طراحی دکوراسیون داخلی

در این نوشتار دو پروژه دکوراسیون داخلی به سبک های نئو کلاسیک و مدرن که توسط گروه معماری آرامو دیزاین طراحی و اجرا شد را بررسی می کنیم.

پروژه :بازسازی و دکوراسیون داخلی 

کارفرما: جناب آقای دکتر زارع

موقعیت: تهران – اقدسیه

دکوراسیون داخلی پروژه مسکونی اقدسیه به سبک نئوکلاسیک طراحی و اجرا شد کارفرمای محترم این پروژه یک خانواده سه نفره بودند که به همراه پدربزرگ زندگی می کردند.

از آنجائیکه یک طراحی خوب می بایست به فعالیت های تک تک خانواده جوابگو باشد طی نشست هایی که صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که در پلان موجود باید تغییراتی ایجاد شود.

تغییرات پلان

در گام اول پلان دو بعدی طی آلترناتیوهای مختلف ترسیم شد و نتیجه بر این شد که یکی از خوابهای پروژه به اتاق خواب اصلی (MASTER BED ROOM)   تبدیل شود و دو اتاق دیگر به اتاق کودک و اتاق پدربزرگ اختصاص داده شود.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر به سبک نئو کلاسیک طراحی و اجرا شد.

دکوراسیون ورودی

یکی از نقاط ضعف پروژه عدم وجود جاکفشی بود که در طراحی ها، جاکفشی را جانمایی کردیم و با ابعاد حداقلی در یک ضلع ورودی اجرا شد.

در این طراحی تلاش شد کمدی تا سقف به نگهداری کفش ها اختصاص داده شود و با یک آینه دکوراتیو جذابیت و زیبایی فضای ورودی دو چندان شد.

با توجه به سبک انتخاب شده کمدهای ممبران برای این فضا اجرا شد.

واک این کلوزت

با تغییر پلان و تخریب برخی از دیوار های جداکننده توانستیم کمد لباس مهمان ( واک این کلوزت ) طراحی و اجرا کنیم و تعریف کامل تری از خانه داشته باشیم.

سرویس بهداشتی مهمان

با ویرایش هایی که در پلان دو بعدی پروژه داشتیم توانستیم دو سرویس بهداشتی یکی برای اتاق مستر و دیگری برای استفاده مشترک پدربزرگ و فرزند خانواده طراحی و اجرا کنیم

و سرویس ورودی برای مهمان اختصاص داده شد.

فضای ورودی با دو ستون به صورت کامل از فضای نشیمن و پذیرایی تفکیک شد.

دکوراسیون نشیمن خصوصی

با توجه به خواست و سبک زندگی کارفرما در پلان دو بعدی فضای نشیمن خصوصی از فضای پذیرایی جدا شد و به صورت مجزا دیزاین شد.

برای دکوراسیون فضای نشیمن از سنگ اسلب اونیکس استفاده شد تا به این شکل بتوانیم تکه ای از طبیعت زیبا را به داخل خانه بیاوریم و با نورپردازی زیبای تی وی وال شاهد دلربایی هر چه بیشتر سنگ مرمر اونیکس باشیم.

دکوراسیون پذیرایی و غذاخوری مهمان

دکوراسیون پذیرایی و غذاخوری مهمان به صورت فضایی مجزا طراحی و اجرا شد  در فضای پذیرایی مهمان قاب زیبای نقاشی شکوفه  اصالت فضا را دو چندان نمود و با رنگ زیبایی که داشت فضای لوکس و لاکچری را به ارمغان آورد.

از آنجایی که منازل مسکونی کوچک امکان تفکیک فضایی مناسب و تعریف شده و دکوراسیون داخلی متناسب با فعالیت های آن فضا را برای شما فراهم نمی کند، بنابراین طراحی و دکوراسیون داخلی به شکل تخصصی می تواند گزینه ی مناسبی برای ایجاد محیطی زیبا و دلنشین باشد. امروزه گرایش کارفرمایان برای بازسازی و دکوراسیون داخلی منازل به سمت یکی از سبک های مدرن و کلاسیک یا نئوکلاسیک است.

در ادامه بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرم را بررسی می کنیم.

بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه

موقعیت : تهران

متراژ پروژه:105 متر مربع

بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه پروژه فوق به درخواست کارفرما به سبک مدرن طراحی شد.

چالش های فضای فعلی وجود آشفتگی بصری، عدم نظم و سازماندهی مناسب، کم نور بودن فضا علیرغم وجود پنجره و کمبود فضای کار در آشپزخانه بود.

کابینت آشپزخانه

تعبیه کابینت، تلفیق صبحانه خوری و جزیره و انتخاب رنگ سفید از راهکارهایی بود که برای این فضا استفاده شد.

همچنین سبک مدرن به دلیل جزئیات کمی که دارد فضای بهینه و کاربردی تری را فراهم می کند و به لحاظ بصری بزرگتر به نظر می رسد که برای آشپزخانه های کوچک بسیا راهگشاست.

در این فضا برای بزرگ تر شدن آشپزخانه بخشی از فضای تراس را به آن اضافه کردیم و به این صورت هندسه مستطیل که در سبک مدرن هندسه ی پر کاربردی است به وجود آمد.

رنگ های تیره ی کابینت و کاشی های بین کابینتی نور محیط را به حداقل ممکن کاهش می داد که با تغییر رنگ کابینت ها به رنگ سفید توانستیم فضایی دلباز و روشن و در عین حال لوکس برای آشپزخانه طراحی کنیم.

بودن در این فضا لذت داشتن آسمان را به همراه خواهد داشت آسمانی که خانه ها امروزی فاقد آن هستند و برای دیدن آسمان می بایست از خانه بیرون زد.

نمای آجری دیوار تراس به افزون شدن حس فضا کمک کرد و فضایی با غنای زیبایی شناسی خلق شد.

از دیگر درخواست های کارفرما طراحی جزیره در آشپزخانه بود که تلفیق جزیره و صبحانه خوری علاوه بر زیبایی فضا بر کاربردی شدن محیط نیز افزود.

جانمایی سینک روی جزیره در سبک مدرن امکان ارتباط گرفتن خانواده به هنگام انجام فعالیت شستشوی ظرف ها را میسر می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *