دکوراسیون اداری شرکت کیمیا گستر

انواع دکوراسیون اداری چیست

در پاسخ به سوال انواع دکوراسیون اداری چیست اگر بخواهیم به صورت حرفه ای جوابگو باشیم باید عنوان کنیم کههر پروژه ای با توجه به چالش هایی که در سایت پروژه ( مکان پروژه) وجود دارد و همینطور انتظاری که کاربر و استفاده کننده فضا از طراحی داخلی و دکوراسیون آن دارد نوع طراحی و دکوراسیون مشخص خواهد شد.

بنابراین انتخاب و طرح از پیش تعیین شده هیچ وقت نمی تواند پاسخ درستی به طراحی و دکوراسیون داخلی پروژه اداری شما باشد.

توجه به این نکته بسیار مهم است که طراحی داخلی کاملا علمی بوده و پیشنهاد های طراحی در فضای پروژه بر مبنای علم طراحی صورت می گیرد و واژه دکوراسیون اداری زیر مجموعه آن می باشد و یک طراح داخلی توان اجرای دکوراسیون مناسب فضای شما را دارد اما برعکس آن همیشه صادق نیست و یک دکوراتور که عموما کارهای پوششی فضا را انجام می دهد معمولا از علم طراحی داخلی برخوردار نیست.

دکوراسیون داخلی شرکت کیمیا گستر

متراژ: 200 متر مربع

موقعیت: تهران – برج ملت

طراح: محدثه صالحی

حال به بررسی طراحی داخلی پروژه برج ملت می پردازیم:

دکوراسیون اداری شرکت کیمیا گستر

منشا کانسپت

منشا کانسپت در این پروژه وجود ستون و کانال های زیاد در اتاق کنفرانس روم بود.

بعد از تخریب اولیه در این پروژه  ما به چهار ستون و کانال تاسیساتی برخورد کردیم که  می توان گفت اتفاق بسیار بدی در فضای کنفرانس بودم و اتفاقی  که در پلان رخ میداد به شکل زیر بود.

بخش هایی از روند طراحی این پروژه

در این زمان کارفرما ایران نبودند و اتفاقات طراحی به شکل ویدئو برای ایشان ارسال میشد.

ویدئو بخش هایی از روند طراحی پروژه طراحی داخلی اداری برج ملت

 

همانطور که در ویدئو مشاهده می شود وضعیت موجود اصلا مناسب نبوده و به هیچ عنوان نمی تواند پاسخگوی اتاق کنفرانس باشد.

و حل این مشکل که از دید کاربر فضا ( کارفرما) غیرممکن بود برای ما منشا کانسپت بود.

حال می پردازیم به کانسپت فضا:

همانطور که واضح است کانسپت طراحی در این فضا حل ستون و کانال هایی بود که در این فضا مستقر بوده و امکان تخریب  و حذف آنها وجود نداشت.

ایده هایی هر چند کم برای حل این مشکل به ذهنمان می رسید اما ما در گروه معماری آرامو دیزاین به دنبال ایده ای بودیم که بتواند با راهکار خلاقانه هم این اتفاقات ناخوشایند را کاور کند و هم خود بتواند یک المان زیبایی شناسی محسوب گردد.

با توجه به تفکرات و اهداف فوق به پلان و طرح زیر دست یافتیم.

ویدئو دوم روند طراحی – ایده طراحی

 

همانطور که در فیلم اشاره شد  و مشاهده کردیم پلان نامطلوب این پروژه به یک پلان خوب و با معیارهای زیبایی شناسی تبدیل شد که با استقبال بسیار خوب کاربر فضا ( کارفرمای محترم) مواجه شد.

بنابراین در این پروژه مانند تمام پروژه هایی که در تیم معماری آرامو دیزاین اتفاق می افتد طراحی مطابق با شرایط سایت پروژه و با هدف بهبود و ارتقا کیفیت فضایی صورت می گیرد.

برای مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون اداری می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

گروه معماری آرامو دیزاین  1- 02122094380 – 09921014341

با هم ببینم طراحی بخش های دیگر از دکوراسیون اداری برج ملت

فضای منشی و انتظار

در این فضا به دلیل نقشه های موجود در فضا تلاش شد میز منشی در قسمت ورودی و نزدیک ترین مکان به درب ورودی باشد و از طرفی ارتباط بصری خوبی با سایر فضاها داشته باشد.

رنگ های استفاده شده در این فضا نشانگر هویت سازمانی شرکت می باشد که در یکی از بهترین مکان ها برای پرزنت و معرفی سازمان استفاده شد.
دکوراسیون اداری شرکت کیمیا گستر

طراحی و دکوراسیون اتاق مشاور

از این فضا دو کاربر با عنوان مشاورین سازمان استفاده می کردند که با توجه به سایر قسمت های پروژه و در راستای همخوانی با کل پروژه دیزاین و طراحی شد.
دکوراسیون اداری شرکت کیمیا گستر

طراحی و دکوراسیون اتاق مدیریت

یکی از چالش های اتاق مدیریت هندسه ی نامناسب فضا بود که با یک اتاق به شکل مستطیلی با طول زیاد  مواجه بودیم و این دلیل بهانه ای شد برای استفاده از آینه در یکی از جداره های اتاق که بتوانیم عمق بیشتری به فضا داده و به لحاظ بصری عرض اتاق را بزرگتر کنیم.
دکوراسیون اداری شرکت کیمیا گستر

طراحی و دکوراسیون اتاق مدیریت

یکی از چالش های اتاق مدیریت هندسه ی نامناسب فضا بود که با یک اتاق به شکل مستطیلی با طول زیاد  مواجه بودیم و این دلیل بهانه ای شد برای استفاده از آینه در یکی از جداره های اتاق که بتوانیم عمق بیشتری به فضا داده و به لحاظ بصری عرض اتاق را بزرگتر کنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *