09921014341
انتخاب صفحه

طراحی و بازسازی آشپزخانه

مساحت منزل:64 متر مربع

کارفرما : سرکار خانم شهبازی

سبک: مدرن

یکی از فضاهای بسیار مهم در طراحی داخلی که می تواند در زیبایی بصری و جذابیت محیط منزل نقش بسزایی داشته باشد آشپزخانه می باشد و به دلیل فعالیت های متفاوتی که امروزه در آن صورت میگیرد نمی توان آن را محدود به فضایی برای  پخت و پز و حتی سرو غذا دانست در این راستا طراحی و بازسازی آشپزخانه باید به گونه ای باشد که پاسخگوی نیازهای دیگری مثل دور هم نشینی های کوتاه ، انجام برخی امور روزمره ، مکانی برای ایجاد باغچه های خانگی و . . .باشد.

با توجه به مساحت کوچک آشپزخانه و درخواست کارفرمای جوان که علاوه بر عملکرد مناسب  بر زیبایی بصری تاکید بسیار داشت گروه معماری آرامودیزاین مجری بازسازی و دکوراسیون داخلی سبک مدرن را پیشنهاد کردند که با موافقت کارفرما همراه بود و جزئیات آن به شرح ذیل می باشد:

  • در گام اول با توجه به اصول رنگشناسی و علم بر ترفندهای رنگشناسی جهت ایجاد فضایی بزرگتر و دلبازتر به لحاظ بصری، رنگ غالب کابینت ها را روشن و سفید در نظر گرفتیم که علاوه بر همخوانی با سبک مدرن از کوچک شدن فضا جلوگیری نماییم و برای ایجاد جذابیت بصری از تکنیک کنتراست رنگ استفاده کردیم و با اجرای لکه های قهوه ای کابینت، کنتراست زیبایی برای آشپزخانه به وجود آوردیم.
  • در گام بعدی برای اجرای فرم کابینت مناسب، که هم متناسب با سبک و هم درآشپزخانه موجود بهینه باشد و حتی الامکان از پرتی فضای آشپزخانه جلوگیری نماید از خطوط صاف و مستقیم که نتیجه آن فرم های مستطیل شکل کابینت بود استفاده شد و برای اجتناب از یکنواختی در فرم کابینت، خطوط عمودی چوب برای دکور و نمای جداره یخچال پیشنهاد شد و با چیدمان و جانمایی شمع و گلدان های تزئینی در این دکور انرژی مثبت به کل فضای خانه طبق اصول فنگ شویی افزایش یافت.
  • در نهایت به دلیل عدم وجود نورگیر در آشپزخانه و عدم دسترسی به نور طبیعی گروه معماری آرامو دیزاین جهت حل چالش نورپردازی با ایجاد نور یکدست و عمومی برای کل فضا و نور تاکیدی برای بخش بالای کانتر توانست علاوه بر تامین نور لازم و مناسب جلوه بینظری به آن بخشد. طراحی و اجرای کانتری کوچک جهت صبحانه خوری علاوه بر عملکرد توانست فضای آشپزخانه و نشیمن را از هم تفکیک نماید.

فضای محدود پروژه فوق نیاز به بکارگیری خلاقیت و ایده های جدید در طراحی و بازسازی آشپزخانه را اجتناب ناپذیر می ساخت که با مشاوره و هماهنگی کارفرما برای تفکیک فضای آشپزخانه از پذیرایی و پاسخگویی به نیاز صبحانه خوری، کانتری کوچک به شکلی که در تصویر مشاهده میفرمایید تعبیه شد که هم به لحاظ عملکرد و هم زیبایی بصری توانست راهگشا باشد.

گروه معماری آرامودیزاین مجری بازسازی ساختمان توانست با برنامه ریزی و ثبت نیازهای کارفرما و همچنین دانش معماری و طراحی داخلی، محیطی دلنشین برای انجام امور صمیمانه کارفرمای محترم ایجاد نماید که منجر به رضایت و استقبال کامل کارفرما از طرح  و اجرای آن شد.

 

 

مطالب مرتبط

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
با ما تماس بگیرید