دکوراسیون اداری شرکت پایا طب

دکوراسیون داخلی شرکت پایا طب

متراژ: 120 متر مربع

موقعیت: تهران – میرداماد

طراح: محدثه صالحی

طراحی پروژه دکوراسیون داخلی اداری میرداماد براساس اصول معماری، زیبایی شناسی و با هدف ارتقای کیفیت فضایی در گروه معماری آرامو دیزاین انجام شد.

پروژه دکوراسیون داری فوق شرایط اولیه مطلوبی نداشت و انجام فعالیت اداری در آن به هیچ عنوان ممکن نبود و یکی از دلایل اصلی آن عدم تعریف فضایی برای استقرار پرسنل اداری بود.

مراحل انجام کار

• تعریف و شناسایی نیاز کارفرما
• طراحی آلترناتیو های مختلف
• طراحی سه بعدی فضاها

ویدئو بخش هایی از پروژه دکوراسیون داخلی اداری میرداماد

قبل از شروع طراحی و عملیات اجرایی

تعریف و شناسایی نیاز کارفرما

در این مرحله بعد از بازدید از پروژه طی نشستی که با کارفرما صورت گرفت توانستیم به نیازهای دقیق کارفرما و انتظارت ایشان از طراحی و اجرای دکوراسیون اداری دست پیدا کنیم. این نشست ها از اتفاقات بسیار مهم و کاربردی در طراحی هر پروژه است که گروه معماری آرامو دیزاین با تاکید ویژه ای که روی آن دارد تاکنون توانسته است نتایج بسیار مطلوبی را میسر نماید.

طراحی آلترناتیو های مختلف

در این مرحله با توجه به شناخت نیاز کارفرما گام اول طراحی که ترسیم و طراحی آلترناتیو های مختلف می باشد شروع می شود. در این مرحله حداقل با 3 آلترناتیو متفاوت که هر کدام دارای نقاط ضعف و قوت متفاوتی هستند طراحی می شود.

بررسی و تحلیل نقاط ضعف و قوت هر پلان و شناساندن آنها به کارفرما، تصمیم گیری برای انتخاب پلان بهینه را برای کارفرما تسهیل می کند و کافرما با دیدن آلترناتیو های مختلف و رد اولویت های پایین تر با اطمینان بیشتری می تواند پلان نهایی را اتخاب نماید.

 

دکوراسیون اداری شرکت پایا طب

طراحی سه بعدی فضاها

بعد از تعیین جانمایی ها و تعریف فضایی اداری که یکی از گام های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اداری می باشد که در آن سیرکولاسیون فضایی و دسترسی به فضاها مشخص می شود و یکی دیگر از موارد مهم در آن اهمیت به ورود نور طبیعی در هر فضا است که در جانمایی های دو بعدی امکان ورود نور طبیعی به هر فضا کاملا مشخص می شود و در این مرحله با تغییر و جابجایی فضا ها می توان طراحی را به سمتی پیش برد که امکان نورگیری برای تمام فضاها میسر شود.

در طراحی سه بعدی تاکید بر زیبایی شناسی فضا، ایجاد هارمونی در فضا که یکی از معیار مهم در طراحی است می باشد.

انسجام در طراحی و فضا از دیگر المان های مهم در طراحی می باشد که نبود هر کدام از آنها می تواند اختلال در طراحی ایجاد نماید.

دکوراسیون اداری شرکت پایا طب

یک طراحی حرفه ای در دکوراسیون داخلی اداری می تواند به ارتقای کیفی فضاهای آن منجر شود طراحی خوب و حرفه ای می تواند فضای خلق نماید که به افزایش راندمان و رضایت شغلی کارمندان شرکت کمک کند.

طراحی حرفه ای می تواند احساس تعلق را در پرسنل ایجاد کند و به دنبال آن کارمندان با علاقه ی بیشتری وارد فضای اداریی می شود که به آن تعلق دارند و این یکی از راه هایی ست که مدیران شرکت ها به دنبال آن هستند.

دکوراسیون اداری شرکت پایا طب

طراحی بهینه

یک طراحی مناسب به صورت بهینه از فضا استفاده می کند باید مواظب باشیم و بهینه بودن را به معنای جانمایی حداکثری میزهای کارشناسی ندانیم در واقع یک طراح حرفه ای باید به فضای رفت و آمد، سرانه مناسب فضایی و تهویه مناسب تسلط داشته باشد و تمام آنها را در طراحی در نظر بگیرد.

دکوراسیون اداری شرکت پایا طب

ایجاد جدارهای شفاف علاوه بر محرمیت و تعریف فضایی مناسب می تواند به دلباز تر شدن و بزرگ تر شدن بصری فضا کمک نماید.

یکی دیگر از مزیت های جداره های شفاف امکان استفاده از نور طبیعی در عمق های بیشتری از فضا که نور مناسبی ندارند است که به خوبی آن را میسر می نماید.

دکوراسیون اداری شرکت پایا طب

توجه به انتخاب متریال در طراحی دکوراسیون اداری از دیگر الزامات این فضاها محسوب می شود انتخاب متریالی که بتواند انتقال صدا را به حداقل برساند می تواند آسایش بیشتری را برای کاربران فضا فراهم کند.

نورپردازی و انتخاب چراغ هایی که خیرگی ایجاد نکرده و بتواند نور عمومی مناسبی را در کل فضا ایجاد کند از مزیت های یک دکوراسیون اداری حرفه ای محسوب می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *