طراحی اکسپوز اداری

بررسی پروژه اجرایی شهرک سئول و رفع نواقص موجود و در نهایت طراحی به صورت اکسپوز

پروژه دکوراسیون داخلی اداری

کارفرما: چاوش راه بنا

مکان: تهران / شهرک سئول

مساحت: 105 مترمربع

دکوراسیون و طراحی اکسپوز در فضای اداری به گونه ای است که تاسیسات و بخش های از سازه و اتصالات نمایان طراحی و اجرا می گردد و با توجه به اینکه در غالب اوقات با رنگ های تیره و متریال فلزی اجرا می شوند فضایی مدرن  و خنثی را نتیجه می دهند.

در طراحی دکوراسیون اداری به ابعادی شامل آسایش، سازماندهی مناسب، المان های زیبایی شناسی و ایجاد فضایی پویا و خلاق توجه داشته باشید.

نقاط ضعف فضاهای مدرن و خنثی:

یکی از نقد هایی که به فضاهای مدرن وارد است بی روح شدن فضا به سبب وجود رنگ های خنثی و سرد است که برای رفع این مورد می توان از رنگ های گرم ، روشن و شاد استفاده کرد تا حتی الامکان از بی روح شدن فضا جلوگیری شود.

در این پروژه پوشش کف و سقف با متریال رنگ خنثی حس مدرن بودن را به خوبی انتقال می داد و خواست کارفرما را جهت خلق فضایی جذاب به واسطه ی انتخاب آبجکت و دکورهای رنگی به همراه داشت.

در این راستا گروه معماری آرامو دیزاین خلق فضایی مینیمال توام با المانهای رنگی جهت جلوگیری از بر روح شدن فضا را مبنای طراحی قرارداد.

طراحی اکسپوز اداری

در تصویر فوق

پوشش کف، سقف و جداره های فضا، با متریال مدرن به رنگ خنثی خلا رنگ های گرم و روشن را نشان می دهد.

در گام اول تلاش کردیم از متریال روشن در کف که از موکت های تایل اداری استفاده شد و همچنین در سقف که با پنل های رنگی دکوراتیو طراحی شد به فضایی زنده و پویا دست پیدا کنیم.

طراحی اکسپوز اداری

انتخاب مبلمان گزینه ی دیگری بود که راهگشا بود و با خرید مبلمان به رنک تایل های کف و سقف انسجام در طرح را میسر ساختیم.

به کار گیری لکه های سبز گل و گیاه نیز راهکاری بود که علاوه بر خلق فضایی پویا توانست حس طراوت و تازگی را به فضا ببخشد.

خواست کارفرما طراحی شفاف و خالص در تمام جداره ها بود که این امر منجر به استفاده از متریال شیشه در جداره های اتاق مدیریت شد و دید بصری بسیار مناسبی به فضای بیرون و همچنین سایر بخش های داخل را منجر شد.

طراحی اکسپوز اداری

ایده ی طراحی گابیون در این پروژه متناسب با موضوع کاری کارفرما بود و تبدیل به المانی شد برای تفکیک و طراحی فضایی برای گفتگوهای کوتاه که رضایت کارفرما را نتیجه داد.

همچنین طراحی گابیون در دکوراسیون اکسپوز اداری فوق، استندی را برای بیان هویت بصری پروژه نتیجه داد.

طراحی اکسپوز اداری

در طراحی پروژه اکسپوژ اداری فوق با وجود تاسیسات و سازه نمایان در سقف و متریال خنثی در جداره ها برای روح بخشی به فضای داخلی از آبجکت رنگی کمک گرفتیم تا بتوانیم فضایی خلاق، زنده و جذاب خلق نماییم.

طراحی اکسپوز اداری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *