09921014341

دکوراسیون پذیرایی

اتاق پذیرایی نمادی از کل خانه است نمایی از چگونگی زندگی ، علایق و اغلب سلیقه و ذوق هنری ما را مورد قضاوت قرار  می دهد.بنابراین باید تصویر مناسبی از شخصیت ، خانواده و علایق ما را نشان دهد.

با توجه به مساحت پذیرایی ( بزرگ یا کوچک) بودن این فضا، فعالیت های گوناگونی را می تواند شامل می شود از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

جایی برای آرامش و رفع خستگی های روزانه

تماشای تلویزیون و حتی مطالعه کتاب

فضایی برای دور هم نشینی و گپ و گفت های خانوادگی و صمیمانه

مکانی برای پذیرایی از مهمان و در کل گذران اوقات خوش با جمعی بیشتر از خانواده شخص

البته همانطور که گفته شد فعالیت های مذکور می تواند کم یا زیاد شود و در فضای پذیرایی صورت گیرد تعداد و نوع این فعالیت ها به مواردی مثل فرهنگ، مساحت منزل و نیاز خانواده بستگی دارد.

بعنوان مثال اگر پذیرایی کوچک است و به شکل مربع که جای خیلی زیادی هم ندارد می تواند حتی به جای ست کامل مبلمان و میزعسلی از یک یا دو مبل راحتی با رنگ روشن چیدمان شود و تجربه ای لذت بخش را بهمراه داشته باشد.

و در صورت بزرگ بودن و داشتن فضایی بیشتر می توان جایی دنج با دو صندلی جهت نوشیدن قهوه و چای ، چیدمان میز نهارخوری، تلویزیون و غیره باشد. در این صورت معمولا فضا ها را با توجه به فرم پذیرایی، موقعیت نورگیری و دید به منظره مناسب از طریق تغییر در متریال کف ، سقف ، دیوارها و نوع چیدمان، تفکیک می­کنند تا هر فعالیت در بهترین جای ممکن صورت گیرد و لذت انجام آن را ارتقا بخشد.

جهت مشاوره با کارشناسان گروه معماری آرامو دیزاین می توانید از طریق شماره های 09921014341 – 02122094380 تماس حاصل فرمایید

مرکز تجمع، نمایش ذوق و سلیقه ی، پایتخت منزل و کانون توجه شما، پذیرایی است و به تجربه ثابت شده در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل از فضاهایی که به لحاظ طراحی و زیبایی شناسی اهمیت بسزایی دارد پذیرایی است. بهترین طراحی، زیباترین اثاثیه و مبلمان لوکس و اکسسوریهای تزئینی و دکوراتیو برای این فضا در اولویت است.

بنابراین باید توجه کنیم این وسواس و توجه زیاد منجر به آشفتگی بصری و سلب آرامش نشود و با وجود هزینه ی زیاد، حسی که از این فضا انتظار داریم را به ما ندهد.

نکاتی برای طراحی دکوراسیون پذیرایی و جلوگیری از آشفتگی بصری

  • طراحی و چیدمان پذیرایی را متناسب با سبک مورد علاقه خودتان پیش ببرید و این بستگی کامل به روحیات و هدف شما از طراحی دارد.اگر به دنبال فضایی با نظم بالا و دلباز و راحت هستید سبک مدرن می تواند برای شما مناسب باشد. اگر به دنبال تجمل و تشریفات در بخش هایی از فضای منزل هستید سبک کلاسیک می تواند مناسب باشد البته از الزامات این سبک بزرگ بودن فضا، ارتفاع بلند سقف، تقارن، عدم انعطاف پذیری و . . . می باشد.

جهت مشاوره، طراحی، نظارت و اجرا می توانید از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.تلفن های تماس:09921014341 – 02122094380

اما اگر به دنبال طراحی منطبق با روحیات، فرهنگ و فضای منزل خود و به دنبال طراحی خلاقانه  و لوکس بر اساس دانش روز دنیا با خلق فضاهایی بهینه برای بهترین عملکرد در این فضا هستید می توانید از مشاوره کارشناسان گروه معماری آرامو دیزاین استفاده نمایید تا به بهترین طراحی دکوراسیون ممکن برسید.

از چیدمان اثاثیه ی تزئینی و دکوراتیو در فضای ما بین و مسیر های رفت و آمد خودداری کنید.

در صورت چیدمان تلویزیون در این فضا دقت کنید که مقابل پنجره نباشد زیرا نور خورشید را به چشمان شما منتقل می کند که آسایش شما را مختل و بر قوه بینایی اثری نامطلوب می گذارد

در صورتی که پذیرایی شما جوابگوی دو دست مبلمان برای پذیرایی و مبلمان راحتی برای نشیمن خصوصی نیست می توانید از یک ست مبلمان مناسب برای پذیرایی و یک نیم ست برای نشیمن استفاده نمایید.

برای ایجاد هارمونی و هم رنگ ساختن اثاثیه ی منزل، از فرش، مبلمان، کوسن های آنها و پرده و همچنین رومیزی و گلدان استفاده کنید زیرا بیشتر مرکز توجه هستند.

تلاش نکنید در تمام قسمت های پذیرایی از لوازم تزئینی و دکواتیو استفاد کنید زیرا زیبایی همدیگر را دفع و شلوغی محیط را منجر خواهد شد.رعایت فاصله مناسب بین لوازم تزئینی از نظر بصری می تواند آرامش بصری و روحی را بهمراه داشته باشد.

جهت مشاوره، طراحی، نظارت و اجرا می توانید از طیق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.تلفن های تماس:09921014341 – 02122094380

مطالب مرتبط

Call Now Buttonتماس با ما