طراحی دکوراسیون داخلی خانم معظمی

دیزاین داخلی منزل مسکونی فوق با هدف خلق فضایی جذاب و لاکچری و همچنین محیطی آرام برای زندگی به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار شد.
خواسته ی کارفرما دیزاین داخلی به سبک کلاسیک بود اما با توجه به متراژ نه چندان بزرگ و سقف کوتاه دیزاین کلاسیک خیلی نمی‌توانست انتخاب درست و مناسبی باشد. 

مشتریخانم معظمی
مکانتهران-ازگل
تاریخ تکمیلمهر 1400
متراژ144 متر

برای حل این مورد تلاش کردیم از سبک نئوکلاسیک با تزئینات کم استفاده کنیم که هم بتوانیم حال و هوای سبک کلاسیک را به فضا القا کنیم تا کارفرما به خواسته‌ی خود دست پیدا کند و هم از کوچک و شلوغ شدن بیش از حد فضا جلوگیری نماییم. به کارگیری تکنیک رنگ بندی مشابه جهت وسعت بخشی به فضا و المان‌های عمودی برای ارتفاع دادن در دیزاین داخلی این پروژه راهکارهایی بود که بتوانیم خواسته کارفرما را پاسخگو باشیم و رضایت ایشان را به شکلی حرفه‌ای و اصولی کسب نماییم.

ساخت منزل مسکونی به گونه‌ای بود که مهمترین المان سبک کلاسیک یعنی تقارن بسیار کمرنگ بود و پنجره‌هایی که در اتاق‌ها در نظر گرفته بود به گونه‌ای کاملا نامتقارن اجرا شده بود در این راستا با کاور کردن بخشی از دیوار توسط پرده تلاش کردیم تقارن ناموجود در این فضا را حل و فضایی متقارن ایجاد نماییم.

دیزاین داخلی تی وی روم و نشیمن خصوصی این پروژه متمایل به سبک مدرن صورت گرفت تا بتوانیم فضایی راحت و جذاب برای گفتگوهای خانوادگی خلق نماییم.
انتخاب مبلمان روشن در این فضا راهکار دیگری بود که برای حل چالش کوچک بودن فضا در نظر گرفته شد.
ایجاد ریتم مناسب و خوشایند ام دی اف در دیزاین تی وی وال ( TV WALL) و چیدمان عمودی آنها، انتخاب مناسبی برای ارتفاع دادن و جذابین فضای نشیمن بود.

هندسه ی  اتاق خواب  این پروژه  مستطیل کشیده‌ای بود که محدودیت در چیدمان را منجر میشد در این فضا برای ایجاد انسجام کلی و هارمونی در دیزاین از همان سبک با تزئینات حداقلی استفاده شد. ایجاد قاب‌های متقارن در جداره‌ها برای خلق فضای کلاسیک راهگشا بود. استفاده از رنگ طلایی در سبک کلاسیک بسیار مرسوم هست که به کار گیری این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل حس و حال این سبک را دو چندان کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *