دکوراسیون سفره خانه

موقعیت : شهر ری

شنیدن کلمه سنتی یادآور فضاهای دلنشین ،جذاب و پر از آرامش کهن الگوهای معماری ایرانی می باشد که با طراحی بسیار زیبا و کاربردی و با در نظر گرفتن المانهای مهم زندگی و به کار گیری آنها در معماری و طراحی داخلی شاهکارهای معماری را رقم زده اند.

المانهایی که با درگیری حواس پنج گانه ،زیبایی شناسی را به حد کمال می رسانند.

با شنیدن درخواست کارفرما مبنی بر طراحی داخلی سفره خانه سنتی، ما در گروه معماری آرامو دیزاین مجری و طراح دکوراسیون داخلی تلاش نمودیم این المانهای زنده را در طراحی داخلی سفره خانه سنتی گنجانده و فضایی زنده و به یادماندنی برای مخاطبین و مشتریان  این سفره خانه خلق نماییم.

بعد از بازدید کامل از پروژه سفره خانه که طراحی سالن اصلی  و بخش  vip آن به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار شده بود و بررسی خواست و نیاز کامل کارفرما طراحی پروژه به شرح ذیل صورت گرفت.

استفاده از المان آب در طراحی داخلی سفره خانه سنتی،حرکت آب و شنیدن صدای جریان آب طبق پژوهش های صورت گرفته موجب آرامش روح و روان می شود و همچنین وجود آن به تلطیف و تهویه فضا کمک نموده و محیط پیرامون خود را دلنشین می نماید. تنها وجود همین المان در زیبایی شناسی اگر با اندک خلاقیت همراه باشد تمام حواس از جمله حس بصری، صدای جریان آن به ویژه با اختلاف تراز حتی ناچیز در طراحی، حس شنوایی،  نسیمی که در هنگام جریان از آن پوست ما را نوازش می دهد، حس لامسه که یکی از مهمترین حواس هاست را درگیر می نماید و موجب ارضای این حواس می شود ناگفته نماند که در صورت مجاورت با گیاهان سبز رایحه مطبوع آنها حس بویایی را هدف گرفته و به این صورت زیبایی شناسی را تمام و به کمال می رساند.

 

جهت مشاوره با کارشناسان گروه معماری آرامو دیزاین می توانید از طریق شماره های 09921014341 – 02144099514 تماس حاصل فرمایید.

گروه معماری آرامو دیزاین با علم بر موارد فوق آبنمای کوچکی متناسب با فضا برای بخش vip   سفره خانه طراحی نمود و با جریان آن در سراسر فضا، تاثیرات مثبت آن به کل فضا حاکم شد.

در چیدمان فضا تخت استفاده شد که حفظ محرمیت توسط پارتیشن های جدا کننده میر گردید و در انتخاب پارتیشن­ها تلاش شد تا از نمونه های گره چینی که متناسب با حس فضا می باشد استفاده شود تا به خوبی بتواند حس سفره خانه سنتی را القا نماید.

ضلع مقابل سالن اصلی به درخواست کارفرما با مبلمان چیدمان شد که برای حفظ حس سفره خانه سنتی  و حفظ حریم، آن بخش نیز با پارتیشن چیدمان شد.

وجود آبنما با کاشی های ایرانی و جریان سازی آب در کل فضا و استفاده از پارتیشن های گره چینی  به خوبی توانست ایجاد حس فضای سفره خانه سنتی را میسر نماید و با جانمایی گل و فلاور باکس ها که علاوه بر ایجاد جذابیت بصری، جدا سازی تخت ها و محرمیت فضایی را نیز ممکن می ساخت آرامش فضا را دوچندان ساختیم.

برای ارتقاء کیفیت زندگی و کاری خود  از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.تلفن های تماس:09921014341 – 02144099514

از دیگر المانهای مورد استفاده در معماری ایرانی رواق می باشد که با توجه به فضا به صورت طاق هایی دکوراتیو بر جداره های بی روح سالن اصلی نشست و جانی به آن بخشید.

جداره های سالن سفره خانه با آجرهای سفید طراحی شد که هم بتواند بافت زیبای خود را نشان دهد و همچنین رنگ سفید آن از کوچک نمودن فضا جلوگیری نماید.

سقف فضا به دلیل تاسیساتی که از آن رد میشد  به صورتی دیزاین شد که ارتفاع سقف را بیش از حد کوتاه نکرده همچنین پوشش مناسبی برای تاسیسات باشد که با طراحی نوارهای گره چینی هارمونی فضا را کامل و فضایی منسجم ایجاد نمود.

جهت طراحی، نظارت و اجرا می توانید از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.تلفن های تماس:09921014341 – 02144099514

برای نورپردازی فضا از طراحی سقف و جداره سازی های کمک گرفتیم و با نورپردازی عمومی برای کل فضا، نورپردازی موضعی برای تخت ها و نورپردازی های تاکیدی برای بخش های ویژه صورت گرفت.

کفسازی فضا قبلا انجام شده بود و کارفرما تاکید داشتند که با همان متریال کف ادامه کار صورت گیرد بنابراین برای ایجاد انسجام و هارمونی کل فضا از این متریال در بخش های دیگر فضا نیز استفاده شد تا بتوانیم کلیتی واحد داشته باشیم.

بخش vip  بصورت کامل با پارتیشن های جداکننده از بخش سالن تفکیک شد تا بتواند فضایی مجزا برای خواست ها و نیازهای مربوط به این بخش از سفره­ خانه داشته باشد اما جهت حفظ انسجام و هارمونی کل فضا در طراحی به مانند سایر بخش های سفره خانه دیزاین شد.

 

مطالب مرتبط

طراحی داخلی سفره خانه
5 (100%) 3 votes
اگر از این مقاله لذت بردید به اشتراک بگذارید
تماس با ما