مدرن ساخته می شود مواجه شدیم.از در ورودی که داخل شدیم فضایی باز و بدون تفکیک را نظاره گر بودیم که آشپزخانه پروژه بود و اگر کاشی های …

پروژه اقدسیه

دکوراسیون داخلی پروژه مسکونی اقدسیه به سبک نئوکلاسیک طراحی و اجرا شد کارفرمای محترم این پروژه یک خانواده سه نفره بودند که به همراه پدربزرگ زندگی می کردند.از آنجائیکه یک طراحی خوب می بایست به فعالیت های تک تک خانواده جوابگو باشد طی نشست هایی که صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که …

بازسازی و باز طراحی منزل آقای رستمی

بازسازی و طراحی داخلی ویلاهای قدیمی به دلیل احساس نیاز بیش از پیش به داشتن فضایی برای زندگی بهتر و پاسخگویی به نیازهای امروزی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است…

طراحی داخلی ویلا آقای صراحت پور

بازسازی و طراحی داخلی ویلاهای قدیمی به دلیل احساس نیاز بیش از پیش به داشتن فضایی برای زندگی بهتر و پاسخگویی به نیازهای امروزی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است…

نکات مهم در دکوراسیون داخلی

منزل – ورودی

ورودی اولین فضای هر خانه است که میزبان و یا مهمان در بدو ورود به آن می رسد و بدون شک یکی از تاثیر گذارترین فضاهای هر خانه محسوب می شود.

برای زیباتر شدن و لوکس به نظر رسیدن این فضا بهتر است راهکارها زیر را در نظر بگیرید.

جانمایی کمد لباس مهمان منطبق با سبک دیزاین دکوراسیون اخلی منزل می تواند به تمیز بودن و تعریف یک فضای لوکس با در نظر گرفتن آسایش مهمان کمک کند.

استفاده از آینه در این فضا علاوه بر کاربرد آن، خلق فضایی دلباز را ممکن می سازد و به بزرگتر شدن فضای شما کمک می نماید.

استفاده از گل های تازه به دلیل طراوتی که به فضا می بخشد بسیار پیشنهاد می گردد.

در صورتیکه فضای ورودی شما کوچک است حتما از رنگ های روشن و یا رنگ های خنثی و سرد استفاده کنید چون رنگ های سرد تمایل به عقب نشستن دارند و فضایی بزرگتر به لحاظ بصری را خلق می کنند.

تاثیر آینه در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل

نکات مهم در دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه به دلیل وجود کمد و کابینت های زیادی که دارد می تواند با توجه به نوع دیزاین این کابینت ها و طراحی آن یکی از فضاهای لوکس به حساب آید خلاقیت در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه می تواند از آن فضایی چشم گیر بسازد.

و با توجه به اینکه دکوراسیون داخلی منزل می بایست از هارمونی و انسجام کلی برخوردار باشد معمولا از رنگ کابینت ها در سایر فضا ها استفاده می شود بنابران انتخاب درست و طراحی حرفه ای این فضا بسیار مهم است.
دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل

نکات مهم در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

تلاش کنید از حداکثر نور طبیعی استفاده کنید و تا آنجائیکه می توانید نور خورشید را به دکوراسیون داخلی منزلتان الحاق نمایید.

وجود قاب طبیعی پنجره حس پویایی فضای شما را بیشتر می کند و داشتن یک قاب طبیعی، مانند تابلویی زنده رنگ های متفاوت و متناسب هر فصل، فرم های متفاوت و حال و هوایی زنده را در دکوراسیون منزلتان مسر می نمایید.

اما اگر به هر دلیلی وجود پنجره در فضای داخلی منزلتان کم است سعی کنید با آینه های دکوراتیو و جذاب هم دکوراسیون داخلی منزلتان را لوکس کنید و هم از طریق بازتاب نور فضایی دلباز تر خلق نماید.

بازسازی ویلا

نکات مهم در دکوراسیون اتاق خواب

امروزه یکی از دغدغه های مراجعین ما کمبود کمدهای لباس در اتاق خواب می باشد این مشکل با کمی خلاقیت و استفاده از جداره های مختلف اتاق خواب می تواند راهگشا باشد.

از کمدهای دکوراتیو برای ایجاد نظم و زیبایی بصری در  طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی اتاق خوابتان استفاده نمایید.

دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل
نورپردازی مناسب در اتاق خواب  علاوه بر زیبایی می تواند خلق فضایی رمانتیک و رویایی را خلق نماید حتما از هر سه نوع نورپردازی، نورپردازی محیطی برای روشن نمودن کلی فضا، نورپردازی موضعی جهت روشن نمودن بخش های پرکاربردتر اتاق خواب و نورپردازی دکوراتیو برای تاکید و زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب استفاده نمایید.
در این مقاله طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن و نئوکلاسیک را برای فضاهای مسکونی بررسی می کنیم.

از آنجایی که منازل مسکونی کوچک امکان تفکیک فضایی مناسب و تعریف شده و دکوراسیون داخلی متناسب با فعالیت های آن فضا را برای شما فراهم نمی کند، بنابراین طراحی و دکوراسیون داخلی به شکل تخصصی می تواند گزینه ی مناسبی برای ایجاد محیطی زیبا و دلنشین باشد. امروزه گرایش کارفرمایان برای طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منازل به سمت یکی از سبک های مدرن و کلاسیک یا نئوکلاسیک است.

در این مقاله علاوه بر بیان روش هایی برای رفع نقاط ضعف مکان های کوچک، دو نمونه اجرایی از حالت فوق را به دو سبک مدرن و نئوکلاسیک بررسی می کنیم.

بازسازی و دکوراسیون داخلی پروژه کرج به سبک نئو کلاسیک

پلان پروژه فوق دارای هندسه مستطیل شکلی بود که عرض آن نسبت به ابعاد طول فضا کم بود در این فضا به دلیل عدم امکان تفکیک پذیرایی و تی وی روم تلاش کردیم تلفیق مناسبی از هر دو فضا را طراحی کنیم.

طراحی دکوراسیون یک اتاق نشیمن بستگی به میزان فضای موجود و اندازه یک خانه دارد . در صورتی که یک فضای جداگانه برای میهمانانمان را دارا هستیم میتوانیم فضایی خصوصی و صمیمی را برای خود ایجاد کنیم؛ مثلا میتوانیم از عکسهای خانوادگی خود برای تزئین اتاق نشیمن مان استفاده کنیم یا از مبلمانی راحت تر برای استراحت استفاده نماییم . ولی اگر یک سالن کوچک در اختیار داریم و امکان طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن به شکل خصوصی ممکن نیست می بایست به فضای موجود جنبه رسمی نیز بدهیم.

نقاط ضعف

 •  نور کم فضا به دلیل انتخاب رنگ های تیره
 •  آشفتگی بصری به دلیل عدم اختصاص فضای مجزا برای هر المان
 • نصب تابلو در ارتفاع بالاتر از حد استاندارد
 •  نصب تلویزیون در ارتفاع نامناسب
 • سیم های آویزان که جلوه ی نامناسبی برای فضا ایجاد می کند.
 • عرض کم فضا
 •  جانمایی میز نهارخوری در مسافتی دور از آشپزخانه و پشت مبلمان مهمان
   

پیشنهاد گروه معماری آرامو دیزاین

پروژه فوق به دلیل کوچک بودن فضای پذیرایی دکوراسیون داخلی می بایست به نحوی طراحی شود که علاوه بر راحت  بودن فضا  بتواند جنبه ی رسمی برای پذیرایی مهمان را داشته باشد.

