امروزه با توجه به کمبود فضا در محیط های مسکونی ، اداری،آموزشی و غیره، استفاده از کتابخانه دیواری بسیار مرسوم و انتخاب مناسبی برای اینگونه فضاها می باشد. طراحی معمارانه آن می تواند علاوه بر ایجاد فضای کتابخانه، جذابیت بصری ویژه ای به محیط ببخشد.

 

مشتریخانم محمدی
تاریخ تکمیل بهمن 1400
متراژ10 متر
موقعیت مکانیتهران - صادقیه

طراحی اداری

بعد از بازدید پروژه، فضای پرت و تورفته‌ای مشاهده شد که قرار شد کتابخانه‌ی مناسبی مطابق با آن طراحی و اجرا گردد در این راستا در گروه معماری آرامو دیزاین سعی بر این شد که حداکثر استفاده از فضا چه به لحاظ عملکردی و چه به لحاظ زیبایی شناسی صورت گیرد.
با تحلیل و بررسی خواست کارفرما و شرایط فیزیکی پروژه از طراحی چند عملکردی کمک گرفتیم و به این صورت فضای موجود که ارتفاع زیادی نسبت به عرض داشت را به دو قسمت تقسیم و علاوه بر تعبیه جایی برای کتابها، فلاور باکس کوچکی  طراحی و اجرا شد.
وجود فضاهای سبز هر چند کوچک به ایجاد طراوت و افزایش راندمان کاری و در کل به بهبود کیفیت فضایی منجر می‌شود و کاملا هوشمندانه در این پروژه که فاقد این عنصر بود گنجانده شد و به جرات می توان گفت گروه معماری آرامو دیزاین با یک طراحی توانست حداقل دو نیاز مهم کارفرما را پاسخ بگوید که یکی از این نیازها اصلا خواست کارفرما نبود و در نهایت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی این پروژه بسیار مقرون به صرفه شد که رضایت کارفرما را بهمراه داشت.
انتخاب خطوط مورب در طراحی داخلی اداری برخواسته از شرایط فیزیکی اتاق بود که بسیار یکنواخت و آرام بود برای ایجاد حرکت و هیجان در اتاق از این خطوط استفاده شد که با نحوه چیدمان کتاب‌ها نیز همخوانی داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *