معماری و دکوراسیون داخلی به سبک روستیک
سبک روستیک برگرفته از خانه های روستایی می باشد و دکوراسیون به سبک روستیک بیشتر در ویلاها کاربرد دارد اما نمی­توان آن را محدود به ویلا و بناهای با متراژ بزرگ دانست در واقع سبک روستیک علاقمند به مصالح و متریال طبیعی و بومی است و متریال مصنوعی در این سبک چندان  جایگاهی ندارد. معماری و دکوراسیون داخلی به سبک روستیک اغلب متریال و مصالح به صورت کاملا طبیعی و بدون هیچگونه پرداخت و جلا دادن در دکوراسیون داخلی به کار می روند. طرفداران این سبک، خود را دوستدار طبیعت می­دانند و می­خواهند طبیعت به عنوان جزئی از خانه هایشان به داخل منازل آنها نفوذ نماید. رنگ به کار رفته در سبک روستیک به رنگ طبیعی متریال می باشد و هیچگونه رنگی به آن اضافه نمی شود. یکی از حواسی که به شدت در این سبک درگیر می شود و به آن اهمیت می دهد حس لامسه یا بساوایی است بافت طبیعی و زمخت متریال طبیعی مثل چوب های جنگلی و سنگ های طبیعی می توانند در زیبایی شناسی علاوه بر حس بصری که در سبک مدرن تقریبا تنها حسی بود که مورد اهمیت قرار میگرفت حس لامسه را نیز درگیر کرده و حس زیبایی شناسی را غنا بخشد. معماری و دکوراسیون داخلی به سبک روستیک رنگ گرم ناشی از مصالح طبیعی در این سبک تاثیر حس صمیمیت را دوچندان می نماید. طبیعت و طبیعت گرایی به حدی در این سبک مورد تاکید است که در بسیاری از مواقع المانهایی کاملا طبیعی مانند پوست حیوانات، شاخ آنها و یا کنده ای از درخت با همان شکل و شمایلی که دارند در دکوراسیون داخلی جای میگیرند. معماری و دکوراسیون داخلی به سبک روستیک

چگونه خانه خود را به سبک روستیک طراحی کنیم؟

برای معماری و طراحی داخلی به سبک روستیک نکات ذیل پیشنهاد میگردد.
  • از متریال چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی استفاده نمایید و دقت کنید که بدون هر گونه رنگ و جلایی باشد زیرا حس و حال این سبک قدمت و ماتی ناشی از اصل ماده را طلب می نماید.
  • برای طراحی کف از متریال طبیعی سنگ و چوب استفاده کنید و در صورت استفاده از فرش تلاش کنید از فرش های طبیعی مثل گلیم و با طرحهای ساده استفاده نمایید.
  • جهت انتخاب مبلمان از مبلمانی با جنس چرم یا کتان و برای روکش آنها از پارچه های جنس نخ ،پشم، نبه و کتان استفاده نمایید.
  • پرده در سبک روستیک ساده و از جنس طبیعی می باشد.
  • شومینه از اجزای این سبک در دکوراسیون داخلی می باشد و بعنوان نقطه کانونی در چیدمان نشیمن جایگاه ویژه­ای دارد و پوشش جداره آن می تواند با استفاده از سنگ های طبیعی صورت گیرد.
  • به کارگیری گل و گیاه در این سبک می تواند به ایجاد حس و حال روستایی و طبیعی بودن فضا کمک نماید.
  • در آپارتمانهای امروزی برای طراحی و بازسازی خانه به سبک روستیک می توانید با المانهای در دسترس مثل طراحی کانتر و کابینت آشپزخانه از چوب طبیعی و با بافت خام خود اقدام نمایید.
  • از دیگر موارد، استفاده از مبلمان متناسب با سبک روستیک می باشد که بهتر است از چوب طبیعی باشد در کل باید از المانهای طبیعی و خام در بخش هایی از خانه­ی خود بهره ببریم تا بتوانیم به ایجاد حس و حال این سبک دست پیدا نماییم.
  • طراحی سقف با چوبهای نمایان صورت گیرد تا بتواند حس روستایی و طبیعی بودن فضا را نشان دهد.
معماری و دکوراسیون داخلی به سبک روستیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *