کابینت آشپزخانه

هدف و رسالت گروه معماری آرامو دیزاین طراحی بهینه و مبتنی بر اصول زیبایی شناسی و روانشناسی فضا می‌باشد و برای اجرای موفق طرح‌های پیشنهادی همواره از مجریان مجرب و با علاقه به کار استفاده می‌نماید تا بتواند با خلاقیت و ایده‌پردازی طرحی مناسب خواست و فرهنگ کارفرما طراحی و اجرا نماید.

نکته بسیار مهم این است که طراحی آشپزخانه صرفا جانمایی گاز، یخچال، سینک و تعدادی یونیت نمی‌باشد بلکه طراحی یک آشپزخانه می‌بایست به گونه‌ای باشد که علاوه بر موارد فوق بتواند در هارمونی کامل با تمام فضا و بصورت فضایی لوکس و لاکچری در خدمت اصول زیبایی شناسی فضا بوده و جذابیت آن را دو چندان نماید.

آشپزخانه مدرن و جدید

طراحی کابینت آشچزخانه یکی از بخش‌های اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌ها است. یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی کابینت آشپزخانه انتخاب سبک متناسب با طراحی داخلی خانه است. امروزه یکی از سبک‌های پر طرفدار در طراحی داخلی سبک مدرن است. طراحی کابینت به سبک مدرن دارای یک سری اصول و قوانین است که اگر به درستی اجرا شوند، نتیجه کار یک آشپزخانه فوق العاده است. این قوانین در عین دقیق بودن بسیار ساده هستند.

انتخاب دستگیره کابینت آشپزخانه 

دستگیره‌های آشپزخانه یکی از قسمت‌های مهم در طراحی کابینت آشپزخانه است که به زیبایی بیانگر سبک طراحی است.دستگیره‌های مدرن دارای خطوط صاف و ساده هستند. این دستگیره‌ها معمولا دارای طول زیاد و عرض کم هستند. هر چقدر طول دستگیره‌ها بزرگتر باشند ظاهر کار مدرن‌تر به چشم می‌آید.
در طراحی مدرن از چوب استفاده می‌کنند. برخی از طراحان از چوب‌های طبیعی و برخی از ام دی اف ها. چوب طبیعی در عین گران تر بودن با دوام تر و زیباتر هستند. البته ام دی اف‌ها تنوع بیشتری دارند. نکته قابل توجه در ام دی اف ها عدم بازسازی آنهاست.

طراحی کابینت های گلاس

این نوع کابینت‌ها یک روکش براق و شفاف دارند. این روکش باعث بازتاب نور می‌شود. به همین خاطر از این کابینت‌ها به عنوان منبع روشنایی نیز یاد می‌کنند. این نوع کابینت‌ها مخصوص آشپزخانه‌های کوچک است. بازتاب نور باعث بزرگتر دیده شدن فضا می‌شود. این کابینت‌ها چون دارای روکش شفاف هستند نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

انتخاب سبک کابینت آشپزخانه

انتخاب متریال و طراحی کابینت براساس سبک پیشنهادی از طرف گروه معماری آرامو دیزاین که بر اساس متراژ منزل، نورگیری فضا و علاقه و خواست کارفرما پیشنهاد می‌گردد. برای طراحی کابینت آشپزخانه شما می‌توانید از کابینت ممبران برای سبک کلاسیک که سبکی پر دیتیل و پر جزئیات می‌باشد استفاده کنید که برای خانه‌های بزرگ و با متراژ زیاد و سقف‌های بلندتر از حد معمول امروزی مناسب می‌باشد.
کابینت‌های گلاس و ام دی اف که بیشتر برای سبک مدرن استفاده می‌شود و با توجه به تنوع در طراحی خلاقانه به شدت مناسب آشپزخانه‌های کوچک است که امکان استفاده بهینه از کابینت آشپزخانه را میسر می‌نماید.
در این جا سوالی که برای کارفرمایان پیش می‌آید این است که چه سبکی مناسب آشپزخانه‌شان است؟
همانطور که گفتیم متراژ آشپزخانه و خانه در طراحی کابینت آشپزخانه تاثیرگذار است. برای مثال برای خانه‌های کوچک سبک مدرن و خانه‌های بزرگ سبک کلاسیک مناسب است. بهتر است در انتخاب کابینت آشچزخانه به دیزاین کلی خانه توجه داشته باشید. در این صورت می‌توانید یک طراحی متقارن و اصولی داشته باشید.

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

یکی از مهم ترین و در عین حال سخت‌ترین کارها در طراحی کابینت آشپزخانه انتخاب رنگ است. در انتخاب رنگ کابینت باید چندین نکته را رعایت کنید.

  1. سبک داخلی خانه
  2. میزان نور دریافتی
  3. عدم استفاده از رنگ‌های ترند
  4. متراژ خانه و آشپزخانه
  5. توجه به رنگ دیوارها و کف پوش‌ها

سبک داخلی خانه

کابینت‌های آشپزخانه باید بر اساس سبک داخلی خانه انتخاب شوند. استفاده از رنگ‌های جذاب و بدون در نظر گرفتن نکات طراحی داخلی، بعد از مدت زمان کوتاهی باعث دلزدگی می‌شوند. بنابراین در انتخاب رنگ باید دقت داشته باشیم تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری کنیم.

میزان نور دریافتی

با توجه به میزان نور دریافتی می‌توhنید از رنگ های روشن و یا تیره استفاده کنید. بهتر است فضای آشپزخانه تیره نباشد. اگر نور دریافتی کم است و یا آشپزخانه فاقد پنجره است، بهتر است از رنگ‌های روشن حصوصا براق استفاده کنید. این نمونه‌ها نور را بازتاب می‌دهند و باعث روشن‌تر شدن فضا می‌شوند. در آشپزخانه‌هایی که فاقد پنجره هستند در صورت تمایل به رنگ‌های تیره، باید به صورت محدود استفاده شود.

عدم استفاده از رنگ‌های ترند

رنگ‌های ترند همانطور که خیلی زود به چشم می‌آیند از چشم می‌افتند. بنابراین بهتر است کابینت آشچزخانه اصولی طراحی شود. کابینت‌های ساده‌ای که از زرق و برق به دور هستند دوام بیشتری دارند و محیط آشپزخانه را خسته کننده نمی‌کنند. برای مثال اگر دوست دارید از رنگ‌های قرمز در کابینت آشپزخانه استفاده کنید، تنها قسمت‌های از کابینت را به این رنگ انتخاب کنید.

متراژ خانه و آشپزخانه

اگر متراژ آشپزخانه تان کم است بهترین گزینه کابینت‌های هایگلاس است. این نوع از کابینت‌ها به دلیل براق بودن مانند شیشه و آینه نور را منعکس می‌کنند. این امر باعث می‌شود فضا آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد.

توجه به رنگ دیوارها و کف پوش ها

زمان انتخاب کابینت آشپزخانه باید به رنگ دیوار ها . کف پوش‌ها توجه کنید. درست است دیوار آشپزخانه با کابینت پوشش داده می‌شود ولی همان مقدار باقی مانده هم باید با کابینت همخونی داشته باشد. اگر رنگ دیوارتان را دوس ندارید می‌توانید بعد از انتخاب کابینت از کاشی‌های بین کابینتی استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *