دکوراسیون داخلی شرکت ساختمانی

پروژه دکوراسیون شرکت خصوصی در ولنجک، یک ساختمان نوساز بود که کارفرمای پروژه می‌خواستند محیط و فضای داخلی پروژه را متناسب با فعالیت‌ها و نیاز کاری خودشان طراحی و دکوراسیون کنند.
از آنجاییکه برای تیم طراحی آرامو دیزاین بررسی سه مورد زیر با هم و به یک اندازه مهم است اقدامات خود را از فاز صفر طراحی و آنالیز و بررسی فیزیک پروژه که شامل ابعاد و اندازه، تعداد نورگیرها و جهت نورگیر، تاسیسات گرمایش و سرمایش و . . .

مشتریشرکت ساختمانی
مکانتهران-جردن
تاریخ تکمیل27 مرداد 1398
متراژ120 مترمربع

بررسی کاربر هر فضا و نیازهای کاربر و تحلیل فعالیت هایی که در پروژه صورت میگیرد آغاز کرد و در بخش تحلیل فعالیت به بررسی نوع فعالیت ها که می توانند به صورت تیمی انجام شوند یا اینکه نیاز به تمرکز بالا دارند و به اصطلاح سلولی باشند پرداخت.

تصاویر پروژه جردن

بررسی پروژه و رفع چالش های موجود

یکی از چالش‌های بزرگ شرکت خصوصی ساختمانی مربوط به بخش ورودی بود به این شکل که در بخش ورودی یک داکت تاسیساتی وجود داشت که به لحاظ دید بصری اتفاق نامطلوبی بود و به دلیل اندازه‌ی بزرگی که داشت بخش بزرگی از ورودی را به خود اختصاص داده بود در این راستا رفع این چالش مساله بسیار مهمی بود که می‌توانست تاثیر بسیار زیادی را در پروژه داشته باشد.

بعد از اتود هایی که برای رفع این چالش زده شد در نهایت به این نتیجه رسیدیم که خود المان سازه‌ای بتواند بخشی از دیزاین باشد به همین دلیل با استفاده از خطوط مورب فضایی ایجاد کردیم که بتواند نورپردازی روی پوستر قسمت ورودی را بعهده بگیرد و تاکید کننده تصویر پوستر که بیانگر هویت سازمانی شرکت خصوصی بود باشد.

توجه به این نکته بسیار مهم است که طراحی و دکوراسیون شرکت در گروه معماری آرامو دیزاین کاملا به صورت علمی صورت می گیرد و تعریف فضایی مناسب با اختصاص سرانه‌های لازم، انتخاب درست مبلمان اداری مثل (میزهای کارشناسی و مدیریت و کمد‌های بایگانی و آرشیو) تا انتخاب رنگ و عناصر دکوراتیو برای خلق دکوراسیون حرفه ای شرکت با پشتوانه ی تخصصی و علمی انجام می‌شود.

و اما خواست کاربر فضا با توجه به موقعیت اجتماعی و علایقی که داشتند.

در پروژه دکوراسون شرکت ساختمانی ولنجک، کارفرمای محترم پروژه به دنبال یک پروژه لوکس بود که بتواند در این مکان از مهمانان خود پذیرایی کند و در عین حال یک دکوراسیون اقتصادی.
به ظاهر انجام این دو خواسته‌ای که در مقابل هم هستند امکان پذیر نبود به همین دلیل تلاش کردیم تا جای امکان این خواسته‌ی کارفرما را محقق کنیم و پروژه‌ای طراحی شود که بتواند به لوکس بودن نزدیک باشد.

در این راستا تا جایی که امکان داشت در انتخاب متریال سعی شد از متریال مقرون به صرفه تر استفاده شود اما بافت و تکسچر لوکس را به نمایش بگذارد در نهایت متریال ام دی افی برای پروژه دکوراسیون شرکت خصوصی ولنجک انتخاب شد که  بافت سنگ را داشته باشد و تا لمس نشود حس سنگ اسلب را در پروژه تداعی نماید.

در تعریف پلان و جانمایی فضایی قسمت پذیرش در مجاورت ورودی قرار گرفت تا بتواند پاسخگوی بهتری برای مراجعین به این فضا باشد.

اتاق حسابداری و مالی

پروژه دکوراسیون شرکت خصوصی ولنجک نیاز داشت تا بتواند ۳ کارشناس را در خود جای بدهد و هر کارشناس کمد و آرشیو مخصوص به خود را داشته باشند با توجه به مساحت کم این فضا در پروژه شرکت خصوصی ولنجک سعی شد کمدها از کف فاصله بگیرند و متراژی را به خود اختصاص ندهند به همین دلیل دو کمد آرشیو روی دیوار نصب شد تا بتواند بهینه‌ترین حالت ممکن برای این پروژه را رقم بزند.

اتاق مدیریت در پلان این پروژه در راس نقشه قرار گرفت تا مخاطب این فضا با طی کردن مسافتی هر چند کوتاه بتواند به این فضا دسترسی داشته باشد هدف از این اقدام ایجاد سلسله مراتب فضایی بود که به بهترین شکل ممکن رقم خورد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *