نارنجی رنگهای گرم در چرخه گرم محسوب می شود و رنگی مناسب برای یادگیری ،آزمایش، قضاوت می باشد.

از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد به دست می آید بنابراین استفاده از آن در دکوراسیون منزل می تواند همانند زرد روحیه را بالا ببرد همچنین برخی از تواناییهای قرمز را نیز دارد که باید دقت شود قسمت بزرگی از خانه را به خود اختصاص ندهد و در صورت استفاده از رقیق شده استفاده نمود.

در ترکیب بندی رنگ های مشابه، رنگ نارنجی می تواند در کنار رنگ های زرد و قرمز قرار گیرد و فضای گرم و صمیمی را خلق کند.

در تکنیک ترکیب بندی مکمل می توانید از رنگ آبی در کنار این رنگ استفاده کنید.

 

فضای نارنجی فکر را وسعت به انسان جرات به وجود آوردن تغییرات را می دهد.

از دیگر ویژگیهای این رنگ تمایل به جلو نشستن آن است به این معنی که اگر روی دیواری از این رنگ استفاه کنید دیوار نارنجی در دکوراسیون داخلی منزل جلوتر نشان می دهد و فضا را کوچکتر از مقیاس واقعی البته به لحاظ بصری نشان می دهد.

از آنجائیکه در دسته بندی چرخه رنگ جز رنگ های گرم است بنابراین اگر در فضایی استفاده شود آن فضا را به محیطی گرم و صمیمی در دکوراسیون داخلی منزل جلوه می دهد.

 این رنگ در کنار رنگ های خنثی جذابیت ویژه ای دارد و همانطور که در تصویر می بینید می تواند در کنار المان دیگری مثل تابلو هارمونی فوق العاده ای در فضا ایجاد نماید.

رنگ نارنجی در آشپزخانه

اگر می خواهید آشپزخانه ای نارنجی داشته باشید می توانید از کابینت های نارنجی در این فضا استفاده کنید تنها نکته قابل توجه این است که مساحت آشپزخانه را در نظر بگیرید به این معنا که اگر فضای آشپزخانه کوچک است از لکه های رنگی نارنجی در کابینت ها استفاده نمایید یا اینکه به نوار بین کابینتی نارنجی بسنده کنید.

اما اگر فضای آشپزخانه تان بزرگ است محدودیتی برای استفاده از این رنگ ندارید و فقط کافیست به انسجام و هارمونی فضا دقت کنید.

نارنجی در کوراسیون سرویس بهداشتی

به طور کلی استفاده از رنگ های گرم در فضای مرطوب سرویس ها می تواند تضاد خوبی ایجاد کند که این کار با به کار گیری متریال یا اکسسوری های قابل استفاده در سرویس ها امکان پذیر است.

البته اگر منزل شما کوچک است و به این دسته از رنگ ها علاقمند هستید باید دقت کنید که از این رنگ ها به صورت لکه های رنگی در بخش هایی از دکوراسیون داخلی منزل استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *