دکوراسیون اداری

طراحی و اجرا در گروه معماری آرامو دیزاین به صورت تخصصی و متناسب با نیاز کارفرما و برای هر کارفرما به شکلی منحصر به فرد صورت می گیرد.

نگرش های متفاوت سازمانی، نیازها و فضاهای گوناگون اداری از جمله مواردی هستند که کانسپت طرح را شکل داده و منجر به خلق فضایی می گردد که کارفرما به دنبال آن است.

با توجه به تجربیات و تخصص ما در گروه معماری آرامو دیزاین برای دستیابی به بهترین فضا و تجربه ی بودن در محیطی اصیل و مطلوب موارد زیر پیشنهاد می گردد:

1. در زمان طراحی علایق، نیازها و چالش های خود را به صورت کامل به زبان خودتان لیست نمایید.

2. طرح مسئله نمایید و از طراح و مجری بخواهید تا راهکارهای متفاوت حل مسئله شما را عنوان کند.

3. در جلسات اولیه نشست با طراح و مجری از علایق، خواست ها، نیازها و حتی ارزش ها و خط فکری خودتان صحبت نمایید چون شناخت و آگاهی هر چه بیشتر طراح از علایق و نیازهای شما، دستیابی راحتتر به فضایی مطلوب، جذاب، لوکس و رویایی در ذهن شما را میسر می نماید.

4. از خط فکری طراح خود مطلع شوید تا مطمین شوید که انتخاب شما متناسب با روحیات و نگرش شما صورت گرفته است.

در این صورت می توانید بودن در فضایی را تجربه نمایید که برایتان لذتبخش می باشد.

تاثیرات طراحی اداری

طراحی اداری و محیط کار تاثیر مستقیمی با افزایش یا کاهش عملکرد سازمانی دارد و اگر طراحی داخلی محیط کار به درستی انجام شود سبب رضایت کارکنان،افزایش راندمان و بازدهی آنها، حس مالکیت و تعلق، مشارکت و کار تیمی کارکنان می شود که در نهایت رضایت شغلی را میسر می سازد.

علاوه بر موارد کیفی فوق دکوراسیون اداری و بهینه سازی دفتر کار منجر به نظم و ساماندهی محیط می شود و می توان از حداقل فضا بیشترین استفاده را برد. دسترسی سهل و آسان به آرشیو و فایل های مورد نیازتوسط کارکنان، سیرکولاسیون و دسترسی مناسب به بخش های مختلف محل کار و به کارگیری المانهایی زیبایی شناسی، محیطی مطلوب و بهینه برای کار ایجاد خواهد کرد.

افراد شاغل زمان زیادی را در محل کار خود سپری می کنند. بنابراین با طراحی مناسب و هوشمندانه­ی فضای اداری و به پیرو آن تامین فضایی با عملکرد راحت(آسایش) رضایتمندی کارکنان را افزایش و تولید(دستاورد) مناسب را ممکن ساخت.

با در نظر گرفتن نکاتی مثل ارتباط درون و بیرون، استفاده از عناصر طبیعی، هارمونی طرح و رنگ، تنوع فضایی و بهره گیری مناسب مبلمان، می توان کیفیت فضای اداری را بالا برد و دستیابی به اهداف را ممکن نمود.

بازسازی و طراحی داخلی محیط اداری بعد از تعیین فعالیت ها و نوع فعالیت با ترسیم پلان آغاز میگردد که متناسب با زمینه کاری شرکت می تواند پلان باز(open office ) یا بسته (سلولی ) باشد و هر کدام از این پلان ها نقاط ضعف یا قوت خود را دارند

چگونه کیفیت دفتر کار را ارتقا دهیم.

با در نظر گرفتن نکاتی مثل ارتباط درون و بیرون که توسط پنجره و جداره های شفاف میسر است، استفاده از عناصر طبیعی مثل گل و گیاه و لحاظ فضای سبز و یا استفاده از آبنما و شنیدن صدای آب ، هارمونی طرح و رنگ که در این راستا می توانید از رنگ سازمانی خود برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید و طراحی برگرفته از رسالت سازمان شما باشد ، تنوع فضایی و بهره گیری مناسب مبلمان در این خصوص طراحی ارگونومی که عبارت است ازتطابق محیط کار ( ارگونومی کار با کامپیوتر، ارگونومی صندلی ) و سایر وسایل مورد استفاده در این محیط با نیاز و فیزیک انسان با هدف سلامت کارکنان می تواند راهگشا باشد می توان کیفیت فضای اداری را بالا برد و دستیابی به اهداف متعالی شرکت را ممکن نمود.