همانگونه که اشاره شد اتاق نشیمن مکانی برای پذیرایی از مهمانان نیز هست، بنابراین بهترین کار این است که حتی الامکان از رنگ های جیغ دوری کنیم چرا که ممکن است بعضی از مهمانان خود را آزرده کنیم و به جای آن از رنگ های اولیه همچون سفید، کرم، خاکستری، قهوه ای و بژ استفاده کرده­ایم. این نمونه رنگ ها انتخاب بسیار مناسبی می باشند چرا که با تمامی فضاها می توانند هماهنگ شوند.

طراحی فضای موجود با توجه به خواست، زمان و بودجه کارفرما

همچنین در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی می توان از دیوار پوش های آینه ای در فضاهای مختلف استفاده نمود. از آینه کاری میتوان در طراحی فضاهای مختلف از یک ساختمان از جمله ، نشیمن، پذیرایی، راه پله های داخلی، ورودی خانه،  بالای شومینه ها و … استفاده کرد.کوچک بودن و کم عرض بودن فضای پذیرایی در این پروژه دلیلی بود برای استفاده از آینه که هم  به بزرگنمایی بصری و عمق دادن به فضای نشیمن کمک کرده باشیم و هم اینکه بتوانیم فضایی جذاب و لوکس برای کارفرما ایجاد کنیم.

جهت مشاوره، طراحی و اجرای بازسازی و دکوراسیون منزل خود می توانید با شماره 09921014341 ، 02122094380 تماس حاصل فرمایید.

انتخاب ما در این پروژه آینه های پازلی بود به دلیل اینکه علاوه بر کمک به بزرگنمایی فضای نشیمن قصد بر این داشتیم که به زیبا سازی و تزئین فضا نیز توجه کرده باشیم زیرا فضای کوچک نشیمنی که در اختیار داشتیم امکان نصب تابلو های لوکس و کلاسیک  را فراهم نمیکرد و ما از آینه ها برای این امر بعنوان جایگزین استفاده کردیم. آینه ها علاوه بر بزرگتر جلوه دادن و عمق دادن به فضا ،با کم ترین هزینه، آرامش و بهبود حالات روحی افراد ساکن در فضا را میسر می کنند.و در آخراستفاده از گل و گیاه آپارتمانی هم نه تنها به زیبایی طراحی اتاق نشیمن کمک میکند بلکه باعث پخش انرژی مثبت در محیط می شود. ما در این پروژه از گیاهانی همچون برگ انجیری و فیکوس استفاده نمودیم که جزو گیاهان مناسب آپارتمانی می باشند .

طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی واحد مسکونی به سبک مدرن

کارفرما: جناب آقای احمد زاده

متراژ: 90 متر مربع

طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل فوق زمانی به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار شد که به لحاظ معماری داخلی وضعیت نامناسبی داشت و کارفرمای پروژه تنها را ه ممکن را تعویض واحد مسکونی و خرید ملک جدید می دانست در این میان گروه معماری آرامو دیزاین مجری و طراح حرفه ای دکوراسیون داخلی طی مشاوه اولیه و با تکیه بر توان علمی و زیبایی شناسی خود تغییر و بهبود فضا را امکان پذیر دانست و به دنبال آن با انجام تحلیل و بررسی نیاز کارفرما توانست فضایی مطلوب با هدف ارتقا کیفیت زندگی ارائه و اجرا کند که استقبال مالک را بهمراه داشت.

در واقع در این پروژه توانستیم به حس تعلق، حس مکان و خاطرات شیرین سال های اولیه زندگی احترام بگذاریم.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی پروژه فوق به سبک تلفیقی صورت گرفت و در طراحی نشیمن خانه که فضای بسیار مهم جهت دور هم نشینی و گفتگوهای خانوادگی و افزایش حس صمیمیت محسوب می شود از رنگ روشن و لکه های نارنجی و زرد که به گرمای هر چه بیشتر فضا کمک می کند استفاده شد و و با تعبیه کتابخانه ای دکوراتیو علاوه بر زیبایی، فعالیت مطالعه را سامان بخشید و با پیشنهاد مبلمان راحتی فضایی دلنشین برای اعضای خانواده ایجاد نمود.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی پروژه فوق به سبک تلفیقی صورت گرفت و در طراحی نشیمن خانه که فضای بسیار مهم جهت دور هم نشینی و گفتگوهای خانوادگی و افزایش حس صمیمیت محسوب می شود از رنگ روشن و لکه های نارنجی و زرد که به گرمای هر چه بیشتر فضا کمک می کند استفاده شد و و با تعبیه کتابخانه ای دکوراتیو علاوه بر زیبایی، فعالیت مطالعه را سامان بخشید و با پیشنهاد مبلمان راحتی فضایی دلنشین برای اعضای خانواده ایجاد نمود.

طراحی کابینت آشپزخانه

در طراحی کابینت آشپزخانه با مد نظر قراردادن تمام جزئیات، دسترسی به این فضا را ساده تر و با طراحی و اجرای قاب سفید کابینت ام دی اف بر جداره آن، فضایی مطلوب به لحاظ زیبایی شناسی و عملکردی فراهم نمودیم و با کنتراست رنگی و استفاده از رنگ قهوه ای و بافت چوب زیبایی آن را دو چندان کرد.

جهت طراحی سقف، قاب ساده نور مخفی و هالوژن به همراه لوستر مدرن و مناسب فضا در مرکز فضای نشیمن نورپردازی مناسب را بهمراه داشت.

 

سخن پایانی

گروه معماری آرامو دیزاین با بازتاب طراحی خواسته های کارفرما بر منزل مسکونی موجود توانست فضای مطلوبی با کیفیت زیبایی شناسی ، عملکردی وبهبود روانشناسی فضا ایجاد نماید که با رضایت کامل کارفرما همراه بود. گروه معماری آرامو دیزاین به شما کمک می کند تا منزل مسکونی کوچک خود را به بهترین شکل دیزاین کنید

طراحی داخلی ورودی و آشپزخانه

پروژه فوق در بین بیش از 70 شرکت کننده و 18 طرحی که به مسابقه راه یافته بود توانست مقام دوم را کسب نماید که طراحی آن توسط گروه معماری آرامو دیزاین انجام شد.خواسته کارفرما در طراحی دکوراسیون آشپزخانه فوق، ایجاد فضایی لوکس و لاکچری در آشپزخانه بود.جانمایی آشپزخانه در پلان به گونه ای بود که در سه جهت ...

پروژه اقدسیه

دکوراسیون داخلی پروژه مسکونی اقدسیه به سبک نئوکلاسیک طراحی و اجرا شد کارفرمای محترم این پروژه یک خانواده سه نفره بودند که به همراه پدربزرگ زندگی می کردند.از آنجائیکه یک طراحی خوب می بایست به فعالیت های تک تک خانواده جوابگو باشد طی نشست هایی که صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که …

.

کابینت آشپزخانه و تی وی روم

هنگام بازدید، با پروژه نوسازیی روبه رو شدیم که مانند تعداد کثیری از آپارتمان های نوساز امروزی بدون فضای تقسیم و مکث طراحی و اجرا شده بود و تنها مشخصه آشپزخانه که به تفکیک فضا کمک میکرد کاشیهای به اصطلاح بین کابینتی پروژه بود و در واقع بعد از ورود فضایی باز داشتیم که فضای عمومی و خصوصی آن تفکیک…

طراحی داخلی مسکونی

پروژه نوساز مسکونی فوق جهت طراحی کابینت آشپزخانه و تی وی وال به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار گردید.بعد از بازدید از پروژه مانند اکثر پروژه هایی که اخیرا با عنوان سبک مدرن ساخته می شود مواجه شدیم.از در ورودی که داخل شدیم فضایی باز و بدون تفکیک را نظاره گر بودیم که آشپزخانه پروژه بود و اگر کاشی های …

.

امتیاز ما
Call Now Buttonتماس با ما