طراحی و دکوراسیون ورودی منزل

کارفرما: سرکار خانم مهندس رضاپور

موقعیت : کرج

منزل خریداری شده توسط کارفرما همانند بسیاری از خانه های ساخته شده مدرن امروزی ضعف هایی داشت که برای ایجاد راه حل های خلاقانه به گروه معماری آرامو دیزاین مجری دکوراسیون داخلی واگذار شد یکی از چالش های منزل خریداری شده عدم وجود جا کفشی در قسمت ورودی منزل بود که محدودیت  فضایی و وجود برخی تاسیسات در این بخش از ورودی، گروه معماری آرامو دیزاین را برآن داشت تا جهت رفع مساله و تبدیل آن به المانی زیبا و کاربردی به شرح ذیل اقدام نماید.

اقدامات گروه معماری آرامو دیزاین جهت طراحی و دکوراسیون ورودی منزل

  • بعد از بررسی و نیاز کارفرما و با توجه به اهمیت وجود برخی المانهای مناسب ورودی که بصورت علمی به آن اشاره شده فضا در ارتفاع به دو قسمت تقسیم شد که بخش بالای آن بصورت باکس هایی که تاسیسات را در خود مخفی نماید طراحی شد و جهت ایجاد زیبایی بصری از آیینه دکوراتیو در جاکفشی استفاده شد که علاوه بر عملکرد به لحاظ فنگ شویی نیز مناسب فضای ورودی می باشد.
  • قسمت پایین جاکفشی باکس های پر و خالی طراحی شدند که بتوانند جای مناسبی برای قرارگیری کفش ها باشند.

متریال MDF برای طراحی و اجرای جاکفشی پیشنهاد شد و از دو رنگ سفید و لکه های قهوه ای برای ایجاد هارمونی با درب ورودی و در کل فضای ورودی استفاده نمودیم.

چیدمان و جانمایی گلدان و لکه سبز در بخش ورودی به لطافت  و زیبایی کار کمک و حس دعوت کنندگی ورودی را تشدید می نماید که گروه معماری آرامو دیزاین هوشمندانه آن را در طراحی خود جای داد.

نورپردازی موضعی جاکفشی بصورت هالوژن های نورانی در ورودی علاوه بر زیبایی آن، بر جذابیت کل فضای ورودی افزود.

در انتها علیرغم تصور کارفرما توانستیم خلاقانه بهینه ترین فضا را با حداکثر المان مهم در ورودی ایجاد و رضایت کارفرما را جلب نماییم.

طراحی و دکوراسیون ورودی آپارتمان
طراحی و دکوراسیون ورودی آپارتمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *