09921014341

سبک معماری کلاسیک

سبک معماری کلاسیک یکی از سبک های دکوراسیون داخلی می باشد که طرفدان بسیاری دارد.سبک معماری کلاسیک مربوط به دوره ماقبل مدرن می باشد در چنین دوره ای نظام ارزشگذاری و اخلاقی و تمام نهاد ها و ساخت های سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی مبتنی بر انگاره خدامحورانه ای از عالم و آدم بود و معماری این دوره با نگاه سنتی و بر اساس تفکرات ذهنی و روحانی شکل میگرفت

که برای نشان دادن قدرت و شکوه خدایان از المانهای عمودی که سر به سوی آسمان داشتند استفاده می شد بنابراین کلیسا بهترین مکان برای دیدن طراحی به  سبک معماری کلاسیک می باشد که بودن در این مکان بیش از هرچیز حس قدرت و شکوه و حس حقارت انسان که خود را در بنایی عظیم می بیند القا می کند.

همانطور که در متن فوق اشاره شد سبک معماری کلاسیک اکثرا در کلیسا دیده می شود و می توان اینگونه نتیجه گرفت که برای طراحی سبک معماری کلاسیک نیاز به مساحت و ارتفاع زیاد سقف داریم تا بتوانیم شکوه و اقتدار سبک معماری کلاسیک را به نحوه احسنت نشان دهیم و باید دقت کنیم که سبک معماری کلاسیک در مساحت های کوچک نتنها شکوه و جلوه ای نخواهد داشت بلکه محل سکونت به سمساریی جهت نشان داده برخی جزئیات و المانهای ویژه این سبک تبدیل خواهد شد البته برای طراحی آپارتمانها می توان از سبک نئوکلاسیک استفاده نمود که جایگزین خوبی برای سبک معماری کلاسیک می باشد.

چگونه خانه خود را به سبک معماری کلاسیک طراحی نماییم؟

قبل از هر چیز باید توجه داشته باشیم که اصل و اساس سبک معماری کلاسیک بر پایه تقارن می باشد پس از هر چیز به تعداد زوج در منزل چیدمان می شود.

در قسمت ورودی حتما آیینه و کنسول استفاده می شود که در طراحی هر کدام جزئیات از الزانات می باشد.

برای ورود به بخش نشیمن از راهرو عبور می کنیم که در این سبک از مبلمان در راهرو و آیینه در انتهای راهرو استفاده می شود.یکی از کار بردهای آیینه بزرگتر نمودن فضا نیز می باشد.

در طراحی کف از سنگ ابزار خورده ایجاد خط در اطراف و سنگ های طرح دار در بخش مرکزی استفاده می شود.

در طراحی سقف از تصاویر ویزه این سبک با تم رنگی آبی استفاده شود که امروژه با نقاشی روی سقف و پتینه های زیبا میسر میگردد گچبری سقف از الزامات این سبک می باشد.

تمام دیوار ها دارای قاب می باشند که به صورت قرینه روی دیوار ها اجرا می شوند و داخل قاب می تواند مزین به تابلو های این سبک یا در صورت استفاده از کاغذ دیواری از کاغذ دیواری های پرنقش ویژه همین سبک با رنگ های قهوه ای، کرم، طلایی و . . . استفاده می شود. همچنین جانمایی لوسترهای دیواری شمع دار برای این قاب ها پیشنهاد می شود.

پرده ها از پارچه های طرح دار و سنگین و پرزرق و برق تهیه می شود که به صورت متقارن روی پنجره ها را پوشش می دهد.

در سبک معماری کلاسیک می توان از تک شی های کلاسیک مثل پیانو استفاده کرد.

رنگ های مناسب این طرح  گرم و تیره مثل کرم قهوه ای و طلایی است به ویژه رنگ طلایی به میزان زیاد برای تزئینات استفاده می شود و  این رنگها نیز بر شکوه و صلابت این سبک تاکید می کنند در استفاده از کاغذ دیواری علاوه بر رنگ از نوع بافت دار آن  استفاده می شود.

نمونه هایی از دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

Call Now Buttonتماس با ما