طراحی روف گاردن

پروژه: سعادت آباد

مساحت:170 متر مربع

کاربری اداری

یکی از شاخصه های معماری مدرن طراحی سقف یا بام مسطح می باشد که لوکوربوزیه انتقال بخشی از حیاط یا فضای سبز را به بام برای آن در نظر گرفت و از این طریق بخشی از کمبود فضای باز به عنوان حیاط جبران گردد که امروزه با توجه به ساخت ساختمان های چند طبقه و کمبود فضای باز استفاده از روف گاردن به وفور دیده می شود.

هدف از طراحی روف گاردن پروژه سعادت آباد علاوه بر ایجاد فضای سبز در بام ایجاد فضایی جهت تعاملات دوستانه اداری بین مدیران سطح بالای شرکت بود.

طراحی روف گاردن، با هدف ایجاد فضای تعامل، سیرکولاسیون مناسب به بهمراه پیاده سازی اصول زیبایی شناسی صورت گرفت.

یکی از چالش های کارفرما دید بصری ساختمان مقابل پروژه روف گاردن بود که با اشراف کامل بر بام، محرمیت فضا را دچار مشکل می ساخت برای حل این مشکل گروه معماری آرامو دیزاین مجری دکوراسیون داخلی طراحی پرگولا در جبهه جنوبی ساختمان را پیشنهاد کرد و جهت حفظ فضای نشیمن در برابر باران، آن را تا بالای نشیمن امتداد داد.

از دیگر چالش های موجود در پروژه روف گاردن ، وجود برخی تجهیزات و تاسیسات مربوط به کولر و غیره بود که به لحاظ بصری جلوه ی نامناسبی داشت. جهت برطرف ساختن این مسئله نوار سبز درختان و فلاور باکس ها را در امتداد جان پناه و با فاصله 1 متری از آن چرخاندیم که منجر به ایجاد فضایی جذاب و دلنشین شد.

گروه معاری آرامو دیزاین با اشراف کامل از فعالیت هایی که در ساختمان اداری صورت میگرفت توانست روف گاردن متناسب ساختمان اداری خلق نماید تا پاسخگوی مناسبی برای خواست و نیاز های کارفرما باشد.

در نهایت با استفاده از متریال چوب پلاست ، قلوه سنگ و چمن مصنوعی تفکیک فضایی صورت گرفت و دسترسی ها به صورت کاملا مطلوب تعریف شد.

گروه معماری آرامو دیزاین با تخصص بر دانش روز طراحی ، بازسازی ، زیبایی شناسی و روانشناسی فضا ، بازسازی و بازطراحی منازل قدیمی به فضایی لوکس و لاکچری

 

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

 

مطالب مرتبط

روف گاردن
5 (100%) 3 votes
اگر از این مقاله لذت بردید به اشتراک بگذارید
تماس با ما