09921014341

طراحی اتاق خواب بزرگسال

اتاق خواب از فضاهای بسیار مهم در هر منزل مسکونی محسوب می شود که هر انسان حدود یک سوم از عمر خود را در آن سپری میکند بنابراین در طراحی اتاق خواب بزرگسال و چیدمان آن باید بسیار دقت شود که بتواند فضایی آرام و صمیمی را القا نماید استفاده از نور و رنگ های مناسب  طبق اصول رنگشناسی می تواند به ایجاد چنین فضایی کمک نماید تاثیر رنگها تا حدودی با توجه به ذهنیت فرد که برگرفته از فرهنگ ، نژاد و اقلیم و . . . است می تواند متفاوت باشد اما بسیاری از تاثیرات رنگها که درکتب روانشناسی رنگ به آنها اشاره شده  یکسان می باشد که تمام این موارد با توجه به متراژ اتاق خواب و افرادی که از این فضا استفاده میکنند متفاوت است و با اندکی مطالعه و شناخت، خود می توان از این گزینه برای ایجاد اتاق خواب  بهره برد.

یکی از المانهای بسیار مهم نورپردازی در اتاق خواب می باشد نور پردازی مناسب در ایجاد فضایی صمیمی و آرام در اتاق خواب  نقش بسزایی دارد که با استفاده از نورهای عمومی و موضعی متناسب با هر بخش میسر می گردد.

به کار گیری اصول فنگ شویی در چیدمان اتاق خواب می تواند راهگشا باشد که با خلوت بودن و استفاده مبلمان کاربردی و لازم برای این فضا می توان به این مهم دست یافت.

پیشنهاد گروه معماری آرامو دیزاین مجری حرفه ای بازسازی و دکوراسیون داخلی برای داشتن اتاق خواب مناسب بکارگیری موارد ذیل می باشد:

حتی الامکان از چیدمان و قرار دادن لوازم غیر ضروری در اتاق خواب جلوگیری نمایید و اجازه بدهید اتاق خواب شما همواره آرام و خلوت باقی بماند.

رنگهایی که به شما نشاط و رامش می دهند و مورد علاقه ی شما هستند را لیست نمایید و در طراحی اتاق خواب از همین رنگ ها استفاده نمایید

پارچه هایی که باعث حساسیت شما می شوند و علاقه ای به آنها ندارید را مشخص و از آنها استفاده ننمایید.

کمد لباس یکی از مهمترین لوازمی است که در اناق خواب استفاده می شود حتی الامکان جهت استفاده بهینه از کمد های موجود در اتاق خواب از مشاورین طراحی و دکوراسیون کمک بگیرید تا به بهترین شکل ممکن از  کمد لباس چه به لحاظ عملکردی و چه به لحاظ زیبایی شناسی استفاده نمایید.

برای ایجاد هارمونی در رنگ می توانید رنگهای فرش، پرده ،کوسن ها، روتختی و بالش های تخت را یکسان انتخاب کنید یا اینکه آنها  دو به دو در یک ترکیب رنگی بگنجانید.

مطالب مرتبط

Call Now Buttonتماس با ما