09921014341
انتخاب صفحه

طراحی داخلی داروخانه

مساحت واحد:40 متر مربع

کارفرما: داروخانه الحاوی

خواست کارفرما طراحی فضایی بود جهت انتظار مهمانان و پزشکان ایرانی و خارجی که در نهایت سادگی شایسته حضور آنها باشد  و هم معرف خوبی برای فعالیت مجموعه به حساب آید.

استفاده از متریال رنگ روشن از مواردی بود که کارفرما به شدت به آن تاکید داشت.

گروه طراحی آرامو دیزاین مجری بازسازی ساختمان برای پاسخ به خواسته های کارفرما و با توجه به شرایط پروژه ازطراحی مینیمال و سبک مدرن استفاده نمود که برای بازسازی و باز طراحی فضای کوچک پروژه بسیار مناسب بود.

برای طراحی داخلی داروخانه از متریال کناف استفاده شد که به صورت خطوط موازی از سقف شروع تا جداره ها امتداد می یابند و در قسمت مرکزی فضا بصورت پوستری که بیانگر نوع فعالیت مجموعه می باشد شکل گرفت.

برای نورپردازی فضا از نوارهای نور مخفی در کل خطوط موازی استفاده شد و رنگ آبی نور با فعالیت مجموعه همخوانی بسیار خوبی به وجود آورد و با توجه به اصول رنگشناسی توانست در بزرگتر جلوه دادن فضا از نظر بصری نقش بسزایی داشته باشد.

مبلمان فضا بصورت U شکل چیدمان شد که به لحاظ رفتار شناسی، چیدمان مبلمان به این صورت مکث و دور هم نشینی را که مناسب برای فضای لابی می باشد تداعی می نماید.

موسیقی آب به همراه رقص زیبای ماهیان آکواریوم  برای تایمی هر چند کوتاه می تواند به فِرش و تازه شدن تمامی حواس مخاطبین کمک کند تا بتوانند با ذهن و روانی آرام به جلسات خود بپردازند.

در رنگشناسی رنگ های سرد و آبی به پس رفتگی فضا و بزرگتر جلوه کردن فضا کمک می نمایند که در این لابی تلاش نمودیم رنگ روشن آبی را به حداکثر برسانیم.

در نهایت گروه معماری آرامو دیزاین مجری حرفه ای دکوراسیون داخلی توانست فضایی را خلق نماید که پاسخگوی مناسب تمام نیازهای کارفرما باشد.

مطالب مرتبط

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
با ما تماس بگیرید