09921014341
انتخاب صفحه
دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

متراژ: 180 متر مربع

موقعیت: تهران – آجودانیه

طراح: محدثه صالحی

 

طراحی دکوراسیون داخلی پروژه آجودانیه برای یک خانواده 5 نفره طراحی و دیزاین شد. براین اساس طراحی دکوراسیون داخلی یا بهتر بگوییم طراحی داخلی این پروژه می بایست شرایط زندگی را برای تک تک اعضای خانواده فراهم می کرد که مهمترین مسئله این پروژه وجود 3 اتاق خواب بود برای کارفرمای پروژه یک چالش یا دغدغه محسوب می شد.

ویدئوی تحلیل پروژه آجودانیه

توجه به این نکته بسیار مهم است که طراحی و دکوراسیون در گروه معماری آرامو دیزاین کاملا به صورت علمی صورت می گیرد و تعریف فضایی مناسب با اختصاص سرانه های لازم، انتخاب درست فضاهای خصوصی و عمومی  در بخش طراحی پلان تا انتخاب رنگ و عناصر دکوراتیو برای طراحی دکوراسیون داخلی منززل با پشتوانه ی تخصصی و علمی انجام می شود.

و اما خواست کارفرما در طراحی دکوراسیون داخلی

کارفرمای این پروژه به تازگی این ملک را خردیده بودند منزل جدید حدود 15 سال سن داشت و به همین دلیل برخی از متریال پروژه ظاهر مناسبی نداشت و همچنین نیاز به تعویض و تعمیر تاسسات مکانیکی و برقی هم بود بنابراین قبل از طراحی دکوراسیون داخلی می بایست ایرادات و نواقص پروژه بررسی می شد و تا جای ممکن به شرایط مطلوب می رسید اما بزرگترین خواسته ی کارفرما که به اندازه ی طراحی دکوراسیون داخلی پروژه مهم بود اضافه کردن یک اتاق خواب در پروژه بود که آساش بهتری را در پروژه فراهم نماید.

دکوراسیون داخلی

در طراحی پلان علاوه بر اضافه کردن یک اتاق خواب به پروژه به دلیل متراژ مناسبی که داشت به تعریف فضایی بخش پذیرایی در طراحی دکوراسیون داخلی پرداختیم.

دکوراسیون داخلی

در تعریف فضایی که در بخش پذیرایی داشتیم ابتدا فضای پذیرایی را به دو بخش خصوصی و عمومی تقسیم کردیم تا بتوانیم طراحی دکوراسیون داخلی را بر بستر مناسبی که پایه و اساس طراحی می باشد بنا کنیم.

در این راستا آلترناتیو های متفاوتی در طراحی دکوراسیون داخلی آماده شد که با تعامل با کارفرما بتوانیم آلترناتیوی را انتخاب کنیم که با سبک زندگی و لایف استایل کارفرما مطابقت بیشتری داشته باشد.

بخش عمومی پذیرایی شامل فضای غذاخوری و نشیمن مهمان است که بهتر است در پروژه هایی که از متراژ مناسبی برخوردار هستند به صورت مجزا تعریف شده باشد.

دکوراسیون داخلی

طراحی بخش خصوصی

بخش خصوصی در طراحی دکوراسیون داخلی این پروژه شامل آشپزخانه و تی وی روم یا نشیمن خصوصی است که بیشتر در خدمت اعضای خانواده قرار می گیرد.

در تعریف درست فضایی بهتر است پذیرایی مهمان دورتر از آشپزخانه قرار گیرد و در نزدیکی غذاخوری مهمان باشد.

دکوراسیون داخلی

همچنین در جانمایی فضا ها آشپزخانه و نشیمن خصوصی حتما باید در مجاوت هم باشند و ارتباط بصری مناسبی هم داشته باشند.

شما در طراحی دکوراسین داخلی به دنبال تداعی شدن چه حسی هستید.

در این زمینه می توانید از مشاوره ما از طریق  شمارهای زیر استفاده کنید.

09921014341 و 02122094380

در طراحی دکوراسیون داخلی پروژه کارفرما به دنبال حس لوکس بودن منزل بود و در واقع طراحی دکوراسیون داخلی این پروژه باید به گونه ای دیزاین می شد که بتواند حس لوکس بودن را تداعی کند.

واژه لوکس معمولا معانی و تعابیر متفاوتی برای افراد متفاوت به همراه دارد اما یکی از مفاهیمی که در طراحی دکوراسیون داخلی از شنیدن واژه لوکس در اذهان تداعی می شود فاخر بودن و گران به نظر رسیدن پروژه می باشد.

دکوراسیون داخلی

این حس می تواند به طرق متفاوتی در طراحی دکوراسیون داخلی پروژه اتفاق بیفتد در این پروژه بیشترین نقش برای لوکس جلوه دادن پروژه بر عهده ی متریال، بافت ( تکسچر) و رنگ در فضا بود و انتخاب سنگ اسلب برای این پروژه به همین دلیل بود.

دکوراسیون داخلی

استفاده از خطوط و المان های عمودی در طراحی دکوراسیون داخلی نیز به دلیل لوکس دیده شدن فضا اتفاق افتاد استفاده از خطوط عمودی با ایجاد ریتیمی از این خطوط کیفیت بصری پروژه را ارتقا و به لحاظ زیبایی شناسی نیز اتفاق بسیار ارزشمندی را در فضا ایجاد کرد.

دکوراسیون داخلی

انتخاب کابینت با رنگ پلی اورتان در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه نیز با همین هدف شکل گرفت و از آنجائیکه فضای آشپزخانه در نزدیکی ورودی قرار گرفت می توانست در بدو ورود یک فضای جذاب و لوکس را به  کاربران فضا نشان دهد.

دکوراسیون داخلی

در فضاهای خصوصی پروژه که شامل اتاق خواب ها می شد آرامش هم جز اهداف طراحی در کنار لوکس دیده شدن فضا در طراحی دکوراسیون داخلی قرار گرفت

به همین دلیل در فضای خواب طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از متریال چوب و رنگ های ملایم تر و در واقع خنثی انجام شد تا بتواند آرامش خواسته شده را نیز در فضا تداعی نماید.

طراحی فضای اسپا

در طراحی دکوراسیون داخلی حمام پروژه که این سرویس در اتاق خواب والدین قرار گرفت می توانست به ایجاد آرامش در فضا کمک بسیار بزرگی کرده و فضایی آرامشبخش را خلق نماید.

بنابراین در طراحی دکوراسیون داخلی فضا باید به نکاتی توجه کنیم:

که یکی از آنها طراحی دکوراسیون داخلی منطبق با حسی باشد که کارفرمای پروژه به دنبال آن است و این حس هدفی باشد که از ابتدا تا انتهای پروژه لحاظ گردد.

معماری و طراحی دکوراسیون داخلی می تواند حس های مختلفی را در فضا ایجاد کند مثل حس شکوه و عظمت، حس آرامش ، حس هیجان و . . . که هر کدام از این حواس با توجه به فضا و کاربری فضا می تواند اتفاق بیفتد

و این تسلط و تخصص طراح را نیاز دارد که با اشراف کامل به مباحث و مفاهیم طراحی دکوراسیون داخلی بتواند فضایی برایتان خلق نماید که از بودن در آن فضا لذت ببرید و تجربه ی بهتری از زندگ داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 4.6]
با ما تماس بگیرید