 

مراحل بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی اداری

بازسازی و طراحی داخلی محیط اداری بعد از تعیین فعالیت ها و نوع کار با ترسیم پلان آغاز میگردد که با مراجعه کارشناسان حرفه ای و بازدید دفتر کار توسط آنها و صحبت با کارفرمای پروژه صورت میگیرد که متناسب با زمینه کاری شرکت می تواند پلان باز(open office) یا بسته (سلولی ) باشد و هر کدام از این پلان ها نقاط ضعف یا قوت خود را دارند که با توجه به هدف و فعالیت های شرکت هر کدام از اینها می تواند پیشنهاد گردد که پاسخگوی مناسب محیط کار باشد.

در ادامه با بررسی ویژگیهای هر پلان می توان تصمیم گیری در انتخاب آن را علمی تر و حرفه ای تر کرد.

جهت مشاوره با کارشناسان گروه معماری آرامو دیزاین می توانید از طریق شماره های 09921014341 – 02122368678 تماس حاصل فرمایید.

پلان اداری

ویژگیهای پلان باز دفاتر کار

• مشارکت و کار گروهی به دلیل عدم تفکیک بالاست
• دسترسی افراد به اطلاعات یکدیگر راحت صورت میگیرد
• احساس استرس به دلیل فقدان حریم شخصی
• تغییر قلمرو و استفاده از میز کار متفاوت به دلیل فقدان فضای فیزیکی ثابت
• سر و صدای بالا
• تمرکز حواس پایین

ویژگی پلان بسته برای دفاتر سلولی

• کنترل شخصی روی فضای کار
• حواس پرتی کمتر
• استرس کمتر و ارائه کار فردی بهتر
• تصمیم گیری و در نهایت رضایتمندی بیشتر از محیط کار
• عدم مشارکت فرد با دیگر کارکنان

با توجه به ویژگیهای فوق بعنوان مثال اگر فعالیت های مورد نظر سازمانی نیاز به سکوت و آرامش داشته باشد معمولا از نوع پلان بسته استفاده می شود این نوع از پلان ها در گذشته مرسوم تر بودند در غیر اینصورت اگر دفتر کاری نیاز به کار تیمی و گروهی داشته باشد از پلان باز استفاده می کند.

اما امروزه برای تعدیل نقاط ضعف فوق و ارتقای محیط کاری بیشتر تلاش میکنند از طراحی منعطف برای پلان های اداری استفاده کنند تا بتوانند هم کار گروهی و تیمی را پاسخ داده باشند و هم اینکه افراد حریم شخصی خود را حفظ نمایند.

به این دفاتر منعطف دفاتر خلاق نیز می گویند زیرا علاوه بر شرایط کاری بهتر و رضایت بیشتر کارکنان تمهیداتی را در نظر میگیرند که آسایش، استراحت و سرگرمی کارکنان را نیز بهمراه دارند. این انقلاب توسط شرکت گوگل آغاز شد که فضاهایی برای نشستن و امکانات سرگرمی و بازی را برای کارکنانش ایجاد کرد.

جهت مشاوره، طراحی، نظارت و اجرا می توانید از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.تلفن های تماس:09921014341 – 02122368678

طراحی

بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی اداری

بررسی عوامل تاثیرگذار در طراحی

پژوهش های “دانکو و چونگ” پنج پارامتر محیطی که خلاقیت افراد را بیشتر می کند، جزئیات بصری، استفاده از منظر طبیعی، استفاده از مواد طبیعی، استفاده­ی کمتر از رنگ های سرد، استفاده­ی کمتر از مواد و مصالح ساختگی معرفی کرد.

برخی از عناصری که به خلاقیت افراد در محیط اداری کمک میکند و می توان آنها را درفرایند بازسازی و بازطراحی در چیدمان فضای اداری به کار برد:

گل و گیاه: گل و گیاه طبیعی با اشکال مختلف فلاور باکس، دیوار سبزو . . . در خلاقیت فضای اداری تاثیر گذار هستند.

• پنجره ی رو به طبیعت، که دید بصری به دیدن درختان و عناصر طبیعی را ممکن می سازد.
• میزان نورطبیعی و مصنوعی
• صدای مثبت و موسیقی مناسب و صدای طبیعت
• رنگ های آرامشبخش و رنگ های الهام بخش که محرک هستند
• استفاده از کارهای هنری و خلاقانه در گوشه و کنار فضای اداری
• آکواریوم و پله گرد که حس بصری را تحریک می کند
• مبلمان و نوع میز و صندلی در فضای اداری

موارد فوق برایجاد خلاقیت در دفاتر اداری با پلان منعطف تاثیر بسزایی دارند البته این موارد در هر فضای دیگری اثر خلاقیت را افزایش می دهد.

بعد از تعیین نوع پلان، سیرکولاسیون و سازماندهی فضایی بسیار مهم است و با تفکیک فضای مدیریتی از کارمندان و خدماتی با دسترسی مناسب، خلق فضاهای بهینه و مناسب برای انجام امور اداری میسر می گردد.

بازسازی و بازطراحی اداری

جانمایی فضای منشی

معمولا با ورود به اکثر دفاتر اداری اولین فرد و فضایی که دیده می شود کانتر و فضای منشی است که جانمایی آن متناسب با فعالیت های هر دفتر اداری می تواند متفاوت باشد اما در حالت کلی از آنجایی که منشی در ارتباط با واحد مدیریت، فضای کارکنان و همچنین در دید مستقیم بازدیدکنندگان به شرکت می باشد و باید طراحی و جانمایی آن به گونه ای باشد که دسترسی مناسب با هر جز فراهم شود. در واقع منشی قلب هر دفتر اداری و نقطه ارتباطی بخش های مختلف شرکت با هم می باشد بنابراین به لحاظ موقعیتی فضایی می باید برای این پوزیشن انتخاب گردد که دسترسی آسان به همه ی بخش ها را میسر نماید.

از آنجایی که کانتر منشی و طراحی فضای پذیریش به دلیل دید اولیه ای که ایجاد می کند و معرف کلیت شرکت و به عبارتی ویترین آن محسوب می شود بسیار تاثیر گذار است و بنابراین می باید در طراحی آن باید تلاش شود تا زیبایی بصری نظم و ساماندهی توسط از توسط کمد هایی با فرم مناسب برای بایگانی و نشیمنی برای انتظار های کوتاه استفاده گردد. حتی الامکان در چیدمان فضای انتظار کاتالوگ یا استند های محصولات شرکت جانمایی شود که به نحو احسنت فعالیت های شرکت را بازتاب دهد.

استفاده مناسب از المانهای طبیعی، به کارگیری مانیتور جهت نمایش فعالیت های شرکت و مجلات مرتبط می تواند زمان انتظار را کوتاه و اثر بخشی مناسبی داشته باشد.

به کارگیری لوگوی سازمانی در این فضا پیشنهاد میگردد که به صورت تاکیدی نورپردازی گردد به زیبایی بصری فضای انتظار نیز کمک کند.

با طراحی و دکوراسیون داخلی اداری، از فضاهای خود به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید و راندمان کاری شرکت را افزایش دهید. تلفن تماس: 09921014341 – 02122368678

بازسازی و بازطراحی اداری

اتاق مدیریت

اتاق مدیر مکانی است که شخص مدیر در آن به اهداف کلی و استراتژی های شرکت می­پردازد و جلسات کاری خود را در آن برگزار می کند. بنابراین علاوه بر میز کار و نیم ست اداری متناسب با آن حتی الامکان از چیدمان میز کنفرانس نیز استفاده کنید تا فضایی مطلوب برای این مهم تعبیه شده باشد.

اگر اتاق مدیریت مساحت زیادی ندارد و نمی تواند به صورت مجزا از میز جلسات استفاده کرد می توانید با انتخاب میز مدیریت مناسب و متصل نمودن آن به میزی تحت عنوان میز جلسات این فقدان را جبران کرد و در صورت وجود فضای مناسب از هر دو مبلمان استفاده نمود.

در صورتیکه اتاق مدیریت و اتاق جلسات دو اتاق مجزا می باشد طراحی این فضا ها باید به گونه ای صورت گیرد که مدیر شرکت حتی الامکان بتواند از ورودی مستقیم به اتاق جلسات استفاده نماید و نیازی نباشد برای ورود به اتاق جلسات فضای دیگری را طی نماید.

بنابراین مدیریت مجموعه بهتر است در ارتباط مستقیم با منشی و مسئول دفتر و اتاق جلسات باشد یعنی به این دو فضا توسط درب و بازشو دسترسی داشته باشد.

اتاق مدیریت می باید ساکت و در آرامش باشد و از صداهای مزاحم به دور باشد تا مدیر در سکوت و آرامش به استراتژی های مهم شرکت و اهداف کلان آن بپردازد. بنابراین می باید تمهیدات لازم و عایق های صوتی مناسب در جداره ها و درب ورودی و هر بخش که لازم است را به کار بست تا این مهم انجام شود.

پیشنهاد می­گردد در دکوراسیون و طراحی دیوارها از متریالی استفاده شود که عایق مناسب صوت باشد و با ایجاد فضایی آرام بتوان به اهداف کلان شرکت رسیدگی نمود.

دربهای لمسه کاری شده می تواند گزینه­ ی مناسبی برای عایق صوت باشد.

طراحی کتابخانه ای متناسب با فضا برای این اتاق مناسب است و همزمان می تواند آرشیو و بایگانی ویژه اتاق مدیریت را تامین نماید.

فضای کارکنان

برای طراحی این فضا به کارگیری پارتیشن های اداری یا کمدهای چند منظوره که هم فضایی برای آرشیو باشد و هم بتواند حریم نسبی فضای شخصی کارکنان را تامین نماید مناسب است.که در صورت کوچک بودن فضا می توانید از جانمایی کمد ها بر دیوار استفاده کنید در غیر اینصورت با طراحی کمدهایی مابین میزها می تواند دسترسی راحت و تکیک فضایی مناسب را به همراه داشته باشد.

استفاده از میز کنفرانس برای انجام کارهای گروهی کارکنان در این فضا می تواند به ارتقا کیفی فضا کمک نماید.بسیاری از شرکت ها برای فعالیت هایی نیاز به کار گروهی و همفکری دارند که در صورت دارا بودن مساحت مناسب محیط کار می توانید از این بخش نیز استفاده کرد.

تعبیه میز غذاخوری و فضایی برای نشستن به ویژه جهت صحبت و مذاکره های کوتاه با مرجوعین، رضایت آنها را بهمراه خواهد داشت.

استفاده از فضای سبز در تمامی بخش های محیط اداری بسیار مناسب و تاثیر گذار است.در بخش کارکنان می توان با طراحی کمدهای بایگانی فضایی را برای استفاده از فضای سبز استفاده نمود و در صورت کوچک بودن فضا دیوار های سبز که امروزه بسیار متداول است می تواند گزینه مناسبی باشد.

نورپردازی دفتر کار

نورپردازی محیط اداری بسیار مهم است و باید به گونه ای باشد که بدون خیرگی و سایه اندازیهای نامناسب بتواند روشنایی مناسب سطح کار که همان میز کار و میز کنفرانس است را فراهم نماید.

بهترین نورپردازی برای دفاتر اداری نورپردازی سطح کار است یعنی پرسنل هنگام کار نور مناسب برای دید میز کار خود و انجام فعالیت مربوطه را داشته باشد.

نورپردازی عمومی برای کل فضا و تامین روشنایی مطلوب فضای اداری توصیه میگردد.

نورپردازی تاکیدی در فضای اداری برای تاکید لوگوی سازمانی مناسب است

برای تامین نورو روشنایی سطح کار از نورپردازی موضعی استفاده می شود.

دکوراسیون اداری

رنگ در دکوراسیون اداری

برای انتخاب رنگ مناسب فضا علاوه بر شناخت فعالیت، رنگ سازمانی هر اداره نیز مهم است که می توان از آن برای طراحی دیوارها و کمد ها استفاده کرد.

رنگ سازمانی مهمترین معیار در رنگ کلیت هر سازمانی می باشد که با توجه به این رنگ از تکنیک های مختلف رنگبندی استفاده و محیط اداری خود را دیزاین می کنید.

در تکنیک رنگبندی تک رنگ ( مونوکروم) تنها از یک رنگ ( فام) استفاده می شود و تنها با تغییراتی مثل تیرگی و روشنی می توان به محیط کنتراست داد.

در تکنیک رنگبندی مشابه از چند رنگ اطراف رنگ اصلی ( رنگ سازمانی ) در چرخه رنگ برای دیزاین محیط کار استفاده می شود.

در تکنیک رنگبندی خنثی از رنگ سازمانی و متضاد آن برای طراحی دکوراسیون اداری استفاده می شود رنگ های متضاد یا مکمل در چرخه رنگ مقابل هم قرار میگیرند.

بسیاری از سازمانها در دنیا از رنگ خنثی برای دیزاین محیط کار استفاده می کنند و برای تاکید روی رنگ سازمانی به صورت لکه های تاکیدی از رنگ سازمانی استفاده می کنند.

از معیار های مهم دیگر در انتخاب رنگ در محیط کار سبک دکوراسیون می باشد که در سبک مدرن از رنگ های خنثی سبک کلاسیک تکنیک مشابه معمولا رایج تر است.

برای ارتقاء کیفیت فضای کاری خود همین الان اقدام کنید تلفن های تماس :09921014341 – 02122368678

 

نکات مهمی که قبل از طراحی دکوراسیون اداری لازم است به آن توجه نمایید.

1. هدف خود از دکوراسیون اداری را مشخص کنید بعنوان مثال می خواهید با دکوراسیون اداری به فضایی بهینه برسید یا اینکه به لحاظ فضایی مشکلی ندارید و فقط جذابیت بصری آن برایتان مهم است که هر کدام از این اهداف طراحی متناسب با خود را می طلبد در طراحی با هدف بهینه سازی فضا می بایست از فضاهای پرت و همچنین از جداره ها در طراحی نهایت استفاده را داشته باشید. در طراحی با هدف جذابیت بصری، رعایت هارمونی و اصول طراحی بسیار مهم می باشد تا فضای دیزاین شده آشفتگی بصری نداشته باشد.

2. حدود هزینه و زمان را در طراحی مشخص نمایید و در هنگام صحبت با طراح و مجری دکوراسیون اداری عنوان کنید چون با مشخص بودن هزینه مطلوب ترین طراحی، متناسب با بودجه و زمان شما صورت خواهد گرفت.

3. در طراحی اداری حتی الامکان از رنگ های سازمانی خود استفاده کنید.

4. اصول دکوراسیون اداری خلاق در بهبود و ارتقاء کیفیت فضای اداری بسیار تاثیر گذار است.

5. از تنوع بیش از حد متریال که به هزینه زیاد و آشفتگی بصری منجر می شود اجتناب کنید.

6. از طراحانی استفاده کنید که به اصول معماری در دکوراسیون اداری مسلط باشند و بتوانند با راهکارهای خلاقانه فضایی بهینه و جذاب برایتان خلق کنند.

7. دفترکار و فضای اداری بیش از 1/3 زمان شما را به خود اختصاص می دهد بنابراین همواره تلاش کنید با طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فضایی مطلوب و خلاقانه برای خود و کارمندانتان ایجاد کنید.

 

نمونه کارهای اجرایی گروه معماری آرامو دیزاین

  

 ویدئوی روند اجرای پروژه دیدگاه سوم

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید 

 

  

 ویدئوی روند اجرای پروژه ایساتیس

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

  

 ویدئوی روند اجرای پروژه شرکت نفت جی ارس

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

 

با بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری تجربه ای تازه و لذت بخش از زندگی داشته باشید.

تلفن های تماس :09921014341-02122368678

  

 

نمونه کارهای روز دنیا در دکوراسیون اداری

 

امروزه در طراحی دکوراسیون اداری روز دنیا استفاده از رنگ های خنثی بسیار رایج است و به کارگیری فضای سبز، فلاور باکس، گرین وال های طبیعی که به تهویه  و بهبود حال و هوای محیط کمک کند پررنگ شده است.

از سبک های رایج دنیا، می توان به سبک مینیمال، مدرن و سبک صنعتی اشاره کرد که تعریف فضایی به سمت بهینه شدن فضا و صمیمی بودن آن نزدیک شده است.

طراحی فضای استراحت برای کارمندان از دیگر مولفه هایی است که بسیار حائز اهمیت است.

در زیر نمونه هایی از طراحی های اداری را نشان می دهیم.

برخی از پروژه های آرامو دیزاین

بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری
4.9 (98.33%) 552 votes
اگر از این مقاله لذت بردید به اشتراک بگذارید
تماس با ما