طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی با استفاده از سبک های مختلف

در این مقاله دکوراسیون داخلی به سبک مدرن و نئوکلاسیک را برای فضاهای مسکونی بررسی می کنیم.

از آنجایی که منازل مسکونی کوچک امکان تفکیک فضایی مناسب و تعریف شده و دکوراسیون داخلی متناسب با فعالیت های آن فضا را برای شما فراهم نمی کند، بنابراین طراحی و دکوراسیون داخلی به شکل تخصصی می تواند گزینه ی مناسبی برای ایجاد محیطی زیبا و دلنشین باشد. امروزه گرایش کارفرمایان برای بازسازی و دکوراسیون داخلی منازل به سمت یکی از سبک های مدرن و کلاسیک یا نئوکلاسیک است.

در این مقاله علاوه بر بیان روش هایی برای رفع نقاط ضعف مکان های کوچک، دو نمونه اجرایی از حالت فوق را به دو سبک مدرن و نئوکلاسیک بررسی می کنیم.

بازسازی و دکوراسیون داخلی پروژه کرج به سبک نئو کلاسیک

پلان پروژه فوق دارای هندسه مستطیل شکلی بود که عرض آن نسبت به ابعاد طول فضا کم بود در این فضا به دلیل عدم امکان تفکیک پذیرایی و تی وی روم تلاش کردیم تلفیق مناسبی از هر دو فضا را طراحی کنیم.

طراحی دکوراسیون یک اتاق نشیمن بستگی به میزان فضای موجود و اندازه یک خانه دارد . در صورتی که یک فضای جداگانه برای میهمانانمان را دارا هستیم میتوانیم فضایی خصوصی و صمیمی را برای خود ایجاد کنیم؛ مثلا میتوانیم از عکسهای خانوادگی خود برای تزئین اتاق نشیمن مان استفاده کنیم یا از مبلمانی راحت تر برای استراحت استفاده نماییم . ولی اگر یک سالن کوچک در اختیار داریم و امکان دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن به شکل خصوصی ممکن نیست می بایست به فضای موجود جنبه رسمی نیز بدهیم.

نقاط ضعف

1. نور کم فضا به دلیل انتخاب رنگ های تیره
2. آشفتگی بصری به دلیل عدم اختصاص فضای مجزا برای هر المان
3. نصب تابلو در ارتفاع بالاتر از حد استاندارد
4. نصب تلویزیون در ارتفاع نامناسب
5. سیم های آویزان که جلوه ی نامناسبی برای فضا ایجاد می کند.
6. عرض کم فضا
7. جانمایی میز نهارخوری در مسافتی دور از آشپزخانه و پشت مبلمان مهمان

پیشنهاد گروه معماری آرامو دیزاین

پروژه فوق به دلیل کوچک بودن فضای پذیرایی دکوراسیون داخلی می بایست به نحوی طراحی شود که علاوه بر راحت  بودن فضا  بتواند جنبه ی رسمی برای پذیرایی مهمان را داشته باشد.

همانگونه که اشاره شد اتاق نشیمن مکانی برای پذیرایی از مهمانان نیز هست، بنابراین بهترین کار این است که حتی الامکان از رنگ های جیغ دوری کنیم چرا که ممکن است بعضی از مهمانان خود را آزرده کنیم و به جای آن از رنگ های اولیه همچون سفید، کرم، خاکستری، قهوه ای و بژ استفاده کرده­ایم. این نمونه رنگ ها انتخاب بسیار مناسبی می باشند چرا که با تمامی فضاها می توانند هماهنگ شوند.

طراحی فضای موجود با توجه به خواست، زمان و بودجه کارفرما

همچنین در طراحی دکوراسیون های داخلی می توان از دیوار پوش های آینه ای در فضاهای مختلف استفاده نمود. از آینه کاری میتوان در طراحی فضاهای مختلف از یک ساختمان از جمله ، نشیمن، پذیرایی، راه پله های داخلی، ورودی خانه،  بالای شومینه ها و … استفاده کرد.

کوچک بودن و کم عرض بودن فضای پذیرایی در این پروژه دلیلی بود برای استفاده از آینه که هم  به بزرگنمایی بصری و عمق دادن به فضای نشیمن کمک کرده باشیم و هم اینکه بتوانیم فضایی جذاب و لوکس برای کارفرما ایجاد کنیم.

جهت مشاوره، طراحی و اجرای بازسازی و دکوراسیون منزل خود می توانید با شماره 021223686780، 09921014341تماس حاصل فرمائید.

