09921014341
انتخاب صفحه

طراحی دکوراسیون داخلی تالار پذیرایی

موقعیت : چیتگر

تالار پذیرایی از فضاهای جمعی و تشریفاتی برای مراسم ها می باشد و سبک کلاسیک می تواند بعنوان یکی از سبک های متناسب و پاسخگو به این فضا محسوب شود که با ایجاد حس شکوه و عظمت، محیطی مناسب برای برپایی مراسم ها و گردهمایی به ارمغان خواهد آورد.از دیگر مشخصه های سبک کلاسیک ایجاد جذابیت بصری و استفاده حداکثری از جزئیات و تزئینات می باشد که در تالار پذیرایی بزرگ می تواند انتخاب درستی باشد و به تعدیل مقیاس فضایی کمک نماید.

پروژه طراحی دکوراسیون داخلی تالار پذیرایی فوق توسط گروه معماری آرامو دیزاین مجری بازسازی دکوراسیون داخلی انجام شد که بر اساس خواست کارفرما به سبک کلاسیک به شرح ذیل طراحی شد:

  • جهت کفسازی تالار پذیرایی از متریال سنگ با ابعاد 40 در 40 استفاده شد و با مبلمان سبک کلاسیک در فواصل مناسب طبق اصول و ضوابط طراحی چیدمان شد .
  • سیرکولاسیون حرکتی با طراحی راهروهای متناسب دور تا دور و مابین مبلمان ایجاد شد که سهولت دسترسی به تمامی نقاط تالار را میسر نمود.
  • برای طراحی جداره ها از قاب های چوبی که مزین به کاغذ دیواری و آینه های دکوراتیو بودند استفاده شد و با تعبیه لوستر های دیوارکوب بر ایجاد حس شکوه و عظمت سبک کلاسیک تاکید شد. ازاره چوبی با ارتفاع 1 متری دیوارها به همراه کتیبه ای که دورتادور فضا را فراگرفت زیبایی دو جندانی به آن بخشید.
  • برای طراحی ویژه بخش سن تالار پذیرایی و تفکیک آن از سایر فضا از اختلاف ارتفاع و المان ستون ویژه سبک کلاسیک با نورپردازی و همچنین قابی زیبا که در بدو ورود چشم هر بیننده را به خود مجذوب میکند استفاده شد و جانمایی درست سن در آکس ورودی جلوه ی ویژه ای به محیط بخشید.
  • طراحی سقف پروژه با اجرای پتینه و جانمایی لوسترهای مجلل و متناسب این سبک طراحی شد و نورپردازی زیبا و مجلل فضا با استفاده از هالوژن در سقف میسر شد.

یکی از المان های مهم در طراحی سبک کلاسیک ایجاد تقارن در تمام سطوح از جمله دیوار و سقف و کف می باشد که گروه معماری آرامو دیزاین مجری حرفه ای دکوراسیون داخلی  با جانمایی سن تالار در وسط دیوار و طراحی  قاب های یکسان در دو طرف آن به خوبی توانستیم فضایی متقارن در جداره ها ایجاد نماییم و با رعایت این ویژگی در سقف و کف حس کلاسیک بودن فضا را به حداکثر رساندیم و برای جلوگیری از یکنواختی و تکرار بیش از حد متریال در فضا بصورت کاملا هوشمندانه از آیینه دکوراتیو در میان قاب های کاغذ دیواری استفاده شد که با انعکاس و شکست زیبای نور زیبایی و جذابیت فضا را به همراه داشت.

[smartslider3 slider=12]

مطالب مرتبط

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
با ما تماس بگیرید