09921014341

معماری و دکوراسیون داخلی به سبک سوئدی

پیدایش هر سبکی وابسته به فلسفه، جهانبینی، اقلیم و … می باشد در مورد سبک سوئدی دلیلی که بیش از همه به چشم می­خورد موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی آن می باشد. به همین علت وجود این سبک در درجه ی اول با آب هوای این کشور مرتبط است

سوئد در شمال اروپا واقع شده و دارای آب و هوای بسیار سردی است. این کشور از نظر طبیعی، از ۴ ناحیه تشکیل  شده است. کوه های پوشیده از جنگل در منطقه نورلند در  شمال، زمین های مرتفع یونکوپینگ در جنوب، دریاچه دیستریکت در ناحیه مرکزی و جلگه حاصلخیز اسکانیا در  منتهی­ الیه بخش جنوبی ­کشور. تابستانهای کوتاه و گرم و زمستانهای سرد و طولانی از ویژگیهای آب و هوای این کشور است.

سبک طراحی داخلی سوئدی با رنگ های روشن، ساده، سفید و آبی تعریف می شود.

سبک سوئدی یکی از سبک های مشهور در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل است.
کارل لارسون (۱۸۵۳-۱۹۱۹) ، یک هنرمند سوئدی، با مشهور کردن سبک دکوراسیون سوئدی، نزد عموم محبوب شد.
سبک سوئدی همچنین از روشنایی  و آب و هوای اسکاندیناوی الهام گرفته است.
زمستان های طولانی مدت خسته کننده با غروب های زود هنگام و روز های کوتاه و کمبود نور طبیعی این سبک را ناگزیر ساخته که روشنایی مورد نیاز را به فضای داخلی خانه وارد کند.
وجود المانهای کمرنگ، روشن، پر زرق و برق و پر جلوه در دکوری های یک منزل با طراحی داخلی سوئدی معروف است.
همین طور که دیوارها، کف زمین و لوازم و اثاث منزل با رنگ های کمرنگ و روشن نور طبیعی را منعکس می کنند، فضاهای داخلی که با این سبک طراحی و بازسازی شده اند حتی در روزهای تاریک زمستان هم شاد، گرم و آرام اند.

طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی خانه به سبک سوئدی

  • دیوارها، کف زمین، لوازم و مبلمان منزل در تناژ رنگ های سفید، کرم، زرد کمرنگ، صورتی کمرنگ، سبز ملایم و خاکستری روشن (رو به سفید) نقاشی و نقش بندی شده اند.
  • بعد از رنگ سفید، آبی رنگی است که اکثرا در سبک دکوراسیون داخلی سوئدی مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ حس پاکی و روشنی، یک روز با نشاط را منعکس و ساتع می کند. همچنین به راحتی با دیگر رنگ های مورد استفاده در پالت رنگ سبک سوئدی که ذکر شد، هماهنگ می شود.

•    در کنار رنگ های سفید، کرم، زرد کمررنگ، صورتی کمررنگ و سبز ملایم و خاکستری روشن به کارگیری رگه های قرمز در کاغذ دیواری یا طرح پارچه مبلمان و کوسن ها بسیار مرسوم است

•    مبلمان و اثاثیه ی سبک سوئدی صاف و یکراست و گاهی داری کمی انحنا می باشد. پایه ی وسایل باریک و ظریف است.

تخته سری های خوشخواب ها در اتاق خواب های به سبک سوئدی به شکل برآمده و با چوبهای با لکه های روشن می باشد. تخت خواب های سایبان دار بسیار استفاده می شوند. همین طور از تخت خواب های دوتایی و تخت خواب های استراحتی اغلب استفاده می شود.

 برای اتاق‌خوابی به سبک سوئدی و با دیوارهای سفید، بهترین ترکیب رنگ برای لحاف روتختی، ترکیب رنگی سفید و قرمز است، در دکوراسیون اتاق‌خواب می‌توانید به‌خوبی از عنصر روتختی و ملحفه‌ها برای تعیین سبک استفاده کنید و هماهنگی بین رنگ‌ها را با کمک آنها انجام دهید.

  • نشیمن گاه اضافی با استفاده از نیمکت هایی با طراحی ظریف و ساده در خانه های به سبک سوئدی وجود دارد.

 

  • قاب های چوبی و ظریف و پایه های حکاکی شده در کاناپه های موجود در یک منزل به سبک سوئدی یافت می شوند.
  • بیشتر لوازم و اثاثیه ی چوبی در رنگ های سفید، کرم، خاکستری روشن و رنگهای روشن دیگر است. همین طور استنسیل به رنگ ها اضافه می شود.
  • وجود شیار، پایه های ظریف، حاشیه های حکاکی شده روی میز و قاب آینه و لبه های منجوق دوزی شده در اسباب و اثاثیه ی منزل بسیار معمول است.
  • استفاده از پارچه های سفید بافت دار و ساده ی کتان و پنبه ای در این سبک معمول است. وجود بافت ها، خطوط و وسایل شطرنجی، رنگ و لعاب بیشتری به این سبک می افزاید.

در طراحی و بازسازی آشپزخانه به سبک سوئدی از رنگ روشن برای کابینت آشپزخانه استفاده کنید.

طراحی جداره ها، کاشی بین کابینتی به رنگ آبی روشن و یا دیگر رنگهای روشن مرسوم است.

استفاده از گل و فضای سبز در دکوراسیون سوئدی می تواند جذابیت آن را دوچندان نماید پنجره ها حتی الامکان با پرده های نازک پوشیده شوند تا مانعی برای ورود نور نباشند.

سخن پایانی

سبک سوئدی در حقیقت یک دکوراسیون سبک و دلباز برای فضای خانه شماست که سبب می‌شود فضاها خوش‌فرم و خوش‌ترکیب و در عین حال گرم و صمیمی جلوه کنند. این سبک با رنگ سفید و دیگر رنگ‌های خنثی شروع می‌شود تا زمینه مساعدی را برای میزبانی از نور‌طبیعی مهیا سازد. خنثی‌سازی کف و دیوارهای فضا: اتاقی روشن و باز تدارک ببینید و درخشش نور خورشید را به داخل اتاق دعوت کنید. رنگ سفید عاجی و چوب‌های طبیعی با رنگ ملایم از قبیل چوب درخت زبان‌گنجشک و چوب راش همیشه در هر اتاق به زیبایی جلوه می‌کنند و در فضای سوئدی نیز این جلوه چندبرابر می‌شود. برای رنگ دیوارها می‌توانید از رنگ‌های سبز و آبی بسیار ملایم به مقدار کم استفاده کنید. پوشش پنجره‌ها را نیز بسیار نازک و لطیف در نظر بگیرید تا نور طبیعی بتواند به‌راحتی به داخل فضا راه‌یابد.علاوه بر خنثی نگه‌داشتن دیوارها و سقف فضا، استفاده زیاد از رنگ سفید یکی از اصول مهم این سبک است. برای مثال برای میز و صندلی اتاق غذاخوری و همچنین تخت‌خواب اتاق‌خواب توصیه می‌کنیم از انواع چوب به رنگ سفید استفاده کنید.

Call Now Buttonتماس با ما