09921014341
انتخاب صفحه

روف گاردن چیست؟ ایده هایی منحصر به فرد و کم هزینه برای اجرای روف گاردن

 در این مقاله نکاتی راجع به روف گاردن و نحوه طراحی و اجرای آن با کمترین هزینه را بررسی می کنیم.
روف گاردن یا بام سبز به فضای پشت بام آپارتمانها گفته می شود که در دوره مدرن جایگزینی برای حیاط شده است در واقع ایجاد یا خلق فضای روف گاردن توسط معمار بزرگ مدرن ، لوکوبوزیه صورت گرفته است.
امروزه با وجود آپارتمانهای بدون حیاط که در تهران و کلان شهرها به وفور یافت می شود، طراحی و اجرای روف گاردن گزینه ای مناسب برای این ساختمانها می باشد. با توجه به این موضوع در این مقاله ما به دنبال بررسی موارد زیر هستیم:

• مزایای طراحی روف گاردن
• طراحی روف گاردن به صورت شخصی با کمترین هزینه
• طراحی و اجرای تخصصی روف گاردن
• نمونه اجرایی

مزایای روف گاردن

وجود فضای سبزدربام خانه می تواند به تلطیف فضایی کمک نموده و همچنین فضای جذاب و دلنشین برای نشست های دوستانه و صمیمی باشد.همچنین دید و منظر زیبایی به چهره شهر ببخشد.
طراحی و اجرای روف گاردن تاثیر تاثیر به سزایی در طول عمر سقف ها دارد.بیشتر سقف ها در معرض آفتاب، باد،برف و باران قرار دارند از اینرو در معرض تغییرات بسیار زیاد دما قرار می گیرند. این درجه حرارت های شدید باعث می شود که غشای سقف در هوای سرد کوچک و در هوای گرم گسترش یابد، که این امر باعث افزایش تلفات روی سقف ها می شود و طول عمر آن را کوتاه می کند.
ساختمانهایی که دارای روف گاردن هستند در زمستان گرمای کمتری از دست می دهند، از اینرو دراقلیم های گرم و خشک طراحی و اجرای روف گاردن بسیار پیشنهاد میگردد چون می تواند با خنک سازی سقف، گرمای زیاد این اقلیم را تعدیل کرده و همچنین باعث کاهش مصرف انرژی شود که امروزه از دغدغه های کل دنیا است.
طراحی و اجرای روف گاردن از لحاظ افتصادی نیز بر ارزش فروش و اجاره ی ساختمانها می افزاید.
علاوه بر مزایای ذکر شده طراحی مناسب و حرفه ای روف گاردن به زیبایی و جذابیت فضا کمک می کند که منجر به شکوفایی انسان شود.

جهت طراحی و اجرای صفر تا صد روف گاردن توسط گروه حرفه ای آرامو دیزاین می توانید با تلفن های 09125681985 – 44099514 تماس حاصل فرمایید.

 

 
طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن به صورت شخصی با کمترین هزینه

الزامی ندارد برای طراحی و اجرای روف گاردن هزینه های زیادی متقبل شوید.

در ساده ترین برخورد می توانید با چیدمان فلاور باکس و گلدان های مناسب و همچنین نشمین های زیبا و ساده فضایی ساده و دلنشین برای بام خانه خود دیزاین نمایید و از بودن در این فضا که طبق سلیقه خودتان طراحی و اجرا کرده اید نهایت لذت را ببرید در این روش با نورپردازی ساده و کم هزینه می توانید نیاز به روشنایی در این فضا را مرتفع نمایید.
اگر یک پشت بام بزرگ دارید شما می توانید با استفاده از پوشش های گیاهی محیط بام خود را دیزاین کرده و از دید همسایگان محصور کنید. برای این کار بامبو و علفزار ترکیب مناسبی است. استفاده از تخت های بلند در مجاورت این دیواره ها می تواند فضای دلنشینی را برای شما ایجاد کند.
در خرید و چیدمان مبلمان ابتدا نیازسنجی کنید، آیا می خواهید در این مکان به استراحت بپردازید و یا می خواهید شام بخورید؟ با توجه به نیاز خود برای خرید مبلمان اقدام کنید.
همیشه یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی در نظر بگیرید و دو رنگ هم تناژ با رنگ اصلی را در ترکیب رنگی خود قرار دهید. استفاده از چندین رنگ مختلف باعث می شود سقف شما شلوغ به نظر برسد.

 

طراحی و اجرای تخصصی روف گاردن

اما اگر در طراحی و اجرای روف گاردن به دنبال خلق فضاهایی با تعاریف متفاوت هستید و به دنبال فضاهایی هستید که بتوانید چهار فصل از آن استفاده نمایید، پیشنهاد می گردد که حتما از مشاوره های متخصصان و کارشناسان حرفه ای استفاده نمایید زیرا در این روش می بایست به الزامات طراحی و معماری، سیرکولاسیون و مسیرهای رفت و آمد و مصالح و متریال و همچنین مباحث سازه ای اشراف داشته باشید.
طراحی روف گاردن چهار فصل یکی از زیباترین حالت های روف گاردن است که برای داشتن این روف گاردن می توانید از فضای شیشه ای استفاده نمایید که در فصول سرد سال بتوانید از دیدن بارش برف و باران با قرار گرفتن در این فضا نهایت لذت را ببرید.
تصورکنید دانه های برف یا باران به شیشه های فضایی که در آن نشسته اید برخورد می کند و سوز و سرما با تمام وجود خود را بیان می کند در این شرایط شما در محیطی گرم و با قهوه ای در دست به تماشای این اتفاق طبیعی زیبا نشسته اید و لذتی که بودن دراین فضا بر شما ایجاد می کند منجر به تجربه حس خوشایند و زیبا میگردد.
برای طراحی و اجرای تخصصی روف گاردن کارشناسان از فضای شما بازدید می کنند و متناسب با نیاز شما و اصول زیبایی شناسی و معماری، فضا را دیزاین و به صورت سه بعدی ارائه می کنند و در صورت تایید اقدام به اجرای روف گاردن می کنند.

جهت طراحی و اجرای صفر تا صد روف گاردن توسط گروه حرفه ای آرامو دیزاین می توانید با تلفن های 09125681985 – 44099514 تماس حاصل فرمایید.

نمونه اجرایی

در پروژه های اداری، روف گاردن با اهداف خاصی صورت می پذیرد بعنوان مثال طراحی روف گاردن پروژه یزد که به توضیح آن می پردازیم با هدف برگزاری جلسات کاری و تشریفاتی شرکت بود که به شکل زیر صورت گرفت.

موقعیت پروژه: یزد

مساحت:90 متر مربع

کاربری: اداری- تجاری

خواست کارفرما روف گاردن یزد ایجاد فضایی برای برخی از جلسات کاری با شرکا و مشتریان خود بود و از آنجایی که طراحی روف گاردن یا باغ بام در اقلیم گرم و خشک یزد گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود گروه معماری آرامو دیزاین طراحی فوق را با رویکرد اقلیمی پیش برد.

طراحی روف گاردن یزد با هدف ایجاد عملکرد مناسب در بام ، تهویه مطلوب و ممانعت از تابش شدید خورشید به سطح آن و ایجاد المانهای زیبای شناسی بود در این راستا سازماندهی بام با ایجاد فضای تعامل ، مسیر و سیرکولاسیون مناسب برای دسترسی بهتر به فضاها و جانمایی فضای سبز صورت گرفت.

یکی از چالش های مهم در اقلیم یزد وجود گرمای زیاد و تابش های شدید خورشید است که گروه معماری آرامو دیزاین مجری حرفه ای باسازی و دکوراسیون داخلی با طراحی آبنما و مسیر حرکت آب، دور تا دور پرگولا(نوعی آلاچیق که با چوب کارمی­شود) پاسخی مناسب برای رفع این مسئله صورت داد. حرکت آب در سطح روف گاردن به خنکای دلپذیر بام سبز کمک کرده و بودن در این مکان را دلپذیر می سازد و با ایجاد فضای سبز، طراوت و تهویه مطبوعی کل محیط را فرا می­گیرد.

نقاط قوت پروژه فوق

صدای دلنشین حرکت آب به همراه رایحه مطبوع فضای سبز در کنار بافت های زنده چوب و سنگ به خوبی توانست زیبایی شناسی حسی را پاسخ گفته و تمامی حواس را درگیر نماید و از این طریق خلق فضایی جذاب و خوشایند را در اقلیم گرم و خشک یزد جهت برپایی جلسات کاری میسر نماد.

از دیگر نقاط قوت طرح فوق که استفاده از بام در اقلیم گرم و خشک را لازم می ساخت کاهش گرمای منتقل شده از سقف به فضای داخلی پروژه اداری و تجاری بود که کاهش استفاده از انرژی و به پیرو آن کاهش آلودگی زیست محیطی که از دغدغه های به حق اندیشمندان امروزی است را در برداشت

.

سخن پایانی

با توجه به گسترش روز افزون آپارتمانها و کاهش خانه های ویلایی طراحی محیطی دلنشین که بتواند جایگزین مناسبی برای حیاط های قدیمی و سنتی باشد می تواند تاثیر به سزایی در چهره شهر و روحیه افراد داشته باشد. در این مقاله مزایا و نحوه طراحی روف گاردن به ساده ترین شکل ممکن و همچنین به صورت تخصصی شرح داده شد. گروه معماری آرامو دیزاین به شما کمک می کند تا بتوانید محیطی آرام بخش و دلنشین را فراهم کرده و از آن لذت ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 22 میانگین: 5]
با ما تماس بگیرید