1.روف گاردن

روف گاردن یا بام سبز به فضای پشت بام آپارتمانها گفته می شود که در دوره مدرن جایگزینی برای حیاط شده است در واقع ایجاد یا خلق فضای روف گاردن  توسط معمار بزرگ مدرن، لوکوربوزیه صورت گرفته است.

در معماری مدرن ساختمانها به صورت بلند مرتبه ساخته می شدند و حیاط از بناها حذف می شد به این جهت بام های خانه ها که به صورت مسطح اجرا می شد فضایی مناسب برای اجرای روف گاردن را ممکن ساخت.

امروزه با وجود آپارتمانهای بدون حیاط که در تهران و کلان شهرها به وفور یافت می شود طراحی و اجرای روف گاردن گزینه ای مناسب برای این ساختمانها می باشد.

وجود فضای سبز در بام خانه می تواند به تلطیف فضایی کمک نموده و همچنین فضای جذاب و دلنشین برای نشست های دوستانه و صمیمی باشد.همچنین دید و منظر زیبایی به چهره شهر ببخشد.

دراقلیم های گرم و خشک طراحی و اجرای روف گاردن بسیار پیشنهاد میگردد چون می تواند با خنک سازی سقف، گرمای زیاد این اقلیم را تعدیل و همچنین باعث کاهش مصرف انرژی که امروزه از دغدغه های کل دنیا می باشد گردد.

علاوه بر مزایای ذکر شده طراحی مناسب و حرفه ای روف گاردن به زیبایی و جذابیت فضا کمک می کند که منجر به شکوفایی انسان شود.

جهت شناخت و به کارگیری المانهای زیبایی شناسی در طراحی و اجرای روف گاردن می توانید از مشاوره گروه مهندسی آرامو دیزاین استفاده نمایید.تلفن تماس : 09125681985 – 44099514

2.طراحی و اجرای روف گاردن:

الزامی ندارد برای طراحی و اجرای روف گاردن هزینه های زیادی متقبل شوید.

در ساده ترین برخورد می توانید با چیدمان فلاور باکس و گلدان های مناسب و همچنین نشمین های زیبا و ساده فضایی ساده و دلنشین برای بام خانه خود دیزاین نمایید و از بودن در این فضا که طبق سلیقه خودتان طراحی و اجرا نموده اید نهایت لذت را ببرید در این روش با نورپردازی ساده و کم هزینه می توانید نیاز به روشنایی در این فضا را مرتفع نمایید.

اما اگر در طراحی و اجرای روف گاردن به دنبال خلق فضاهایی با تعاریف متفاوت هستید و به دنبال فضاهایی هستید که بتوانید چهار فصل از آن استفاده نمایید، پیشنهاد می گردد که حتما از مشاوره های متخصصان و کارشناسان حرفه ای استفاده نمایید زیرا در این روش می بایست به الزامات طراحی و معماری، سیرکولاسیون و مسیرهای رفت و آمد و مصالح و متریال و همچنین مباحث سازه ای اشراف داشته باشید.

در این روش کارشناسان از فضای شما بازدید می کنند و متناسب با نیاز شما و اصول زیبایی شناسی و معماری، فضا را دیزاین و به صورت سه بعدی ارائه می نمایند و در صورت تایید اقدام به اجرای روف گاردن می کنند.

جهت طراحی و اجرای صفر تا صد روف گاردن توسط گروه حرفه ای آرامو دیزاین می توانید با تلفن های 09125681985 – 44099514 تماس حاصل فرمایید.

3.روف گاردن چهار فصل

برای داشتن روف گاردن چهار فصل می توانید از فضای شیشه ای استفاده نمایید که در فصول سرد سال بتوانید از دیدن بارش برف و باران با قرار گرفتن در این فضا نهایت لذت را ببرید.

تصور نمایید دانه های برف یا باران به شیشه های فضایی که در آن نشسته اید برخورد می کند و سوز و سرما با تمام وجود خود را بیان می نماید در این شرایط شما در محیطی گرم و با قهوه ای در دست به تماشای این اتفاق طبیعی زیبا نشسته اید و لذتی که بودن دراین فضا بر شما ایجاد می کند منجر به تجربه حس خوشایند و زیبا میگردد.

4.روف گاردن اداری

در پروژه های اداری روف گاردن با اهداف خاصی صورت می پذیرد بعنوان مثال طراحی روف گاردن پروژه یزد که به توضیح آن می پردازیم با هدف برگزاری جلسات کاری و تشریفاتی شرکت بود که به شکل زیر صورت گرفت:

طراحی روف گاردن یزد

موقعیت پروژه: یزد

مساحت:90 متر مربع

کاربری: اداری- تجاری

خواست کارفرما طراحی روف گاردن یزد جهت ایجاد فضایی برای برخی از جلسات کاری با شرکا و  مشتریان خود بود از آنجایی که طراحی روف گاردن یا باغ بام در اقلیم گرم و خشک یزد گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود گروه معماری آرامو دیزاین طراحی فوق را با رویکرد اقلیمی پیش برد.

طراحی پروژه فوق با هدف ایجاد عملکرد مناسب در بام ، تهویه مطلوب و ممانعت از تابش شدید خورشید به سطح آن و ایجاد المانهای زیبای شناسی بود در این راستا سازماندهی بام با ایجاد فضای تعامل ، مسیر و سیرکولاسیون مناسب برای دسترسی بهتر به فضاها و جانمایی فضای سبز صورت گرفت.

یکی از چالش های مهم در اقلیم یزد وجود گرمای زیاد و تابش های شدید خورشید می باشد که گروه معماری آرامو دیزاین مجری حرفه ای باسازی و دکورایون داخلی با طراحی آبنما و مسیر حرکت آب دور تادور پرگولا پاسخی مناسب برای رفع این مسئله صورت داد و حرکت آب در سطح روف گاردن به خنکای دلپذیر با سبز کمک نمود و بودن در این مکان را دلپذیر می سازد و با ایجاد فضای سبز، طراوت و تهویه مطبوعی کل محیط را فرا گرفت.

صدای دلنشین حرکت آب به همراه رایحه مطبوع فضای سبز در کنار بافت های زنده چوب و سنگ به خوبی توانست زیبایی شناسی حسی را پاسخ گفته و تمامی حواس را درگیر نماید و از این طریق خلق فضایی جذاب و خوشایند را در اقلیم گرم و خشک یزد جهت برپایی جلسات کاری میسر نماد.

از دیگر نقاط قوت طرح فوق که استفاده از بام در اقلیم گرم و خشک را لازم می ساخت کاهش گرمای منتقل شده از سقف به فضای داخلی پروژه اداری و تجاری بود که کاهش استفاده از انرژی و به پیرو آن کاهش آلودگی زیست محیطی که از دغدغه های به حق اندیشمندان امروزی است را در برداشت.

roof garden
4.8 (96.8%) 50 votes
تماس با ما