09921014341

طراحی آشپزخانه

مساحت واحد:64 متر مربع

کارفرما : سرکار خانم شهبازی

یکی از فضاهای بسیار مهم در طراحی داخلی که می تواند در زیبایی بصری و جذابیت محیط منزل نقش بسزایی داشته باشدطراحی آشپزخانه می باشد و به دلیل فعالیت های متفاوتی که امروزه در آن صورت میگیرد نمی توان آن را محدود به فضاییی برای  پخت و پز و حتی سرو غذا دانست در این راستا طراحی اشپزخانه باید به گونه ای باشد که پاسخگوی نیازهای دیگری مثل دور هم نشینی های کوتاه ، انجام برخی امور روزمره ، مکانی برای ایجاد باغچه های خانگی و . . .باشد.

با توجه به مساحت کوچک آشپزخانه و درخواست کارفرمای جوان که علاوه بر عملکرد مناسب  بر زیبایی بصری تاکید بسیار داشت گروه معماری آرامودیزاین سبک مدرن را برای طراحی آشپزخانه پیشنهاد کردند که با موافقت کارفرما همراه بود و جزئیات آن به شرح ذیل می باشد:

  • در گام اول رنگ غالب کابینت ها را روشن و سفید در نظر گرفتیم که علاوه بر همخوانی با سبک مدرن از کوچک شدن فضا جلوگیری نماییم و برای ایجاد جذابیت بصری از تکنیک کنتراست رنگ استفاده کردیم و با ایجاد لکه های قهوه ای کنتراست زیبایی به وجود امد.
  • در گام بعدی برای ایجاد فرم مناسب که هم متناسب با سبک و هم در فضای موجود بهینه باشد و حتی الامکان از پرتی فضا جلوگیری نماید از خطوط صاف و مستقیم که نتیجه آن فرم های مستطیل شکل بود استفاده شد و برای اجتناب از یکنواختی در فرم، خطوط عمودی چوب برای دکور جداره یخچال پیشنهاد شد و با پیشنهاد جانمایی شمع و گلدان های تزئینی در این دکور انرژی مثبت فضا طبق اصول فنگ شویی افزایش یافت.
  • در نهایت به دلیل عدم وجود نورگیر در آشپزخانه و عدم دسترسی به نور طبیعی برآن شدیم برای طراحی آشپزخانه زمان بیشتری را در جهت نورپردازی قرار دهیم که با ایجاد نور یکدست و عمومی برای کل فضا و نور تاکیدی برای بخش بالای کانتر توانستیم علاوه بر تامین نور لازم و مناسب جلوه بینظری به آن بخشیم. طراحی کانتری کوچک جهت صبحانه خوری علاوه بر عملکرد توانست فضای آشپزخانه و نشیمن را از هم تفکیک نماید.

برای ارتقاء کیفیت زندگی و کاری خود  از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.تلفن های تماس:09921014341 – 02122094380

فضای محدود پروژه فوق نیاز به خلاقیت و به کار گیری ایده های جدید را اجتناب ناپذیر می ساخت که با مشاوره و هماهنگی کارفرما برای تفکیک فضای آشپزخانه از پذیرایی و پاسخگویی به نیاز صبحانه خوری، کانتری کوچک به شکلی که در تصویر مشاهده میفرمایید تعبیه شد که هم به لحاظ عملکرد و هم زیبایی بصری توانست راهگشا باشد.

گروه معماری آرامودیزاین توانست با برنامه ریزی و ثبت نیازهای کارفرما و همچنین دانش معماری و طراحی داخلی، محیطی دلنشین برای انجام امور صمیمانه کارفرمای محترم ایجاد نماید که منجر به رضایت و استقبال کامل کارفرما از طرح شد.

 

مطالب مرتبط

آشپزخانه
طراحی داخلی
ورودی آشپزخانه
طراحی داخلی منزل مسکونی
دکوراسیون ورودی آپارتمان
دکوراسیون نشیمن خصوصی
آپارتمان سعادت آباد
دیزاین داخلی
کابینت آشپزخانه
Call Now Buttonتماس با ما