طراحی و دکوراسیون ورودی منزل

منزل خریداری شده توسط کارفرما همانند بسیاری از خانه‌های ساخته شده مدرن امروزی ضعف‌هایی داشت که برای ایجاد راه‌‌حل‌های خلاقانه به گروه معماری آرامو دیزاین مجری دکوراسیون داخلی واگذار شد. یکی از چالش‌های منزل خریداری شده عدم وجود جا کفشی در قسمت ورودی منزل بود که محدودیت فضایی و وجود برخی تاسیسات در این بخش از ورودی را تحت تاثیر قرار می‌داد.

مشتریخانم رضاپور
تاریخ تکمیل بهمن 1400
متراژ80 متر
موقعیت مکانیکرج

در ادامه میبینیم که چطور این چالش برطرف و یک فضایی زیبا و دلباز طراحی شد.

اقدامات گروه معماری آرامو دیزاین جهت طراحی و دکوراسیون ورودی منزل

  • بعد از بررسی و نیاز کارفرما و با توجه به اهمیت وجود برخی المان‌های مناسب ورودی که بصورت علمی به آن اشاره شده فضا در ارتفاع به دو قسمت تقسیم شد که بخش بالای آن بصورت باکس‌هایی که تاسیسات را در خود مخفی نماید طراحی شد و جهت ایجاد زیبایی بصری از آیینه دکوراتیو در جاکفشی استفاده شد که علاوه بر عملکرد به لحاظ فنگ شویی نیز مناسب فضای ورودی می‌باشد.
  • قسمت پایین جاکفشی باکس‌های پر و خالی طراحی شدند که بتوانند جای مناسبی برای قرارگیری کفش‌ها باشند.

متریال MDF برای طراحی و اجرای جاکفشی پیشنهاد شد و از دو رنگ سفید و لکه‌های قهوه‌ای برای ایجاد هارمونی با درب ورودی و در کل فضای ورودی استفاده نمودیم.
چیدمان و جانمایی گلدان و لکه سبز در بخش ورودی به لطافت و زیبایی کار کمک و حس دعوت کنندگی ورودی را تشدید می نماید که گروه معماری آرامو دیزاین هوشمندانه آن را در طراحی خود جای داد.
نورپردازی موضعی جاکفشی بصورت هالوژن‌های نورانی در ورودی علاوه بر زیبایی آن، بر جذابیت کل فضای ورودی افزود.
در انتها علیرغم تصور کارفرما توانستیم خلاقانه بهینه‌ترین فضا را با حداکثر المان مهم در ورودی ایجاد و رضایت کارفرما را جلب نماییم.

با توجه به کوچک بودن خانه و آپارتمان‌های امروزی، استفاده بهینه از هر فضایی بسیار بیشتر از قبل مهم و ضروری به نظر می رسد. یکی از این فضا ها کمد‌های دیواری تعبیه شده در اتاق خواب می‌باشد که متاسفانه در اکثر موارد بدون هرگونه طراحی و فقط به صورت درب‌های چوبی در اتاق خواب اجرا شده‌اند و بیش از نیمی از این فضا که می‌تواند بسیار در نظم اتاق خواب موثر باشد بلا استفاده باقی مانده است.
گروه معماری آرامو دیزاین مجری حرفه‌ای دکوراسیون داخلی با علم بر موارد فوق در طراحی و دکوراسیون کمد دیواری اتاق خواب و منزل مسکونی فوق تلاش نمود تا با به کار گیری ایده‌های مناسب و راهکار‌های خلاقانه متناسب با نیاز کارفرما بتواند از حداکثر فضای موجود استفاده و به لحاظ بصری تا حد ممکن موارد زیبایی شناسی را رعایت و تاکید نماید در این راستا بعد از صحبت با کارفرما و بررسی فضاهای مورد درخواست کارفرما ابتدا در پلان دوبعدی به تفکیک فضای کمد دیواری در طول و عرض پرداختیم و با اختصاص طول بیشتر برای لباس‌های خانم منزل و طول کوتاه‌تر برای آقای خانه مابقی فضا را به بخش‌های کوچکتر جهت قراردادن لباس، کفش، کلاه و . . . تقسیم و طراحی را بر مبنای آن پیش بردیم.
برای جذابیت بیشتر در اتاق خواب در طراحی دربهای کمد دیواری که بصورت کشویی اجرا شد از آیینه در بخش میانی استفاده نمودیم و یه این صورت کاربرد دیگری به آن افزودیم.
در قسمت بالای کمد دیواری پیشانی MDF جهت نورپردازی و جذابیت بصری بیشتر طراحی و اجرا شد و به زیبایی توانست از یک المان خنثی در اکثر اتاق خواب‌های امروزی به یک کمد دیواری دکوراتیو لوکس تبدیل شود.

برای جذابیت بیشتر در اتاق خواب در طراحی درب‌های کمد دیواری که بصورت کشویی اجرا شد از آیینه در بخش میانی استفاده نمودیم و یه این صورت کاربرد دیگری به آن افزودیم.
در قسمت بالای کمد دیواری پیشانی ام‌دی‌اف جهت نورپردازی و جذابیت بصری بیشتر طراحی و اجرا شد و به زیبایی توانست از یک المان خنثی در اکثر اتاق خواب‌های امروزی به یک کمد دیواری دکوراتیو لوکس تبدیل شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *