طراحی نما-سوله

مکان : ساری

پروژه طراحی نمای سوله بعد از طراحی پروژه اداری مجتمع داروسازی به گروه معماری آرامو دیزاین مجری و طراح نما و دکوراسیون داخلی واگذار گردید.

کارفرما در رابطه با این نما نیز کاری ساده و با اجرای سریع را خواستار بودند که در عین حال جذابیت بصری مطلوبی به همراه داشته باشد.

پروژه موجود از دو کاربری متفاوت در دو ضلع سوله برخوردار بود و این مورد بعد از اجرای پروژه به آن تحمیل و  بازشوهایی بدون هیچ طراحی از پیش تعریف شده ای را منجر گردیده بود.

نمای سوله موجود، قوسی در سقف داشت که تا نما کشیده میشد و طراحی نما را تحت تاثیر قرار می­داد و تیم معماری آرامو دیزاین با توجه به مرکزیت همان قوس کار طراحی خود را شروع کرد. از نقاط ضعف پروژه همانطور که گفته شد می توان به بازشوهایی که بعد از اجرا به دلیل نیازی که پیدا شده بود و بدون هیچگونه تعریفی به نما اضافه شده بودند اشاره نمود بنابراین جهت ایجاد تعادل در این پروژه می بایست تمهیداتی در طرف دیگر نما ایجاد می کردیم که بتوانیم تعادل را ایجاد و آشفتگی بصری را به جذابیت بصری تبدیل کنیم در این راستا از قاب هایی در طراحی نما استفاده کردیم که با کاربری فلاور باکس هایی کوچک بتواند این ضعف را برطرف و تعادل مورد نظر را ایجاد نماید.

طراحی نما-سوله

در طراحی نما از متریال های رنگ خنثی استفاد شد که بتواند رنگ لوگوی سازمانی را بهتر بازتاب نماید بنابراین از متریال سنگ برای نمای سوله استفاده شد و نوارهای با متریال سنگ به رنگ لوگوی سازمانی در بخش تفکیک دو طبقه­ی سوله طراحی شد.

در ضلع شرقی سوله فضایی جهت استقرار تاسیسات در نظر گرفته شده بود که جهت جدا کردن این فضا از کل محوطه جداره مشبک آلومینیوم طراحی شد و با نورپردازی منحصر به فرد آن روشنایی محوطه نیز تامین شد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!