09921014341

اتاق خواب کودک

اتاق خواب کودک فضایی است برای پاسخگویی به نیازهایی مثل بازی، خواب، مطالعه و . . . بنابراین طراحی آن باید به گونه ای صورت گیرد که علاوه بر نیازهای فوق متناسب با روحیات و علایق کودک بوده و بتواند مدت زیادی جوابگوی نیازهای کودک باشد. طراحی مناسب اتاق خواب کودک باعث رشد و پرورش خلاقیت کودک می شود و فضایی که کودک در آن بزرگ می شود در اعتماد بنفس کودک تاثیر گذار است.

تحقیقات و پژوهش ها نشان داده اند که دوران کودکی نقش بسزایی در شکل گیری شخصیت او دارد و کودکان از حساسیت بیشتری نسبت به بزرگسالان برخوردار هستند بنابراین نباید کوچکترین فضا را برای کودک در نظر بگیریم وجود نورگیر و تراس در اتاق خواب کودک بسیار مهم است و هرچه کودک با تعدد فضایی بیشتری در گیر باشد رشد فکری مناسب تری خواهد داشت.

همچنین طبق تحقیقات خواب بر فاکتورهایی چون شخصیت ، آرامش، استرس، هوش کودک تاثیر گذار است از اینرو ایجاد فضایی مناسب برای خواب از الزامات این فضا می باشد.

طراحی اتاق خواب کودک

برای ارتقاء کیفیت زندگی و کاری خود  از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.تلفن های تماس:09921014341 – 02122094380

خواب برای سلامت و بازسازی سیستم اعصاب و ایمنی و عضلانی اسکلتی اهمیت دارد و تحقیقات نشان داده کودکانی که در ساعات معینی به رختخواب می روند باهوش تر و موفق تر هستند و یادگیری زبان ، ریاضیات و حل مسائل برایشان آسانتر است نسبت به کودکانی که خواب نا منظم دارند در این رابطه نور پردازی متناسب با اتاق کودک که بسیار متفاوت نسبت به بزرگسال است می تواند راهگشا باشد.

از دیگر تاثیرات مهمی که محیط زندگی بر کودک دارد رشد پرورش خلاقیت کودک می باشد محققان معتقدند همه انسانها در کودکی استعداد خلاق دارند و خلاقیت کودک به قدرت تخیل پردازی او بستگی دارد همچنین بهترین زمان برای رشد و پرورش خلاقیت سنین 2 تا 10 سالگی می باشد.

یکی از تعاریف خلاقیت توانایی فرد برای تولید ایده و همچنین انجام کار ها به روشی دیگر می باشد از اینرو طراحی خلاقانه و انعطاف پذیر اتاق خواب کودک و درگیر نمودن کودک با فضای متفاوت می تواند به رشد خلاقیت کودک کمک نماید. استفاده از المانهای طبیعی مثل ایجاد فضای سبز، خلق فضای بازی و انجام بازیهای متنوع می تواند بسیار مهم باشد.

همانگونه که می دانیم زندگی مدرن کیفیت زندگی را کاهش داده چرا که در گذشته کودک با فضاهای بیشتری درگیر بود و از جمله آنها به طبیعت می توان اشاره کرد که با زندگی عجین بود در این راستا گروه معماری آرامو دیزاین با علم بر موارد فوق و با کمک از روانشناسان کودک همواره تلاش می کند بهترین و بهینه ترین فضا را با توجه به روحیات کودک  و در جهت رشد و پرورش خلاقیت در کودک و شکوفایی شخصیت مفید اجتماعی کودک در آینده خلق نماید.

 

نمونه هایی از کمد های اتاق خواب کودک

اتاق خواب کودک

مطالب مرتبط

Call Now Buttonتماس با ما