تالار پذیرایی از فضاهای جمعی و تشریفاتی برای مراسم ها می باشد و سبک کلاسیک می تواند بعنوان یکی از سبک های متناسب و پاسخگو به این فضا محسوب شود که با ایجاد حس شکوه و عظمت، محیطی مناسب برای برپایی مراسم ها و گردهمایی به ارمغان خواهد آورد.از دیگر مشخصه های این سبک ایجاد جذابیت بصری و استفاده حداکثری از جزئیات و تزئینات می باشد که در فضاهای بزرگ می تواند انتخاب درستی باشد و به تعدیل مقیاس فضایی کمک نماید.

دکوراسیون تالار پذیرایی

پروژه طراحی دکوراسیون تالار پذیرایی فوق توسط گروه معماری آرامو دیزاین انجام شد که بر اساس خواست کارفرما به سبک کلاسیک به شرح ذیل طراحی شد:

  • جهت کفسازی پروژه از متریال سنگ با ابعاد 40 در 40 استفاده شد و با مبلمان کلاسیک در فواصل مناسب طبق اصول و ضوابط طراحی چیدمان شد .
  • سیرکولاسیون حرکتی با طراحی راهروهای متناسب دور تا دور و مابین مبلمان ایجاد شد که سهولت دسترسی به تمامی نقاط تالار را میسر نمود.
  • برای طراحی جداره ها از قاب های چوبی که مزین به کاغذ دیواری و آینه های دکوراتیو بودند استفاده شد و با تعبیه لوستر های دیوارکوب بر ایجاد حس شکوه و عظمت سبک کلاسیک تاکید شد. ازاره چوبی با ارتفاع 1 متری دیوارها به همراه کتیبه ای که دورتادور فضا را فراگرفت زیبایی دو جندانی به آن بخشید.
  • برای طراحی ویژه بخش سن و تفکیک آن از سایر فضا از اختلاف ارتفاع و المان ستون ویژه این سبک با نورپردازی و همچنین قابی زیبا که در بدو ورود چشم هر بیننده را به خود مجذوب میکند استفاده شد و جانمایی درست سن در آکس ورودی جلوه ی ویژه ای به محیط بخشید.
  • طراحی سقف پروژه با اجرای پتینه و جانمایی لوسترهای مجلل و متناسب این سبک طراحی شد و نورپردازی زیبا و مجلل فضا با استفاده از هالوژن در سقف میسر شد.

یکی از المان های مهم در طراحی این سبک ایجاد تقارن در تمام سطوح از جمله دیوار و سقف و کف می باشد که  با جانمایی سن تالار در وسط دیوار و طراحی  قاب های یکسان در دو طرف آن به خوبی توانستیم فضایی متقارن در جداره ها ایجاد نماییم و با رعایت این ویژگی در سقف و کف حس کلاسیک بودن فضا را به حداکثر رساندیم و برای جلوگیری از یکنواختی و تکرار بیش از حد متریال در فضا بصورت کاملا هوشمندانه از آیینه دکوراتیو در میان قاب های کاغذ دیواری استفاده شد که با انعکاس و شکست زیبای نور زیبایی و جذابیت فضا را به همراه داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *