دکوراسیون آشپزخانه

سبک مدرن یکی از سبک‌های پرطرفدار در طراحی آشپزخانه‌های امروزی به شمار می‌رود. به ویژه در آپارتمان‌های کوچک امروزی جوابگوی مناسبی برای طراحی آشپزخانه و کابینت آشپزخانه می‌باشد. استفاده از کابینت ام‌دی‌اف و های‌گلاس برای طراحی و اجرای این سبک مرسوم است.
از ویژگی‌های سبک مدرن سادگی، خطوط منظم هندسی، رنگ‌های خنثی و پرهیز از تزئینات زیاد می‌باشد و این خود دلیلی است برای بزرگتر جلوه دادن فضای آشپزخانه که نمونه‌هایی از آن را می‌بینیم.

سبک کلاسیک از دیگر سبک‌های متداول در طراحی آشپزخانه می‌باشد که در این سبک از کابینت ممبران برای کابینت آشپزخانه استفاده می‌شود و دیتیل، جزئیات و تزئینات درآن به وفور دیده می‌شود از المان‌های طراحی آشپزخانه با این سبک وجود تزئینات، تقارن و به کارگیری عناصر عمودی می‌باشد و در صورت علاقه به این سبک می‌توان در آشپزخانه‌های بزرگ و با ارتفاع سقف بلند از آن استفاده کرد.

نمونه هایی از تصاویر طراحی آشپزخانه به سبک کلاسیک:

یکی دیگر از سبک‌های رایج در طراحی کابینت آشپزخانه، سبک روستیک می‌باشد که در خانه‌های ویلایی بسیار پرکاربرد است طراحی به این سبک ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد که از جمله آنها می‌توان به کاربرد متریال بصورت خام و طبیعی در طراحی و اجرای آشپزخانه اشاره نمود سبکی زیبا، گرم و صمیمی می‌باشد. در اجرای کابینت آشپزخانه در این سبک از چوب‌های طبیعی و جنگلی بدون پرداخت استفاده می‌شود.

سبک مینیمال از پرطرفدارترین سبک‌های امروزی است که زیبایی را در سادگی تعریف می‌کند طراحی کابینت آشپزخانه به این سبک به دلیل استفاده از رنگ‌های خنثی و بدون تزئین و زرق و برق بسیار مناسب آشپزخانه‌های کوچک است البته باید یادآور شویم که این سبک در طراحی آشپزخانه‌های بزرگ نیز طرفدار دارد و زیبایی، نظم، سادگی و استفاده بهینه از فضا از ویژگی‌های این سبک می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *