آبی رنگی آرام ، آرامش بخش و باعث ترغیب به تفکر می شود و توانایی بدست آوردن آرامش خیال را دارد برخی معتقدند که آبی رنگی است که متناسب با کاربردش در هر فضا فعالیت مربوط به آن فضا را تحریک می نماید.

آبی در محیط کار آدمی را به کار وا می دارد.

رنگ آبی در دکوراسیون اتاق خواب

در اتاق خواب به آرامش­بخشی و خواب بهترمنجر می گردد.

آبی یکی از رنگ هایی است که به دلیل ویژگی آرامبخش بودن آن برای دکوراسیون اتاق خواب پیشنهاد می گردد برای اثر بخشی بهتر و هارمونی در دکوراسیون اتاق خواب تلاش کنید از لکه های آبی در بخش های مختلف دیوارها، تخت خواب، پرده ها و . . . استفاده شود.

چند نمونه دکوراسیون داخلی اتاق خواب با رنگ آبی

آبی در چرخه رنگ رنگی سرد محسوب می شود و یکی از ویژگیهای بارز رنگ های سرد وسعت است و رنگ آبی با پس کشیدن و عقب نشینی فضای اتاق، استفاده آن در دکوراسیون، فضا را باز و بزرگتر نشان می دهد  بزرگتر نشان می دهد بنابراین برای منازل کوچک استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون بسیار مناسب است.

رنگهای آبی، سبز و خانواده آنها در چرخه رنگ، سرد محسوب می شوند  برای اطلاع بیشتر به مقاله رنگ شناسی در دکوراسیون مراجعه کنید.

رنگ آبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

با انتخاب درست و حرفه ای رنگ آبی و ترکیب بندی درست آن با سایر رنگ ها می توان دکوراسیون زیبا و لوکس برای فضای سرویس بهداشتی خلق کرد.

رنگ آبی در دکوراسیون آشپزخانه

دوستداران رنگ آبی در آشپزخانه می توانند از کابینت های آبی و خانواده آبی در کنار رنگ های خنثی استفاده کنند همچنین برای ایجاد هارمونی در دکوراسیون آشپزخانه از رنگ آبی در صندلی های غذاخوری یا سایر المان ها استفاده کنید.

باتو جه به اینکه رنگ آبی رنگ سرد محسوب می شود برای خلق فضایی گرم و صمیمی می توانید با استفاده از تکنیک رنگبندی مکمل و استفاده از رنگ های گرم در کنار آبی سردی آن را شکست و کوراسیون فضا را به سمت فضایی گرم پی برد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *