طراحی و بازسازی آشپزخانه

مساحت منزل:64 متر مربع

کارفرما : سرکار خانم شهبازی

سبک: مدرن

یکی از فضاهای بسیار مهم در طراحی داخلی که می تواند در زیبایی بصری و جذابیت محیط منزل نقش بسزایی داشته باشد آشپزخانه می باشد و به دلیل فعالیت های متفاوتی که امروزه در آن صورت میگیرد نمی توان آن را محدود به فضایی برای  پخت و پز و حتی سرو غذا دانست در این راستا طراحی و بازسازی آشپزخانه باید به گونه ای باشد که پاسخگوی نیازهای دیگری مثل دور هم نشینی های کوتاه ، انجام برخی امور روزمره ، مکانی برای ایجاد باغچه های خانگی و . . .باشد.

با توجه به مساحت کوچک آشپزخانه و درخواست کارفرمای جوان که علاوه بر عملکرد مناسب  بر زیبایی بصری تاکید بسیار داشت گروه معماری آرامودیزاین مجری بازسازی و دکوراسیون داخلی سبک مدرن را پیشنهاد کردند که با موافقت کارفرما همراه بود و جزئیات آن به شرح ذیل می باشد:

  • در گام اول با توجه به اصول رنگشناسی و علم بر ترفندهای رنگشناسی جهت ایجاد فضایی بزرگتر و دلبازتر به لحاظ بصری، رنگ غالب کابینت ها را روشن و سفید در نظر گرفتیم که علاوه بر همخوانی با سبک مدرن از کوچک شدن فضا جلوگیری نماییم و برای ایجاد جذابیت بصری از تکنیک کنتراست رنگ استفاده کردیم و با اجرای لکه های قهوه ای کابینت، کنتراست زیبایی برای آشپزخانه به وجود آوردیم.
  • در گام بعدی برای اجرای فرم کابینت مناسب، که هم متناسب با سبک و هم درآشپزخانه موجود بهینه باشد و حتی الامکان از پرتی فضای آشپزخانه جلوگیری نماید از خطوط صاف و مستقیم که نتیجه آن فرم های مستطیل شکل کابینت بود استفاده شد و برای اجتناب از یکنواختی در فرم کابینت، خطوط عمودی چوب برای دکور و نمای جداره یخچال پیشنهاد شد و با چیدمان و جانمایی شمع و گلدان های تزئینی در این دکور انرژی مثبت به کل فضای خانه طبق اصول فنگ شویی افزایش یافت.
  • در نهایت به دلیل عدم وجود نورگیر در آشپزخانه و عدم دسترسی به نور طبیعی گروه معماری آرامو دیزاین جهت حل چالش نورپردازی با ایجاد نور یکدست و عمومی برای کل فضا و نور تاکیدی برای بخش بالای کانتر توانست علاوه بر تامین نور لازم و مناسب جلوه بینظری به آن بخشد. طراحی و اجرای کانتری کوچک جهت صبحانه خوری علاوه بر عملکرد توانست فضای آشپزخانه و نشیمن را از هم تفکیک نماید.

فضای محدود پروژه فوق نیاز به بکارگیری خلاقیت و ایده های جدید در طراحی و بازسازی آشپزخانه را اجتناب ناپذیر می ساخت که با مشاوره و هماهنگی کارفرما برای تفکیک فضای آشپزخانه از پذیرایی و پاسخگویی به نیاز صبحانه خوری، کانتری کوچک به شکلی که در تصویر مشاهده میفرمایید تعبیه شد که هم به لحاظ عملکرد و هم زیبایی بصری توانست راهگشا باشد.

گروه معماری آرامودیزاین مجری بازسازی ساختمان توانست با برنامه ریزی و ثبت نیازهای کارفرما و همچنین دانش معماری و طراحی داخلی، محیطی دلنشین برای انجام امور صمیمانه کارفرمای محترم ایجاد نماید که منجر به رضایت و استقبال کامل کارفرما از طرح  و اجرای آن شد.

گروه معماری آرامو دیزاین طراح و مجری حرفه ای دکوراسیون  اتاق خواب ، اتاق های نشیمن ، آشپزخانه , بازسازی منازل

آشپزخانه نسیم
آشپزخانه نسیم
آشپزخانه نسیم
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

مطالب مرتبط

به این مطلب امتیاز دهید
اگر از این مقاله لذت بردید به اشتراک بگذارید
تماس با ما