طراحی دکوراسیون اداری پژوهشگاه ملی استاندارد

طراح: محدثه صالحی

متراژ: ۵۰۰ متر مربع

پروژه اداری فوق جهت طراحی دکوراسیون اداری بر مبنای open office  به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار شد درخواست کارفرما خلق فضای کار گروهی و اشتراک با عنوان استارت آپی بود که گروه های مختلف کاری بتوانند از این فضا برای شروع بیزینس و کسب و کار خود استفاده کنند.

مشتریپژوهشگاه ملی استاندارد
مکانکرج
تاریخ تکمیلشهریور 98
مهارت ها3D Max, Plan, Interior Design
وبسایتaramodesign.com

در این راستا در چیدمان و جانمایی فضاها تلاش شد طراحی دکوراسیون اداری open office به گونه‌ای صورت گیرد که یک سالن بزرگ در بخش مرکزی پروژه قرار گیرد که شامل میزهای گروهی دو ، چهار و شش نفره باشد.

در دو ضلع پلان اتاق‌های (office) مجزایی جانمایی شد برای کسب و کارهایی که بر اساس نیاز به فضاهایی بسته تر نیاز دارند و در این فضاها چن نمونه مختلف از چیدمان طراحی شد که بتواند پاسخگوی فعالیت های مختلف باشد.
در چیدمان فوق یک میز مدیریت به همراه کنفرانس متصل به آن طراحی شد و فضایی برای تعاملات اداری که نیازی به میز برای اسناد و مدارک اداری ندارند لحاظ شد.

همانطور که در طرح فوق مشاهده می‌شود اتاق هایی برای کار گروهی و اشتراکی که در واقع همان دکوراسیون open office  است طراحی و چیدمان شد. همچنین اتاقی دیگر چیدمان مناسب برای یک مدیر و چهار کارمند یا کارشناس طراحی شد. چیدمان‌های مختلف امکان سرویس دهی به کسب و کارهای بیشتری را میسر می‌ساخت که از نیازهای کارفرما و پروژه بود.

و نمونه آخر

که دکوراسیون داخلی اداری open office برای 3 کارشناس و یک مدیر طراحی شد تلاش شد حتی المقدور برای تمامی فضاها کمدهای آرشیو جانمایی شوند تا آسایش کاربران فضا را به همراه داشته باشد.

برای طراحی بخش ورودی پروژه دکوراسیون اداری open office تلاش شد از فرم‌های جذاب و فضای سبز استفاده شود تا بتواند جذابیت بصری و حس زیبایی را به کل فضا تعمیم دهد.

جهت رفت و آمد بهتر در فضای open office سعی کردیم مسیرهای مجزایی برای هر بخش تعریف کنیم که این مسیرها در بخش ورودی بدون تداخل با قسمت مرکزی سالن بتواند سرویس‌دهی مناسبی را داشته باشد.

یکی از الزامات فضای استارت آپی داشتن اتاق جلسات و کنفرانس بزرگ در دکوراسیون اداری open office است که بتواند در صورت نیاز پذیرای تعداد حداکثری مخاطب برای برگزاری جلسات باشد. در پروژه اداری open office فوق میز کنفرانس 28 نفره‌ای طراحی شد که بتواند به راحتی این نیاز پروژه open office را پاسخگو باشد.

یکی دیگر از نیازهای پروژه های استارت آپی در یک فضای open office وجود یک کافه برای سرویس دهی به کاربران پروژه استارت آپی open office است در طراحی کافه در این فضا با متریال گرم انجام شد تا بتواند یک فضای صمیمی را خلق نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *