دکوراسیون اداری

برای اینکه بخواهیم یک فضا را بزرگتر جلوه دهیم بهتر است تا جای ممکن دیوارهای ممکن را حذف کرد یکی از دلایل وجود


راهکاری های طراحی و خلاقانه برای بزرگتر نشان دادن فضاهای اداری

  • بزرگ کردن فضا با حذف دیوارهای صلب

برای اینکه بخواهیم یک فضا را بزرگتر جلوه دهیم بهتر است تا جای ممکن دیوارهای ممکن را حذف کرد یکی از دلایل وجود دیوار های قدیمی تفکیک فضاها و تقسیم موقعیت های متفاوت بود که این موضوع را می توان با روش های زیاد دیگری پاسخو بود .

از جمله روش های مناسب برای تکفیک فضایی می توان به طراحی دکوراسیون اداری با رنگ ، اختلاف سطح در کف، طراحی دکوراسیون در سقف و یا پارتیشن های شیشه ای که نور را از خود عبور می دهند اشاره کرد.

تفکیک فضا در دکوراسیون اداری با کمک رنگ

تصویر فوق مربوط به پروژه ی برج ملت است که توسط گروه معماری آرامو دیزاین طراحی و اجرا شد در این پروژه نیاز به فضایی مجزا برای نشستن و انتظار مرجوعین داشتیم فضایی که تعریف مجزایی داشته باشد و حریم و ابعاد کاملی را نشان دهد.

در این راستا تیم طراحی آرامو دیزاین استفاده از رنگ را برای این تفکیک فضایی پیشنهاد داد که فضایی تعریف شده بدون دیوار جدا کننده در دکوراسیون اداری داشته باشیم.

تفکیک فضا در دکوراسیون اداری با کمک طراحی در سقف

تصویر فوق مربوط به پروژه دکوراسیون داخلی اداری میرداماد است که توسط تیم آرامو دیزاین طراحی و اجرا شد در این فضا امکان تفکیک فضایی با دیوار جدا کننده یا رنگ میسر نبود چون فضای کوچک بود و استفاده از رنگ جهت تفکیک می توانست به کوچکتر شدن بیشتر فضا بیانجامد.

این پروژه حدود 126 متر مربع بود و تعداد پرسنلی که می بایست در این فضا مستقر می شدند به حدی بود که فقط با بهینه سازی و راهکارهای خلاقانه می توانستیم سرانه لازم هر نفر را لحاظ کنیم به همین دلیل تنها راه ممکن استفاده از طراحی در سقف بود که شکست های موجود در سقف تقسیم بندی فضایی را در دکوراسیون اداری این فضا میسر ساخت.

تفکیک دکوراسیون اداری با کمک پارتیشن های شفاف و شیشه ای

تصویر فوق مربوط به پروژه ی کوه نور می باشد این پروژه توسط تیم معماری آرامو دیزاین طراحی و اجرا شد. کوچک بودن متراژ این پروژه از اصلی ترین چالش های فضایی این پروژه بود در این پروژه جدا از تکنیک های طراحی برای بزرگتر شدن فضا از راهکارهای خلاقانه نیز استفاده شد.

وجود فضایی نیمه بسته در این پروژه باعث شد که تنها راهکار طراحی در دکوراسیون داخلی این پروژه استفاده از پارتیشن های شیشه ای به جای دیوارهای جداکننده برای تفکیک فضایی باشد در این راهکار دیوارهای شفاف امکان عبور نور در کل فضا را فراهم می کنند و وجود نور در فضا باعث دلباز شدن و بزرگتر دیده شدن فضا در دکوراسیون اداری می شود.

یکی از راهکارهای خلاقانه در دکوراسیون اداری این پروژه استفاده از دیوار تی وی متحرک بود فضای کم این پروژه ما را بر آن داشت که دیوار تلویزیون پروژه را به گونه ای طراحی و اجرا کنیم که با حرکت به سمت طرفین بتوان از فضای پشت آن استفاده کرد.

ایجاد یک فضای مخفی برای بایگانی مدارک کارفرما یکی از اتفاقات جذاب این پروژه بود که توانست با یک طراحی حرفه ای ایجاد شود.

  • بزرگتر شدن فضا به واسطه استفاده از عنصر آینه در دکوراسون اداری

تصویر فوق مربوط به پروژه برج ملت است که طراحی و اجرای این پروژه نوسط تیم معماری آرامو دیزاین انجام شد این اتاق که اتاق مدیریت پروژه بود هندسه مناسبی نداشت و در واقع یک اتاق مستطیلی با طول زیاد داشتیم استفاده از آینه در این اتاق باعث شد عمق بیشتری به لحاظ بصری داشته باشیم و با استفاده از عنصر آینه عرض اتاق را بزرگتر نشان دهیم.

  • بزرگتر شدن فضا به واسطه ی استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون اداری

استفاده از رنگ یک ابزار بسیار قوی در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود و استفاده درست از رنگ می تواند به یزرگتر شده فضا کمک کند

در ادامه به بررسی 3 تکنیک می پردازیم که آگاهی از آنها می تواند به بزرگتر کردن فضای اداری شما کمک نماید.

  1. استفاده از رنگ های سرد

از ویژگی رنگ های سرد تمایل آنها به عقب نشستن است یعنی اگر روی دیواری استفاده شوند آن دیوار را عقب تر نشان می دهند و در واقع فضا را بزرگتر جلوه می دهند بنابراین تلاش کنید از رنگ های سرد برای دکوراسیون اداری شرکتتان استفاده کنید.

رنگ های سرد شامل رنگ های آبی، سبز، ارغوانی و مشتقات آنها هستند.

  1. استفاده از تکنیک تک رنگ در دکوراسیون اداری

در تکنیک تک رنگ تنها حق داریم که از یک رنگ استفاده کنیم و همین یک رنگ را با شدت و ارزش کم و زیاد برای دکوراسیون اداری استفاده نماییم از ویژگیهای این تکنیک بزرگتر نشان داده شدن فضا است

  1. استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون اداری

رنگ های روشن بازتاب بیشتری از نور دارند و این مسئله باعث بزرگتر دیده شده فضا می شود بنابراین با کمک دو تکنیک بالا یعنی استفاده از رنگ های روشن یا رنگ های خنثی سرد و همچنین به کار گیری تکنیک تک رنگ می توانیم وسعت بیشتری به فضای اداری ببخشیم و از بودن در فضایی دلباز لذت ببریم.

  • بزرگتر شدن فضا با استفاده از سبک و مبلمان اداری مدرن در دکوراسیون اداری

طراحی و چیدمان مبلمان مدرن می تواند یکی از انتخاب های خوب برای دکوراسیون اداری کوچک باشد این مبلمان به دلیل جزئیات کم و کاربرد بسیار بالایی که دارند فضای کمتری از محیط را به خود اختصاص می دهند و به این شکل می توانند از کوچکتر دیده شدن فضا جلوگیری کنند.

از دیگر ویژگیهای مبلمان اداری مدرن جلوگیری از آشفتگی بصری در فضا است یکی از مشکلات اساسی این روزها وجود آلودگی بصری در فضاهایی است که با طراحی نادرست صورت گرفته است می باشد زیرا باید بدانیم که همانقدر که یک طراحی درست و حرفه ای می تواند به کیفیت فضایی یک سازمان کمک کند اشتباهات طراحی که معمولا از سوی افراد غیرمتخصص انجام میشود می تواند منجر به آلودگی و آشفتگی بصری در فضا شود.

این مبلمان با طراحی های ساده، مینیمال و شیکی که دارند می توانند فضایی مناسب را برای کار و فعالیت خلق نمایند.

سبک مدرن نیز از سبک های مناسب برای دکوراسیون اداری شرکت های کوچک است این سبک ها با دوری از شلوغی ها می توانند فضایی لوکس، امروزی و با آرامش را برایتان فراهم نمایند و ارزش و کیفیت فضایی شما را دوچندان کنند.

  • بزرگتر شدن فضا با کمک نور پردازی درست

نور و دعوت نور به فضای داخلی نیز یکی از موثرترین راهکارها برای دلباز شدن و بزرگتر دیده شدن فضاها است بنابراین اگر امکان استفاده از نور طبیعی با کمک پنجره را دارید تلاش کنید تا حد امکان به صورت کامل از آن در دکوراسیون داخلی استفاده نمایید و به هیچ وجه با پرده های سنگین و بزرگ مانع ورود نور به فضای داخلی نشوید.

اما اگر در فضایی کار می کنید که پنجره های کمی دارد و نور طبیعی مناسبی به فضا وارد نمی شود سعی کنید با نورپردازی مناسب حتی المقدور حس و حال انرژیتیک در فضا ایجاد کنید تا بتوانید از راندمان بالایی در فضا برخوردار شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *