09921014341
انتخاب صفحه

دکوراسیون خانه

کارفرما: جناب آقای صالحی

موقعیت لاهیجان

پروژه نوساز مسکونی فوق جهت طراحی کابینت آشپزخانه و تی وی وال به گروه معماری آرامو دیزاین واگذار گردید.

بعد از بازدید از پروژه مانند اکثر پروژه هایی که اخیرا با عنوان سبک مدرن ساخته می شود مواجه شدیم.

از در ورودی که داخل شدیم فضایی باز و بدون تفکیک را نظاره گر بودیم که آشپزخانه پروژه بود و اگر کاشی های بین کابینتی آن نصب نشده بود هیچ المانی برای  تشخیص آن وجود نداشت با کمی پیش روی وارد پذیرایی شدیم که با پنجره ای در دیوار روبه رو اجرا شده بود.در سمت چپ ورودی، فضایی به ظاهر پرت حدود یک متری داشتیم که کارفرما میخواستند یک کتابخانه کوچک دراین فضا تعبیه شود.و راهرویی که به سمت سرویس بهداشتی و اتاق های خواب راه داشت.

کارفرما یک خانواده سه نفره بود که آقای خانه استاد و مدرس حسابداری بودند و خانم وکیل دادگستری و یک فرزند دختر سه ماهه داشتند.

در بیان نیازها و نقاط ضعف خانه به اتاق های کوچک اشاره میکردند که نمی توانند در آن میز کار داشته باشند که از الزامات کاریشان به حساب می آمد.

از دیگر نیازها که طی گفتگو با کارفرما قابل درک بود اشاراتی بود که خانم خانواده از عدم وجود کمد دیواری بیان میکردند.

و البته زیبایی بصری که جز نیازهای شان بود و خواستار طرحی ساده اما زیبا برای فضای آشپزخانه و پذیرایی بودند.

با توجه به موارد فوق و شنیدن صحبتهای خانم و آقا به طور همزمان ما در گروه معماری آرامو دیزاین نقاط ضعف و قوت پروژه را ثبت و با تحلیل نیازهای کارفرما به نتایج ذیل رسیدیم:

نقاط ضعف

عدم وجود جاکفشی

عدم تفکیک فضاها و نبود فضای مکث ورودی

عدم جانمایی کمد دیواری که جز نیازهای هر خانواده محسوب می شود.

وجود فضای پرت بدون هر گونه تفکر برای طراحی و اجرای آن

نقاط قوت

مساحت خوب قسمت ورودی و آشپزخانه که می توان از آن برای پاسخگویی ضعف اول و دوم پروژه استفاده نمود

وجود فضاهایی تحت عنوان فضای پرت که با کمی خلاقیت میتواند بعنوان فضای مناسب و بهینه مورد استفاده قرار گیرد.

در طراحی اولیه و چیدمان دو بعدی، فضای نشیمن و تی وی وال را طراحی نمودیم که با تفکیک مبلمان از فضای پذیرایی جدا شد.

جهت مشاوره با کارشناسان گروه معماری آرامو دیزاین می توانید از طریق شماره های 09921014341 – 02122094380 تماس حاصل فرمایید.

طراحی کابینت آشپزخانه به گونه ای صورت گرفت که علاوه بر دیزاین کابینت آشپزخانه بتوانیم جاکفشی و کلوزتی مناسب و متناسب با کابینت به لحاظ رنگ و متریال در قسمت ورودی که در راستای آشپزخانه قرار داشت تعبیه نماییم.

در طراحی جاکفشی در قسمت ورودی تلاش شد اهداف زیبایی شناسی در طراحی داخلی مسکونی گنجانده شود تا در هنگام ورود علاوه بر فیلتر شدن فضا، حس خوشایندی از زیبایی فضای ورودی القا گردد.

در طراحی جاکفش از جانمایی فضای سبز کمک گرفتیم که به تلطیف نمودن فضا کمک کرده باشیم و در انتخاب متریال به گونه ای عمل کردیم که با کابینت آشپزخانه هارمونی داشته باشد.

برای ارتقاء کیفیت زندگی و کاری خود  از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.تلفن های تماس:09921014341 – 02122094380

در طراحی کابینت آشپزخانه کانتری تعبیه شد که بتواند پاسخگوی نیاز غذاخوری بوده و با  طراحی آن در قسمت مقابل روبه­روی تی وی وال فضای مناسبی برای خانواده تعبیه شد که بتوانند لحظات بیشتری را صرف خوردن غذا و تماشای تلوزیون نمایند.

طراحی تی وی وال با توجه به شرایط پروژه و پلان اجرا شده روی یکی از جداره­ها صورت گرفت و با اختصاص کمدهایی در طراحی تی­ وال توانستیم بخشی از نیاز کتابخانه برای کتاب ها و پوشه هایی که نمی بایست در دید بصری مستقیم باشند پاسخ گفتیم.و بخش دیگر این نیاز با طراحی خلاقانه کتابخانه و میز کار در فضای پرت خانه برطرف شد در طراحی فضای پرت تلاش نمودیم با تقسیم فضا در ارتفاع برای قسمت بالا، کتابخانه و قسمت پایین فضا میزکار و مطالعه تعبیه نماییم که به نیاز ناگفته­ی کارفرما نیز پاسخی داده باشی.

جهت طراحی، نظارت و اجرا می توانید از طریق شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.تلفن های تماس:09921014341 – 02122094380

متریال انتخابی فضای کتابخانه نیز به دلیل ارتباط بصری آن با کابینت آشپزخانه همانند کابینت ها انتخاب شد که جذابیت و انسجام بصری کل فضا حفظ شود.

با ریلی نمودن میز مطالعه به جهت عمق کم این فضا، سطح و عمق مناسب میز کار حاصل شد.

نورپردازی فضا با توجه به سطح کار و فضای موجود به صورت موضعی برای قسمت های غذاخوری و نورپردازی تاکیدی برای قسمتهایی از جاکفشی میسر گردید و جهت نورپردازی عمومی از نورپردازی موجود پروژه استفاده شد.

مطالب مرتبط

آشپزخانه
طراحی داخلی
ورودی آشپزخانه
بازسازی منزل
دکوراسیون ورودی آپارتمان
دکوراسیون نشیمن خصوصی
آپارتمان سعادت آباد
دیزاین داخلی
کابینت آشپزخانه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 26 میانگین: 5]
با ما تماس بگیرید