انتخاب ما در این پروژه آینه های پازلی بود به دلیل اینکه علاوه بر کمک به بزرگنمایی فضای نشیمن قصد بر این داشتیم که به زیبا سازی و تزئین فضا نیز توجه کرده باشیم زیرا فضای کوچک نشیمنی که در اختیار داشتیم امکان نصب تابلو های لوکس و کلاسیک  را فراهم نمیکرد و ما از آینه ها برای این امر بعنوان جایگزین استفاده کردیم. آینه ها علاوه بر بزرگتر جلوه دادن و عمق دادن به فضا ،با کم ترین هزینه، آرامش و بهبود حالات روحی افراد ساکن در فضا را میسر می کنند.

و در آخراستفاده از گل و گیاه آپارتمانی هم نه تنها به زیبایی طراحی اتاق نشیمن کمک میکند بلکه باعث پخش انرژی مثبت در محیط می شود. ما در این پروژه از گیاهانی همچون برگ انجیری و فیکوس استفاده نمودیم که جزو گیاهان مناسب آپارتمانی می باشند .

 

طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی واحد مسکونی به سبک مدرن

کارفرما: جناب آقای احمد زاده

متراژ: 90 متر مربع

بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل فوق زمانی به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار شد که به لحاظ معماری داخلی وضعیت نامناسبی داشت و کارفرمای پروژه تنها را ه ممکن را تعویض واحد مسکونی و خرید ملک جدید می دانست در این میان گروه معماری آرامو دیزاین مجری و طراح حرفه ای دکوراسیون داخلی طی مشاوه اولیه و با تکیه بر توان علمی و زیبایی شناسی خود تغییر و بهبود فضا را امکان پذیر دانست و به دنبال آن با انجام تحلیل و بررسی نیاز کارفرما توانست فضایی مطلوب با هدف ارتقا کیفیت زندگی ارائه و اجرا کند که استقبال مالک را بهمراه داشت.

جهت مشاوره، طراحی و اجرای بازسازی و دکوراسیون منزل خود می توانید با شماره 021223686780، 09921014341تماس حاصل فرمائید.

در واقع در این پروژه توانستیم به حس تعلق، حس مکان و خاطرات شیرین سال های اولیه زندگی احترام بگذاریم.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی پروژه فوق به سبک تلفیقی صورت گرفت و در طراحی نشیمن خانه که فضای بسیار مهم جهت دور هم نشینی و گفتگوهای خانوادگی و افزایش حس صمیمیت محسوب می شود از رنگ روشن و لکه های نارنجی و زرد که به گرمای هر چه بیشتر فضا کمک می کند استفاده شد و و با تعبیه کتابخانه ای دکوراتیو علاوه بر زیبایی، فعالیت مطالعه را سامان بخشید و با پیشنهاد مبلمان راحتی فضایی دلنشین برای اعضای خانواده ایجاد نمود.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی پروژه فوق به سبک تلفیقی صورت گرفت و در طراحی نشیمن خانه که فضای بسیار مهم جهت دور هم نشینی و گفتگوهای خانوادگی و افزایش حس صمیمیت محسوب می شود از رنگ روشن و لکه های نارنجی و زرد که به گرمای هر چه بیشتر فضا کمک می کند استفاده شد و و با تعبیه کتابخانه ای دکوراتیو علاوه بر زیبایی، فعالیت مطالعه را سامان بخشید و با پیشنهاد مبلمان راحتی فضایی دلنشین برای اعضای خانواده ایجاد نمود.

طراحی کابینت آشپزخانه

در طراحی کابینت آشپزخانه با مد نظر قراردادن تمام جزئیات، دسترسی به این فضا را ساده تر و با طراحی و اجرای قاب سفید کابینت ام دی اف بر جداره آن، فضایی مطلوب به لحاظ زیبایی شناسی و عملکردی فراهم نمودیم و با کنتراست رنگی و استفاده از رنگ قهوه ای و بافت چوب زیبایی آن را دو چندان کرد.

جهت طراحی سقف، قاب ساده نور مخفی و هالوژن به همراه لوستر مدرن و مناسب فضا در مرکز فضای نشیمن نورپردازی مناسب را بهمراه داشت.

سخن پایانی

گروه معماری آرامو دیزاین با بازتاب طراحی خواسته های کارفرما بر منزل مسکونی موجود توانست فضای مطلوبی با کیفیت زیبایی شناسی ، عملکردی وبهبود روانشناسی فضا ایجاد نماید که با رضایت کامل کارفرما همراه بود. گروه معماری آرامو دیزاین به شما کمک می کند تا منزل مسکونی کوچک خود را به بهترین شکل دیزاین کنید

برخی از پروژه های آرامو دیزاین

اگر از این مقاله لذت بردید به اشتراک بگذارید
تماس با ما